İyi Yaşam

En keyifli Sevgili Aktiviteleri Nelerdir? Sevgiliyle Neler Yapılır?

En çok da uzun ilişkilerin problemi haline gelen ‘’Bugün ne yapsak?’’ konusu planların yapılmasını engelleyen daha doğrusu akıllara plan getirmeyen bir durumdur. Sevgilinizle buluştuğunuzda neler yapabileceğinizi bilmiyor ve bu durumdan oldukça daralıyorsanız doğru yerdesiniz. İşte Güzelliğin Peşinde’n sevgili aktiviteleri önerileri…

Sevgilinizle yapabilecek romantikler şeyler arıyor ama bulamıyor musunuz? Özellikle de uzun zamandır birliktelik yaşanan ilişkilerde en büyük sorunlarından biri haline gelen plan yapmama durumu birçok kişiyi sıkmıştır. Sizler de şimdiye dek yapabileceğiniz her şeyi yaptığınızı düşünüyor ve artık plan yaparken zorluk çekiyorsanız gelin birbirinden romantik sevgili aktivitelerine göz atalım.

Sevgiliye Yapılacak Romantik Şeyler

Romantizm tartışmasız bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Heyecanı korumak, ilişkiyi canlı tutmak ve bireylerin birbirine duygusal anlamda daha da bağlanması için ufak sürprizler yapmamız gerekir. Romantik sürprizler sizin için artık sıradan geliyor ve yapacak bir şey bulamıyorsanız bizimle birlikte romantik aktiviteler keşfetmeye hazır olun.

Anıları Canlandırın!

Bir ilişkide eski güzel günlerin hatırlanması ve o anların gözümüzde canlanması oldukça önemlidir. Bu nedenle anıları canlandırmanız ve artık unutulan tozlu raflardan bulup bu güne taşımanız gerekmektedir. Bu nedenle sevgilinizi ilk buluştuğunuz yere götürebilir, ilk tanıştığınız yerde o zaman ne giydiyseniz benzerini ya da varsa aynısını giyebilirsiniz. Bu şekilde anıları ayakta tutmak ve romantik bir sürpriz gerçekleştirmek mümkün.

Mum Işığı Etkisi!

Sevgiliyle yapılabilecek şeyler arasında en yaygını romantik bir akşam yemeğidir. Romantik akşam yemeklerinden sıkıldıysanız da mum ışığının ilişkideki etkisine her zaman güvenin. Sade, şık bir sofra ve mum ışığının ilişkinizi canlandırması ve heyecan katması mümkündür.

Doğa ve Aşkla İç İçe!

Sevgiliyle yapılabilecek en iç açıcı aktivitelerden birisi de pikniktir. Evde birlikte hazırlamış olduğunuz pratik yiyeceklerle ya da dışarıdan aldıklarınızla doğada bir piknik yapabilir, aşkınızın doğa ile iç içe olmasını sağlayabilirsiniz. Yeşil alan ya da kumsal ilişkinize bir terapi olacaktır. Bize güvenin.

Ateş Aşkın Ateşi!

Sevgililerin genellikle tercih etmediği bir aktivite olsa da bizce en eğlenceli ve en romantiği kamp ateşi. Baş başa ya da bir arkadaş grubunuzla gidebileceğiniz kampta ateş yakabilir, yanı başında romantik anlar yaşayabilirsiniz. Açık hava, çadır yaşantısı ve kamp ateşi sizlere oldukça iyi gelecektir.

Sinema Keyfi!

Sinema her ne kadar kulağa sıradan gelse de sinema aktivitesini özel yapan şey gittiğiniz sinema sonrası o film hakkında konuşmanızdır. Uzun ilişkilerin en büyük sorunlarından birisi konuşacak şeylerin kalmadığının düşünülmesidir. Kendinize konuşacak konular yaratmak için sinema gibi aktiviteleri tercih edebilirsiniz.

Akşam Yemeği Hazırlayın!

Birlikte romantik bir akşam yemeğine gitmek kadar önemli olan bir diğer şey ise akşam yemeğinizi birlikte hazırlamak olacaktır. Yemeği hazırlama sürecinde mutfakta geçirdiğiniz romantik dakikalar ve keyifli sohbetler ilişkinizin giderek daha da canlanmasını sağlar.

Festival/Konser

Etkinlikleri takip ederek sürekli sosyal kalmaya çalışın. Hafta içi işler, koşuşturma derken yorgunluğunuzu hafta sonları düzenlenen konser ya da festivallerde atabilirsiniz. Baş başa gitmeye çalışmak ilişki açısından çok daha önemli olacaktır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu