Güzellik

Kırmızı Oje Parmaktan Nasıl Geçer? 

Her kadının mutlaka bulundurduğu ama çok nadir kullandığı kozmetik ürünlerinden biri kırmızı ojelerdir. Kırmızı ojelerin giyilen kıyafetler ve kullanılan aksesuarlar ile duruşu tüm kadınları etkilerken, bir yandan da zahmetli oluşu bizleri kullanımdan itmektedir. Son dönemde tırnakların daha da öne çıkması ile ojelere verilen önem de artmıştır. Her koşulda kullanılabilecek ve tırnaklara yakışacak olan kırmızı ojelerin ise kadınlar için yeniden gün yüzüne çıkma vakti geldi! 

Kırmızının her tonu tırnaklara yakışırken bir yandan da tehlikeli olduğunu unutmamak gerekir. Riskli bir renk olan kırmızı her ne kadar güzel dursa da tırnaklardan doğru bir şekilde çıkarılmadığı takdirde tırnaklara oldukça büyük zararlar verir. Bunun önüne geçebilmek için ise ojeleri çıkarırken mutlaka titiz bir çalışma yapmak gerekir. Bu titiz bir çalışmanın ardından tırnaklara verilebilecek en az hasar ile eski haline döndürmek mümkün olacaktır. 

Kırmızı ojenin hangi tonu olursa olsun, aseton ile çıkarmak istediğimiz zaman ellerimizin ve tırnak diplerimizin kırmızı görünümünden kaçmak pek mümkün değildir. Aseton ile defalarca silsek de bir süre kırmızı ojenin kalıntıları parmaklarımızda ve tırnaklarımızda görünecektir. Bunun önüne geçebilmek için ise çeşitli yollar mevcuttur. Bu yolları öğrendikten sonra herkes kırmızı ojelerini gün yüzüne çıkararak korkmadan sürmek mümkün olacaktır!

Kırmızı ojelerin kriz oluşturmadan tırnaklarımızdan çıkmasının belli başlı yolları mevcuttur. Bu yollar ise şu şekildedir; 

  1. Saf aseton kullanmak: Saf aseton diğer marketlerde satılan asetonlara oranla daha etkili bir güce sahiptir. Kuaförlerin pek çoğunda bulunan ve bunun yanı sıra son dönemin trendi haline gelen jel tırnaklar için kullanan saf aseton, kırmızı ojeleri çıkarmak için de birebir. 
  2. Vazelin: Vazelinin vücut için faydaları saymakla bitmez. Tırnak etlerini kolay bir şekilde yumuşatan vazelinler bunun yanı sıra, yapısı ile kırmızı ojeleri de oldukça kolay bir şekilde çıkarmaya yardımcı olacaktır. Yapmanız gereken tek şey, aseton ile çıkarmaya çalışmadan önce tırnaklarınıza vazelin ile masaj şeklinde uygulamak yapmaktır. 
  3. Diş Fırçası: Pek çok kişiye ilginç gelen bu yöntem, tırnak kenarlarında bulunan etler için oldukça etki etmektedir. Tırnak kenarlarında bulunan kırmızı kalıntıları diş fırçası ile ovalamak, kırmızı lekelerin ortadan kalkmasına oldukça etkili bir şekilde fayda sağlamaktadır.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu