MakyajGüzellikManşet

Kirpik Uzatmak İçin Evde Neler Yapılabilir?

Kirpikler gözlere derinlik ve çekicilik katmakla kalmaz aynı zamanda gözlerin en güzel aksesuarları olarak ön plana çıkarlar. Kirpik uzatmak ve kirpiklerin dolgun görünmelerine yardımcı olmak için kadınlar pek çok yönteme başvururlar. Fakat onları beslemek ve uzatmak için etkili yöntemlerin düzenli olarak yapılması gerekir.

Doğanın bizlere sunduğu mucizeler yaratan pek çok bitkisel ürün kirpikleri beslerken onların uzun ve gür görünmesine yardımcı olur. Peki ya kirpik uzatmak için evde neler yapılabilir? Haydi gelin içeriğimizin devamında bu sorunun cevabını inceleyelim.

kirpik uzatma

Kirpiklerinin uzun görünmesi için defalarca üst üste maskara sürmekten ya da takma kirpik takmaktan sıkıldıysanız kendi doğal kirpiklerinize de yatırım yapabilirsiniz. Evde doğal ürünler kullanarak yapılan bakımlar kirpiklerinizde dökülmelere ya da hasara sebep olmadan sağlıklı bir şekilde uzamalarına yardımcı olur. Öyleyse kirpik uzatmak için evde neler yapılabilir sorumuzun cevabına geçelim.

Badem Yağı

kirpik uzatma

Badem yağı içerdiği vitamin ve mineraller ile kirpiklerin hızlıca uzamasına yardımcı olur. Kıl köklerinin güçlenmesine destek olur. Aynı zamanda da kirpiklerde dökülmelerin önüne geçer.

Birkaç damla badem yağını bir disk pamuk yardımı ile kirpiklerinize uygulayın. Gözünüze temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Her akşam kirpiklerinize badem yağı uygulayarak kısa bir zaman içerisinde kirpiklerinizin uzadığını gözlemleyebilirsiniz.

Zeytinyağı

kirpik uzatma

Sağlık açısından her derde deva olan zeytinyağı, kirpik uzatmak açısından da büyük bir role sahiptir. Aynı zamanda da kirpiklerin güçlenmesine yardımcı olur.

2 tatlı kaşığı zeytinyağını kirpik fırçasına ya da kulak temizleme çubuğuna batırarak her gece uyumadan önce kirpiklerinize sürmeye özen gösterin. Sabah uyandığınızda ise yüzünüzü sadece su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Bu uygulamayı 2-3 ay denemek oldukça yararlı olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı

kirpik uzatma

Saç ve cilt gibi her alanda en iyi doğal bakım ürünlerinden biri olan Hindistan cevizi yağı, kirpiklerde de güçlü bir uzatma etkisine sahiptir.

Hindistan cevizinin bir bölümünü bir kap içerisine alın. Bir buçuk ay boyunca kirpiklerinize temiz bir maskara fırçası ile uygulayın. Belirtilen süre kadar uygulayacağınız Hindistan cevizi yağı, hızlı kirpik uzatmak konusunda sizi oldukça şaşırtacak.

Hint Yağı ve Portakal Kabukları

pexels subin 946727

Hint yağı çok keskin bir yağdır fakat kıl köklerini uyarır ve uzamayı destekler. Bu nedenle Hint yağını biraz zeytinyağı ile seyreltmeniz çok daha iyi olacaktır.

Öncelikle portakal kabuklarını küçük bir kavanoza alın. Ardından 1-2 çay kaşığı kadar Hint yağı ve 1-2 çay kaşığı kadar zeytinyağını ekleyin. Daha sonra kavanozu kapatın ve bir gün bekleyin. Eğer isterseniz portakal yerine limon kabukları da kullanabilirsiniz. Son olarak da portakal kabuklarını yağın içinden çıkarın ve kirpiklerinize uygulayın. Bu uygulamayı düzenli aralıklarla yaparak daha uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu