GüzellikCilt BakımıManşet

Hücre Yenileyici Göz Altı Maskesi Nasıl Yapılır?

Göz altı hücrelerinin yenilenmesi bölgenin daha aydınlık, sağlıklı ve canlı görünmesine fayda sağlar. Zamanla cildin kendini yenileme oranında azalma meydana gelir. Bu sebepten de hücre yenileyici maskeler ile göz çevresi bakımı desteklenebilir. Göz çevresi, yüzün diğer alanlarına göre daha farklı bir bakım ürününe ihtiyaç duyar.

Peki ya göz altı kararmaları ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya olan etkisi sebebi ile hücre yenileyici göz altı maskesi nasıl yapılır? Haydi gelin birlikte inceleyelim.

göz altı

Göz altı torbaları ve koyu halkalar pek çok zaman kalıtsal sebepler nedeniyle ortaya çıkmaktadır ancak bazen yaşam standartları, beslenme, göz bakımının ihmali ve uykusuzluk gibi nedenler bu problemi tetiklemektedir. Cilt hücreleri kendini sürekli olarak yeniler ve bu göz çevresi için de geçerlidir. Fakat göz çevresinin yenilenmesi için bu sürece maskeler ile de katkı sağlamak oldukça yararlıdır. Peki ya bu maske nasıl yapılır? Haydi cevabına geçelim.

Hücre Yenileyici Göz Altı Maskesi

göz altı

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı buğday unu
  • Yarım olgun kivi

Hazırlanışı

Yarım olgun kiviyi cam rendeden geçirelim. Buğday yağı ve balı kiviye ekleyerek homojen kıvam alana kadar karıştıralım.

Uygulanışı

Göz altı ve göz çevresine hazırladığımız maskeyi nazik bir şekilde uygulayalım. Maskeyi ortama 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayalım.

Bahsettiğimiz maskeyi haftada bir defa uyumadan önce uygulamaya özen göstermelisiniz. (Gece cilt kendini yenilediği için uyumadan önce uygulamalısınız.) Yaklaşık olarak 1 ay içinde kayda değer bir değişim göreceğinize eminiz.

Göz Çevresi Bakımı Hakkında

göz altı

Göz çevresindeki cilt, cildin diğer bölgelerine göre daha kuru ve hassas olma eğilimindedir. Göz altı torbaları gibi bazı sorunlar genetik olsa da, pek çok maske ve topikal kremler ince çizgileri yok edebilir. Bunun yanında göz çevresini aydınlatarak, şişlik ve torbaları en aza indirebilir.

Elinizin altında bulunan yüz nemlendiricisini göz çevrenize uygulamak pek çok zaman daha cazip gelebilir. Fakat yaşlanma belirtilerini azaltmak ve tahriş riskini önlemek için özel bir jel ya da krem kullanmak en doğru seçim olacaktır. Göz çevrenizin bakımını yukarıda bahsettiğimiz maske ya da farklı maskeler ile destekleyerek göz çevresinde oluşacak olumlu değişimlere katkıda bulunabilirsiniz. Sağlıklı beslenmeye ve uykunuzu iyice almayı ihmal etmemelisiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu