Saç BakımıGüzellikManşet

Saçlar Hakkında Her Kadının Bilmesi Gereken İpuçları

Kadınların çok sevdiği, şekilden şekile soktuğu ve bakımlardan bakım beğendiği saçları için çok güzel hileler mevcut. Bazı hileler kabarıklığa çözüm bazıları ise kolay bir şekilde şekil verebilmek için…

Haydi gelin bu hilelere hep birlikte göz atalım.

uzun saçlı kadın

Saçlarımız daha uzun görünsün.

Saçınızı topladığınız zaman daha uzun görünmesini istiyorsanız yapabileceğiniz çok kolay bir model var. Enine ikiye ayırın ve altı da üstü de simetrik olarak toplayın. Artık daha uzun gözükeceğine eminiz.

Saç ayrımımızı görmeyelim.

Beyazlarınızı ya da saçınızı ayırdığınız bölgedeki ayrımı görmek istemiyorsanız saçınıza yakın bir renkte fark kullanarak bu problemi bütünüyle ortadan kaldırabilirsiniz.

Beyazlarımızı kolay bir şekilde kapatalım.

Beyazları kapatmak için kolay bir yöntemimiz daha var. Rimelinizi dipten tarayarak beyazlarınız boyunca uygularsanız yıkanana kadar beyazlara hoşça kal diyebilirsiniz. Bu yöntem o kadar pratik ki, saçlar için bile rimeller üretildi.

deniz kenarında duran uzun saçlı kadın

Saç kurutma makinesi hilesini öğrenelim.

Saç kurutma makinesinin sıcak fonksiyonunu kullanırsanız sıcak ve kuru saçlarınız olur. Soğuk seçeneği de saçlarınızı kurutacaktır. Aynı zamanda ısı işleminin saçınıza verdiği zararı da vermeyecektir.

Yağlanma problemini çözelim.

Yağlanma saçların en büyük problemi. Bebek pudrası ile kalıcı olmasa da günü kurtarabilirsiniz. Saç diplerinize çok az miktarda uygulayın ve bolca yedirin. Bolca derken, beyazlık kaybolana kadar bu işleme devam etmelisiniz.

Saçımızı şekillendirelim.

Düzleştiricinizi maşa gibi kullanarak maşa ile yapılan modellerden çok daha doğal sonuçlar elde edebilirsiniz.

sarışın uzun saçlı kadın

Kabarma problemini çözelim.

Eğer saçlarınızın kabarmasından şikayetçiyseniz, tarağınıza geçirdiğiniz bir ıslak mendil ile bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Kuruttuğunuz ıslak mendili tarağınızın dişlerine geçirin, elde ettiğiniz sonuca siz bile inanamayacaksınız. Aynı zamanda bu yöntemi uygulayarak saçlarınızın misler gibi kokmasını da sağlayacaksınız.

Bebek saçlarından kurtulalım.

Bebek saçlarınız ya da elektriklenen saçlarınız için saç spreyinizi bir fırçaya sıkıp hafif bir şekilde bu saçların üzerinden geçip sabit durmalarına yardımcı olabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanılmamış bir diş fırçası ile de yapabilirsiniz.

Sönük saçlarımıza da bir çaremiz var.

Saçlarınız sönükse, kurutma işlemini aşağıdan yukarıya doğru yaparsanız saçlarınız daha kabarık gözükecektir.

Eğer tam tersi, saçlarınız kabarıksa ve bunu ortadan kaldırmak istiyorsanız, bu sefer saçlarınızı yukarıdan aşağıya kurutmalı hatta ir tarak yardımı ile saçlarınızı kontrol altında tutmalısınız.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu