Beslenmeİyi YaşamManşetSağlık

Hızlıca Kilo Verdiren 11 Öneri

Fazla kilolardan hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurtulmanız için muhakkak uygulamanız gereken önerileri sizler için araştırdık ve derledik.

Fazla kilolardan hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurtulmanız için muhakkak uygulamanız gereken önerileri sizler için araştırdık ve derledik. Haydi gelin içeriğimizin devamına geçelim.

kilolu kadın

Kuvvet antrenmanlarına başlayın.

Güç arttırıcı antrenmanlar, enerji kullanır ve bu şekilde yağ yakımını arttırır. Özellikle aerobik egzersiz ile birleştirildiğinde karın yağının azaldığını gösteren çalışmalar mevcut.

Rafine karbonhidrat tüketiminizi gözden geçirin.

Rafine karbonhidrat, lif ve besin değerleri açısından oldukça düşüktür. Hızlı bir şekilde acıkmaya neden olur. Bu sebepten de kan şekeri seviyeleri hızlıca artıp düşebilir.

Protein ağırlıklı beslenin.

Karbonhidrat tüketimini keserek yeterli miktarda protein tüketmek daha düşük göbek yağı riski ile bağdaştırılabilir. Protein alımını arttırmak iştahı ve kalori alımını azaltabilir ve kas kütlesini koruyabilir. Bu da kilo vermenize yardımcı olabilir.

kilolu kadın

Günde 7-8 saat kesintisiz uyumaya özen gösterin.

Yeterli sürede uyumak, iştahsızlık ve açlığın azalmasının yanında kilo alma riskini de en aza indirmenize yardımcı olur.

Yemeklerinizde sirke kullanın.

Sirke; doygunluk hissini arttırmaya, kalori alımını azaltmaya ve vücut yağını düşürmeye yardımcı olabilir.

Yemeklerinizde sadece sağlıklı yağlar kullanın.

Yağ yavaş bir şekilde sindirilir. Bu sebeple sağlıklı yağ tüketimi iştahınızı azaltabilir. Sağlıksız olanlar yerine sağlıklı yağların daha fazla kullanımı kilo verme ve göbek yağını eritmede etkili bir rol oynayabilir.

kilolu kadın 2

Şekerli içecekler yerine bol bol su ve günde 2 fincan kadar yeşil çay için.

Şekerli tatlandırılmış içecekler ve alkollü içecekler gerçekten de göbek yapabilir. Yeşil çay ve suyun kilo kaybını ve yağ yakma oranını arttırdığı yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

Protein tüketimi kadar lifli gıda tüketimi de büyük bir öneme sahiptir.

Daha yüksek oranda bir lif alımı; yağ kaybı ve azalan kalori alımı sağlayarak çok daha fazla kilo kaybetmenize yardımcı olabilir.

Kahve için.

Kahve; yağın parçalanmasını arttıran ve metabolizmayı hızlandıran kafein içerir. Araştırmalar, daha yüksek kafein alımının daha fazla kilo kaybı ile bağlantılı olabileceğini göstermektedir. Fakat alınan kafein gerekli miktarı geçmemelidir.

Öğünlerinize probiyotik ekleyin.

Probiyotik takviyesi almak ya da besin kaynakları yoluyla probiyotik alımını arttırmak, vücut ağırlığını ve yağ yüzdesini azaltmanıza yardımcı olabilir.

Demir alımını arttırın.

Demir eksikliği, tiroid fonksiyon bozukluğu ile bağlantılı olabilir. Yorgunluk ve nefes darlığı gibi semptomlara sebep olabilir. Bir çalışma, demir eksikliğinin tedavisinin kilo kaybına yardımcı olduğunu kanıtlamıştır.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu