GüzellikCilt Bakımı

Kıl Dönmesi Problemini Çözmenize Yardımcı Olacak Öneriler

Kadın ya da erkek hiç fark etmeksizin herkesin yaşadığı kıl dönmesi problemi için yardımcı olabilecek önerileri sizler için derledik.

Haydi içeriğimizin devamına geçelim.

kıl dönmesi operasyonu

Cildinizi hazırlayın.

Tüylerinizi yumuşatacak ürünler kullanırsanız, kıl dönmesi oluşumunu en aza indirebilirsiniz. Eğer nemlendirici bir ürüne sahip değilseniz ılık bir havlu da işinizi görecektir.

Tıraş edeceğiniz bölge için doğru yönü bulun.

Tüylerimizi uzama yönünün tersine mi yoksa aynı yöne mi almalıyız? Bu soruyu eminiz ki herkes kendine en az bir kere sormuştur. En iyi sonuca ulaşmak için uzama yönünün tersine almalısınız. Fakat cildiniz hassas ise aynı yönde de alabilirsiniz. Bu şekilde tahriş problemini en aza indirmiş olursunuz.

Kıl dönmesini cımbız ile çıkarmayın.

Çok cazip geldiğinin farkındayız ancak bu durumu azaltmaya yardımcı olacak püf noktalardan biri de cımbız ile çıkarmamak aslında. Bu uygulamayı yaptığınız zaman iyileşme sürecini yavaşlatıp enfeksiyon riskini arttırıyorsunuz. Bunun yerine ılık bir havlu ile kıl dönmesinin bulunduğu bölgeye bastırabilirsiniz.

aynada kıl dönmesine bakan adam

Etkilenmiş bölgeye ağda yapmaktan kaçının.

Kıl dönmesi bulunan bölge için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri büyüyen alana ağda yapmaktan uzak durmanız olacaktır. Karşı karşıya kaldığınız problem ortadan kalktığında ağda yapabilirsiniz.

Cildinizi düzenli olarak ölü derilerden arındırın.

Cildinizi ölü derilerden arındırmanın pek çok faydası vardır. Ölü deri hücrelerini cildinizden uzaklaştırarak bu problemi azaltabilirsiniz.

kadın bacağı 2

Cildinizi germeyin.

Çoğu zaman iyi bir sonuç elde edebilmek için bacaklarımızı gererek tıraş etmemiz gerektiğini duyuyoruz. Bu doğru olsa da eğer hassas bir cilde sahipseniz bu kıl dönmesi olasılığının artmasına yol açar.

Ağda yapmamayı seçin.

Eğer ağda ya da jilet ile tüylerinizi almazsanız bu problem ile de karşı karşıya kalmazsınız. Dünyanın pek çok yerinde kadınlar vücutlarındaki tüyleri almak yerine doğal olarak bırakmayı tercih ediyor.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu