AlışverişManşet

Levi’s’ın Yeni Marka Elçisi: NewJeans

Levi’s, bütün jean’lerin temeli ve dünyanın gelmiş geçmiş en ikonik jean modellerinden biri olan 501’in 150.yıl dönümünde çok sevilen Güney Koreli K-Pop müzik grubu NewJeans’i global marka elçisi ilan etti.

İlkbahar-Yaz ve Sonbahar – Kış 2023 koleksiyonlarıyla sene boyunca devam edecek iş birliği kapsamında verilecek özel konserlerin yanı sıra marka için yaratılacak yeni bir kampanya da yer alacak.

NewJeans Grubu’nun sevilen isimleri MINJI, HANNI, DANIELLE, HAERIN VE HYEIN, yeniden yorumladıkları 2000’ler sound’unu K-Pop ile harmanlayarak Gen-Z’lerin kalbini fethediyor. İlk single’ları “Attention”ın video klibi ile hızlı bir çıkış yakalayan NewJeans, kendi adlarını taşıyan ilk albümleri ile K-Pop’a olan bakış açısını değiştirdi ve Billboard Hot 100 listelerine girmeyi başardı.

NewJeans, müzikleri kadar yenilikçi giyim tarzlarıyla da hayran kitlesini büyülüyor. Y2K’den ilham alan tarzı ile modern trendleri birleştiren grup, K-Pop’un etkisini moda endüstrisinde de hissettirerek Gen-Z’nin idolü olmayı başarıyor.

Grubun adı olan “NewJeans”, insanların giymekten asla sıkılmadığı jean’ler gibi, yeni bir çağın zamansız ikonları olma arzularına atıfta bulunur. Hiçbir denim pantolon Levi’s 501 Originals kadar zamansız olmamıştır. 150 yılı aşkın bir süredir, küresel etkilerini genişletirken ikonik tarzlarını evrimleştirerek moda dünyasının merkezinde kalmayı başardılar. Bu ortak inançlar, Levi’s 501 denim pantolon ve NewJeans arasındaki ortaklığın temelini oluşturdu.

Global Marka Pazarlama Müdür Yardımcısı, Chris Jackman konuyla ilgili şunları dile getirdi: “NewJeans, kendi eşsiz kültürel geleceğine cesurca ışık tutarken geçmişten ilham alan yetenekli bir grup. Müzik endüstrisi ve kültürü üzerindeki etkisi büyümeye devam eden grubun kariyer yolculuğunun bir parçası olmak ve dünya çapında hayranlarıyla bir araya gelebileceği yeni ve özgün platformlar sunmak için son derece heyecanlıyız.”

levi's

NewJeans grubu üyeleri ise bu iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “Dünyanın en ikonik jean’ini tasarlayan ve her zaman ileri görüşlü, zamansız bir marka olan Levi’s’ı temsil etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Markanın genç kültüre olan içten ve daimi desteği ile bizim onlara duyduğumuz hayranlığın birleşimi sonucu ortaya çok doğal bir iş birliği çıkıyor.”    

Levi’s, gençlere ilham veren NewJeans üyelerinin pozitif enerjisi ve benzersiz kişiliklerini yansıttıkları, İlkbahar-Yaz 2023 koleksiyonundan 501 ’81, 501 Original, Levi’s t-shirt, denim gömlek ve trucker ceketlerle kamera karşına geçtikleri heyecan dolu bir kampanya hazırlıyor.

Levi Strauss & Co.’nun 1873 yılında jeanlerin üzerinde bulunan perçinler için patent aldığı gün olarak bilinen 20 Mayıs tarihi, dünyada 501 günü olarak kutlanıyor. Bu sene bu iş birliğinin bir parçası olarak NewJeans, 20 Mayıs tarihinde Seoul’da canlı bir performans gerçekleştirecek ve yıl boyunca 501’in 150. Yılını kutlamaya ve markayı dünya çapında temsil etmeye devam edecek.

Levi’s markası, ürünleri ve mağazaları hakkında daha fazla bilgi almak için levis.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu