AlışverişManşet

OMEGA: Aqua Terra Shades

Aqua Terra Shades koleksiyonu, OMEGA’nın saat üreticiliğinde yepyeni ve canlı bir sayfa açıyor. Çok çeşitli kadran renklerine sahip olan koleksiyon, herkese kendi stilini renklerle ifade etme imkanı sunuyor.

Okyanus renklerinden toprak tonlarına kadar uzanan renk yelpazesinde Atlantik Mavisi, Göl Yeşili ve Terracotta gibi doğadan ilham alınan eşsiz tonlar yer alıyor.

Tamamen cilalı paslanmaz çelik kasalar 34 ve 38 milimetrelik iki farklı boyutta sunulurken, tüm saatlerde Co-Axial Master Chronometer mekanizma kullanılıyor. Koleksiyonda, ekstra lüks hissi veren 18 ayar altın kasalı iki model de bulunuyor. OMEGA’nın uzun ömürlü alaşımlarıyla üretilen bu saatler, renk coşkusunu kendilerine özgü altın tonlarıyla vurguluyor.

Bir Koleksiyonun Evrimi 

OMEGA, orijinal “Aqua Terra” ailesini 2002 yılında tanıttı. Bu cesur koleksiyona, OMEGA’nın okyanuslardaki zengin mirasını ve hem suda (Aqua) hem de karada (Terra) üstün performans sunmasıyla bilinen ikonik Seamaster saatlerin ruhunu onurlandıracak şekilde Latince bir ad verilmişti. İlk modeller, aktif bir yaşam tarzına kolayca uyum sağlayabilecek şekilde stil ve inovasyon arasında “ferahlatıcı bir kontrast” sunuyordu.

omega

Şehir şıklığını okyanuslara özgü ustalıkla harmanlamak zorlu bir iş olsa da, 20 yılı aşkın süredir varlığını sürdüren koleksiyon en çarpıcı ve popüler saat tercihlerinden biri olarak rüşdünü ispatladı. Aqua Terra serisi günümüzde rahat stili, antimanyetizma mirası ve hassasiyet gücüyle tanınıyor. “Shades” modellerinin lansmanıyla renkle dolup taşan koleksiyon, beklendiği gibi Co-Axial Master Chronometer sertifikasıyla destekleniyor.

Kadranlar

Shades koleksiyonunda pirinçten üretilen kadranlara merkezden başlayarak gün ışığı fırça finisaj yapılıyor. Her bir kadrana ayrıca ekstra derinlik için lake bir katman uygulanıyor. Fakat tabii ki işin sırrı renklerde. Yenilikçi teknolojilerdeki en son gelişmeler sayesinde, OMEGA geçmişte kullanılanların çok ötesine uzanan eşsiz renk tonları elde etmeyi başardı.

PVD (Fiziksel Buhar Biriktirme) teknolojisi, Terracotta gibi renklerin elde edilmesini mümkün kılan özel bir efekt sunarken; CVD (Kimyasal Buhar Biriktirme) teknolojisi ise Deniz Mavisi gibi tonlar için ideal olan belirli kimyasal reaksiyonlar sağlıyor. 

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu