GüzellikCilt Bakımı

Hassas Ciltler İçin En İyi Makyaj İpuçları

Hassas cilt, birçok kadını rahatsız eden tipik bir sorundur ve hassas ciltli kadınlar için bu en iyi makyaj ipuçları, onları bir kez daha kusursuz görünmelerini sağlayacaktır. Ayrıca, kusurlarınızı kapatmak için ideal öğelerin izini sürün. Hassas bir cilde sahip olduğunuzda stil veya makyaj hakkında iki kez düşünmeniz gerekmez. Hassas ciltli kadınlar için en iyi kozmetik ipuçlarına bakın.

1. Cilt İltihabıyla Savaşın!

Temizlerken, yumuşatırken, doyururken vb. kullandığınız öğelerde, örneğin salisilik aşındırıcı, benzoil peroksit, kükürt vb. gibi cilt iltihabıyla mücadele sabitleyicileri içeren öğeleri kullanmaya çalışın. Bu nedenle, bu cildi içeren maddelere karşı uyuşuk olan ciddi cilt iltihabınız varsa, elde etmek için bir çözüme ihtiyaç duymayan savaş sabitlemeleri kırarsanız, bunlar hile yapmalıdır, ancak bunları kullanırken aşırıya kaçmayın.

Salisilik aşındırıcı veya benzoil peroksit içeren bir losyon kullandığınızı varsayarsak, bu sabitleyicilerin çoğunu aynı anda kullandığınızı varsayarsak, cilt iltihabını rahatsız etmemek veya kızdırmamak için bu dinamik sabitlemeleri içermeyen iyi bir temizlik maddesi kullanmanız gerekebilir.

Salisilik aşındırıcı özellikle çok kuru olabilir ve bu da cilt iltihabının ilerlemesi için kusurlu değişkenlerden biri olan makul olmayan yağ oluşumuna neden olur. Cildinizi rahatsız etmemek için bu maddeleri günde birkaç kez kullanın ve bunlardan daha fazla değil.

Salisilik aşındırıcı veya benzoil peroksit için karakteristik bir seçenek olarak, çay ağacı yağının, cilt kırılması tedavisi için bu elementler kadar benzer şekilde uygulanabilir olduğu kanıtlanmıştır.

2. Cildinizi Rahat Bırakın!

Yüzünüzü temizlerken, yüzünüzü aşırı derecede ovmamaya veya sıcak su veya aşırı kuruyan temizleyiciler kullanmamaya çalışın. Lekesiz bir yüz, cilt iltihabının giderilmesi için önemli olsa da, yüzün kuvvetli bir şekilde arındırılması cildi sadece çileden çıkarır veya rahatsız eder ve cilt iltihabını şiddetlendiren aşırı yağ oluşumuna neden olabilir.

Yüzünüze karşı hassas davranarak cilt iltihabıyla savaşın, böylece cildinizi rahatsız etmeyin veya yüzü arındırmak için kuvvetli yıkamayla cildinizi kurutun.

3. Uygun Şekilde Yıkama Yapın!

Yüzünüzü lekesiz ve aşırı yağ ve topraktan ve ayrıca mikroskobik organizmalardan arındırmak bunu yapmak için önemlidir, yüzünüzü parmak uçlarınızla nazikçe ovalarken ve ılık su kullanırken nazik bir temizleyici harikadır. Gözeneklerinizi tamamen arındırmak için parmak uçlarınızı kullanmak yetersiz kalırken, kaynakları hassas bir temizleme fırçasına koymanız gerekebilir ve bu fırça gözenek arındırma özelliğine sahipken aynı zamanda en hassas ve ten çatlamış eğimli ciltlerde kullanım için yeterince hassastır.

Hassas Cilt 2

4. Şık Eşyaları Atın

Pürüzsüz bir cilt elde etmenin bir başka yolu da cilt bakımı ve saç bakım ürünlerinizde yağ bazlı maddelerden uzak durmaktır. Kullandığınız öğelerden şüphe duyduğunuzda, yalnızca yağsız olduklarını garanti eden öğeleri kullanın.

Yağ temizleme tekniğini gerçekten kullandığınızı veya yüzünüzü doyurmak için yağlar kullandığınızı varsayarsak, kullandığınız yağlar için belirli kurallara uyularak, yağların cilt iltihabınızı bozmamasını, bunun yerine ciltteki çatlakları gidermenize gerçekten yardımcı olmasını sağlayın.

5. Kozmetik | Hassas cilt

Mümkün olsa bile kozmetikten uzak durmaya çalışın, ancak mümkün olduğu kadar az kullanın ve ayrıca yağ bazlı değil su bazlı olduğundan emin olun. Cilt iltihabı çoğunlukla bu bölgeleri etkilemediği için dudak ürünleri ve göz kozmetikleri bir fark yaratmaz.

6. Katılımsız

Ellerinizden yüzünüze toprak, yağ ve mikrop alışverişini önlemek için yüzünüze ellerinizle temas ettirmemeye çalışın. Aynı şekilde, kirli telefonların muhtemelen yüz yapınız veya yüzünüzün yanları ile birlikte cilt dökülmesi için en büyük suçlu olduğu gerçeği ışığında, telefonunuzu antibakteriyel bir mendille sildiğinizden emin olun.

Hassas Cilt 3

7. Dökülme | Hassas cilt

Dökülme normalde cildin donuk görünmesine neden olabilecek ve aynı şekilde gözenekleri tıkayabilecek ölü cilt hücrelerini cildin üstünden atmak için hayati önem taşır. İyi bir eksfoliyatör, pürüzsüz ve hassas cildi ortaya çıkarmak için bu tabakayı nazikçe temizler. Bununla birlikte, hoş olmayan bir bez, şiddetli ovma vb. kullanmak, durumu bozabilecek cilt iltihabına meyilli cildi gerçekten rahatsız edebilir ve bu nedenle bu sert liflerle soymamaya çalışın.

8. Seçmemeye, Basmamaya veya Sürtmemeye Çalışın

Mikroorganizmalara ve kontaminasyona neden olan cilt iltihabını yayabileceğiniz için, araları toplamamaya çalışın. Ayrıca, kusurları toplama, sıkma ve ovma tipik olarak cilt iltihabı izlerinin oluşmasına fırsat verir, bu nedenle kusurların iyileşmesine izin verin. 

9. Stres | Hassas cilt

Kimyasal pürüzlülük, cilt iltihabının ve ciltteki çatlakların silinmesinin sebeplerinden biridir; kimyasallarınızın genel olarak ayarlı kalmasını nasıl garanti edeceğinizi öğrenmek istiyorsunuz. Kimyasal beceriksizliğe yol açan yollardan biri, basınç, özellikle de devam eden basınçtır. Stres hayatın sıradan bir parçasıdır, ancak er ya da geç yatıştırılmadığında ve sürekli baskıya dönüştüğünde, refah seviyenizi olumsuz etkileyebilir.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu