GüzellikManşetSaç Bakımı

Kaşların Çabuk Çıkması İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde pek çok kadın kalın kaşlara sahip olmak istiyor. Fakat kaş alımı sırasında yapılan pek çok hata sebebiyle herkesin aklına kıl köklerinin çabuk çıkması için ne yapmalı sorusunu akıllara getiriyor. Yüze boyut kazandırmaya ek olarak yüz hatlarının çerçevelenmesinde de önemli bir role sahip olan kaşların kalın görünmesine yardımcı olacak jel, kalem ve far gibi pek çok kozmetik ürünü mevcut.

Fakat bu ürünlere ihtiyaç duymadan da gür ve kalın kaşlara sahip olmak mümkün. Peki ya bu kıl köklerinin çabuk çıkması ve uzaması için ne yapılmalı? Haydi gelin içeriğimizin devamında hep birlikte öğrenelim.

kaş

İnce kaşların günümüzde tarihe karışmasının ardından pek çok kadın kalın kaşlara sahip olmak için doğal yöntemlere başvuruyor. Bu yöntemler ile kendi doğal kaşlarını besliyor ve uzamalarını sağlıyorlar. Bu süreçte seyrek olan alanlar da dolacağı için daha net bakışlara sahip olunabiliyor. Bunun yanında doğal tedaviler uygularken mümkün olduğunca kaşlarınızı almamaya özen göstermeniz gerekir. Fakat gerektiğinde kaş ortasını ve çevresini temizleyebilirsiniz. Peki ya bu kıl köklerinin çabuk çıkması için ne yapılmalı? İşte karşınızda kıl köklerini uzatmak için doğal yöntemler…

kaş

Zeytinyağı

Doğal olarak uzatmanın en kolay yollarından biri zeytinyağı kullanımıdır. Zeytinyağı besleyici ve nemlendirici özelliği sayesinde kıl köklerinin güçlenmelerini sağlar ve dökülmelerin önüne geçer.

Zeytinyağını kullanırken şu adımları takip etmelisiniz:

 • Her akşam uyumadan önce yüzünüzü yıkayın.
 • Bir iki damla kadar zeytinyağını parmaklarınız yardımıyla msaj yaparak uygulayın.
 • Ertesi sabah yıkayın.

Hint Yağı

Hint yağı da aynı zeytinyağı gibi kıl köklerinin çabuk çıkması için kullanılabilecek en etkili doğal yöntemlerden biridir. İçerisinde büyük oranda risinoleik asit içeren hint yağı, aynı zamanda saçlarınızın da hızlıca uzamasına yardımcı olur. Sert ve güçlü bir yağ olduğu için uygulamaya geçmeden önce bileğinizde küçük bir test yapmanızı öneririz.

Hint yağını kullanırken şu adımları takip etmelisiniz:

 • Bir iki damla hint yağını parmaklarınızın arasına alın ve ısınması için parmaklarınızın arasında ovun.
 • Sonrasında uygulayın ve 2-3 dakika kadar masaj yapın.
 • Ortalama 30 dakika kadar bekledikten sonra yıkayın.
kaş

Yumurta Sarısı

Yumurta sarısı biotin ismi verilen bir vitamin ile doludur. Yeni kıl köklerinin teşvik edilmesi için de biotin büyük bir yarar sağlar. Aşağıda bahsedeceğimiz tedaviyi ortalama 2 ay kadar ve haftada 2 defa uygulayarak bu oluşumu destekleyebilirsiniz. Aynı zamanda da hızlı bir şekilde büyümelerini sağlayabilirsiniz.

 • Yumurta sarısını bir kasenin içerisinde çırpın.
 • Kulak pamuğu yardımı ile yumurta sarısını uygulayın.
 • Ortalama 20 dakika kadar bekletin ve sonra yüzünüzü yıkayın.

Aloe Vera Jeli

Aloe vera cilt ve saç sağlığının yanında kaş bakımında da yaygın olarak kullanılan mucizevi bir üründür. Aloe vera bitkisinin yapraklarından çıkaracağınız jel ile uzamasını sağlayabilir ve bu sayede de aralarında bulunan boşlukları doldurabilirsiniz. Aloe vera jeli kullanımı oldukça basittir.

Aloe vera jelini kullanırken şu adımları takip etmelisiniz:

 • Aloe vera bitkisinden jeli çıkarın.
 • Aloe vera jelini masaj yaparak uygulayın. Cildiniz jeli emene kadar uygulamaya devam edin.
 • Ortalama 30 dakika kadar bekletin ve sonrasında temizleyin.
 • Bu işlemi gün içerisinde birkaç defa uygulayabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu