AlışverişManşetSorumluluk

Jack and Jones: Sürdürülebilir Moda

Dünyaca ünlü Danimarka markası Jack and Jones, Bodrum’da bulunan yelkenlisinde okyanuslara, sahillere ve nehirlere atılmış plastiklerden üretilen geri dönüştürülmüş polyester kullanarak tasarlanan yeni şort mayo koleksiyonunu tanıttı.

Yakıt kullanımını azaltmak için Jack and Jones’un sponsor olduğu yelkenli yarış takımıyla yolculuğa çıkan Ahmet Aksöz, Berk Solmaz, Karya Çandar ve Pelin Taşkıran gibi isimler yeni koleksiyonu deneyimledi.

Sürdürülebilir bir gezegen için gelişmiş teknolojiler ile üretim anlayışını dönüştüren Jack and Jones, sürdürülebilir koleksiyonlarına bir yenisini ekledi. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte mayo koleksiyonun materyalini okyanuslara, nehirlere ve sahillere atılmış plastiklerden geri dönüştürerek elde eden Jack&Jones, yeni tasarımlarını sponsoru olduğu yelkenli takımıyla yola çıkarak tanıttı. Yelkenli yolculuğuna katılan Ahmet Aksöz, Berk Solmaz, Karya Çandar ve Pelin Taşkıran koleksiyonu deneyimledi.

jack and jones

Jack and Jones’un yakıt kullanımını azaltmak amacıyla sponsor olduğu yelkenli takımı Bravo Sailing ile Bodrum koylarında keyifli bir yolculuğa çıkan Ahmet Aksöz, Berk Solmaz, Karya Çandar ve Pelin Taşkıran temel yelkenli eğitimi derslerinin ardından mavi sularda koleksiyonu deneyimledi. Geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen şort mayoların suyla temas ettiğinde farklı desenlerin belirdiği modelleri büyük bir ilgiyle karşılandı. Jack&Jones, 55 farklı modelin bulunduğu geniş mayo koleksiyonu ile 50 Kg atık toplanmasıyla ürettiği materyal içeriği sayesinde plastik atığını azaltarak geri dönüşüm hareketini desteklemesinin yanı sıra özgün tasarımlarıyla sürdürülebilir modaya dikkat çekti. 

Jack and Jones’un geri dönüştürülmüş polyester kullanılarak üretilen özgün mayo koleksiyonunu Jack&Jones mağazaları ve Deniz – Jack & Jones (jackjones.com.tr) ‘de bulabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu