Saç BakımıGüzellikManşet

Islak Saçla Uyumanın Zararları

Gece duş alanları buraya alalım. Yıllardır doğru düşündüğünüz ıslak saçla uyumanın zararlarını açıklıyoruz.

ıslak saçlı kadın

Saç derisinin tahriş olmasına neden olur.

Nemli bir yastık kılıfında uyurken kafa derisi rahatsızlıkları ve kepeklenmeler ortaya çıkar. Islak saç ile uyuduğunuzda nemli ve sıcak ortam bakteri üremesini arttırdığı için tahrişe neden olur.

Saçlar daha fazla dolaşır.

Islak saç kırılgandır. Saçımızı kurutmadan yatağa gittiğimiz zaman uykumuz esnasında dolanabilir. Sabah, saçlarımız asi ve düğümlü olacağı için hazırlanırken bize zaman da kaybettirebilir.

Baş ağrısına neden olur.

Bazı saç bakım uzmanları, ıslak saç ile uyumanın vücudunuzun sıcaklığını düşürdüğünü ve vücudunuzun ısınmaya çalıştıkça baş ağrısına neden olduğunu söylerken diğer uzmanlar da yatmadan havluya sarılmış saçın ağrı yapabileceğini söylüyor.

havuzda ıslak saçlı kadın

Saç uçlarının daha hızlı yıpranmasına neden olur.

Kuru olmayan saçlarla uyuma alışkanlığı, saçlarınızı bu kadar sık kesmenizin sebeplerinden biridir. Nemli saçlar kırılmaya karşı hassas olduğu için kırılmış uçlara sebep olabilir.

Saçlar yeterince nemlenmediği için sönük kalır.

İnce saç tipi hassastır ve hacimden yoksundur. Islak kafa ile uyumak özellikle bu saç tipine zarar verir. Kolay bir şekilde hacim kazanamaz. Bu sebepten de düzenli olarak nemli saçlarla yatağa giderseniz daha az hacimli görünmesine yol açarsınız.

ıslak saçlı kadın

Cilt tahrişlerine neden olabilir.

Islak saç ve yatak odanızdaki sıcaklık kombinasyonu, cildi tahriş eden bakterilerin büyümesi için muhteşem koşulları sağlayabilir.

Saçlar daha kabarık olur.

Nemli saçlar, yastık kılıfına karşı daha güçlü bir sürtünme yaratarak saçlarımızı kıvırcık haline getirir. Uyumadan önce saçımızı kurutmak için ekstra zaman ayırmak, bukle önleyici ürünlere harcayacağınız paradan tasarruf etmemizi sağlayabilir.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu