AstrolojiManşet

Hangi Afrodit Sensin?

Mitolojide, Kıbrıs sahillerine, köpüklü dalgalar eşliğinde, istiridye kabuğunda bir inci misali, tüm zarafeti ve güzelliğiyle arz-ı endam ettiği söylenen Afrodit (Venüs); aşkın, güzelliğin, maddi değerlerin, estetiğin ve dişiliğin sembolü olarak binlerce yıldır taşıdığı popülaritesini kimselere bırakmaz.

aphrodite 1

Doğum haritamızda Venüs; sevme şeklimiz ve karşımızdakine bu duyguyu aktarma biçimimiz, yaşamımızda bize keyif veren konular, cinsel tercihlerimiz, yaratım enerjimiz, bereketimiz ve güzelliğe bakış açımızı temsil eder. Buraya kadar anlattıklarım hakkında az çok fikriniz vardır elbette… Şimdi size doğduğunuz anın göksel izdüşümü olan doğum haritanızda ne kadar güzel olacağınızın, cazibenizin, dişilik enerjinizin hatta yaşamınız boyu bolluk bereketinizin nasıl olacağının da ipuçları var desem. İkili ilişkilerinizde sevginizi ifade etme şekliniz, aşkı nasıl yaşayacağınızın kodları da Venüs’ünüz de gizli aslında…

Antik Yunanlılar, beden ve ruh aşkını birbirinden ayırırlarmış, onlara göre iki Afrodit varmış; “Beden Aşkı Tanrıçası” ve “Ruh Aşkı Tanrıçası”… Konu üzerinde çalışmaya başladığımda, yakın çevreme, onlar için aşkın ve güzelliğin ne anlama geldiğini sordum. Hemen hepsi beden ve yüz güzelliği önemli olsa da asıl güzelliğin, ruhsal güzellik olduğu konusunda hemfikirdi. Peki, sizin tanrıçanız hangisi?

cute woman posing with paper hea

Doğum haritanızda Venüs’ün burcu, evi ve diğer konumlarla olan etkileşimleri sevme şeklinizi, güzellik anlayışınızı, dünyasal değerlere ne kadar sahip olduğunuzu anlatır. Sözgelimi yükselen burcu aslan, terazi, boğa olan kadınlar, olumsuz etkileşimleri yoksa fiziksel güzellikleriyle çevrelerini etkilerken; yükselen burcuyla Ay kavuşumu olanlar yüz güzellikleriyle dikkat çekerler. Ay parçası gibi güzel ya da Ay yüzlü kavramları tam da bu kombinasyonların karşılığıdır. Ruhsal aşka en yakın olanlar ise Venüs’ü balık burcunda olanlardır. Venüs balık kadınları için; söz konusu aşksa geri kalan her şey teferruattır. Sevgi dolu, son derece romantik, anlayışlı, duygularını karşı tarafa koşulsuz şartsız yansıtan, kibar, empatik, sakin, hayal güçleri çok yüksek olduğu için şair, yazar, senaristliğe uygun insanlardır. Balığın yönetici gezegenlerinden biri olan Neptün, haritada 1.evde konumlandığında da fiziksel güzellik verebilir. Genellikle maddi konularda şanslı ve bereketli olurlar. Negatif yanları ise; gerçeklikten uzak, fazla fedakâr ve ilişkileri için kendilerini kurban etmeye meyilli oluşlarıdır. Özetle Venüs balıklar ruhsal aşka en yakın olanlardır.

venus sembol

Dünyevi, maddi konuları ön planda tutan, istikrar isteyen Venüs boğa, başak ve oğlaklar; gösterişli eylemleri ve görünüşleriyle göz kamaştıran Venüs’ü aslan olan kadınlar, aşkın ve güzelliğin somut haline daha yatkındırlar, girdikleri ortamda dikkatleri üzerilerine çekmeyi başarırlar. Venüs oğlak kadınları, aşklarını dışarıya yansıtmaktansa içlerinde yaşamayı tercih edebilirler. Gelenekler, toplumsal kurallar ve karşılarındaki kişinin statüsü de seçimlerinde rol oynayabilir.

Venüs ikizler; sosyal, iletişim yönü güçlü, entelektüel bir tavır içindeyken; uçarı Venüs kovalar özgürlüğünden ödün vermeyen, zeki, yeniliklere açık, entelektüel, toplumsal olaylara duyarlı halini anlayabilecek biriyle mutlu olacaktır. Venüs yaylar; farklı inançlara olan ilgisi, bilmediği kültürleri öğrenmek için seyahat edip, yeni yerler keşfetmeye olan yatkınlığıyla tam bir dünya vatandaşıdır. Venüs teraziler, denge ve uyumu sağlayabilecekleri, sanatsal yönü kuvvetli biriyle yaşayacağı ilişkiden keyif alabilecekken; Venüs akrepler için cinsellik ilişkinin ön koşuludur, kendilerine karşı yapılan hatayı asla unutmazlar. Venüs yengeçler için, sığınacakları kabukları evleridir. Yemeyi, yedirmeyi seven, anaç insanlardır. Gezmek, sosyalleşmek, eğlenmektense evlerinde vakit geçirmeyi tercih ederler.

Venüs koçlar; ilişkiler konusunda en acemi grubu oluşturur. Çok erken yaşta evlenebilir, flörtöz, benmerkezci davranabilirler, fiziksel güzellikleriyle çekim merkezidirler. Venüs başaklar kontrolcü, detaylarda kaybolan, takıntılı yaklaşımları sebebiyle ilişkilerinde zorlanabilir. Karşılarındaki kişinin hayatını kolaylaştıracak çözümler üretmek, gündelik işleri pratik zekâlarıyla çabucak çözmekte ise uzmandırlar.

hand putting heart envelope

Afrodit’in özellikle sosyal medyada ve mesajlarımızda çokça kullandığımız kalp sembolünün de kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Bu arada kadınlara çiçekler arasında en çok hediye olarak gül alınması da tesadüf değildir. Afrodit’in sembollerinden biri olan gül, dişiliğin de sembollerindendir.
Türkiye’nin QR kod yönlendirmeli, çevre dostu ilk güzellik sitesi olarak, Afrodit’in hem bedensel, hem de ruhsal yönüne dair güzelleştirebileceğimiz ne varsa 2023 yılında da sizlerle paylaşacağımız için “Aşk” la doluyuz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu