Cilt BakımıGüzellikManşetSaç Bakımı

Loreal ve Verily’den: “My Skin & Hair Journey”

Dünyanın lider tekno-güzellik şirketi Loreal ve Alphabet’in sağlık teknolojileri şirketi Verily, “My Skin & Hair Journey (Cilt ve Saç Yolculuğum)” adlı yeni bir cilt ve saç sağlığı araştırması için harekete geçti.

Loreal ve Verily, binlerce kadının katılımıyla gerçekleştirilecek “My Skin & Hair Journey (Cilt ve Saç Yolculuğum)” araştırmasıyla cilt ve saç sağlığı algısı ve deneyimleri hakkında eşsiz bir bilgi birikimi edinmeyi hedefliyor. Çalışmada; yaşları 18 ila 70 arasında değişen, çeşitli etnik kökenlere, sosyal geçmişlere, farklı cilt ve saç özelliklerine sahip kadınlar, cilt ve saç sağlığı deneyimlerini kendi bildirdikleri veriler ve anketler aracılığıyla paylaşıyor olacak.

Hedef; ileri seviye testlerle cilt bozukluklarının ortaya çıkmasından önce erken tespitine ve önlenmesine rehberlik edecek biyobelirteçleri saptamak. Loreal, çalışmadan elde edilen bilgilerden yararlanarak tüm tüketiciler için yenilikçi ve hassas güzellik ürünleri geliştirmeyi hedefliyor.

“Araştırma, saç ve cilt için sunulacak güzellik alanındaki yeniliklerin temelini oluşturabilir.”

Loreal Grup Araştırma, İnovasyon ve Teknolojiden Sorumlu Başkan Barbara Lavernos, iş birliği hakkında, “Sağlık teknolojisi alanında dünya lideri olan Verily ile bu yolculuğa çıkmaktan heyecan duyuyoruz. Güzellik sektöründe bu çapta bir çalışma ilk kez hayata geçiyor. Çalışmamız cilt konusunun ötesine geçerek yaşam süresi hakkındaki araştırmalarımızı da kapsayacak. ‘My Skin & Hair Journey (Cilt ve Saç Yolculuğum)’, cilt ve saç sağlığı sırlarını bireysel düzeyde çözebilecek bir potansiyel taşıyor. Araştırmamız, daha önce görülmemiş bir kişiselleştirme seviyesiyle saç ve cilt için sunulacak güzellik alanındaki yeniliklerinin temelini oluşturabilir.” dedi.

Verily CEO’su Stephen Gillett “Bu program, Loreal’ın güzellik konusundaki derin ve bilimsel bilgisini Verily’nin kapsamlı teknoloji ve klinik bilim gücüyle birleştiriyor. Bu çok yönlü ortaklık aracılığıyla tüketicilere anlamlı yenilikler getirmeyi ve verileri kullanarak daha iyi cilt ve saç sağlığı sonuçları sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Loreal Grup Küresel Artırılmış Güzellik ve Açık İnovasyon Genel Müdürü Guive Balooch ise çalışmayla ilgili şunları söyledi: “Cilt sağlığı çalışma grupları, benzersiz biyolojik işaretler içeren biyobelirteçler ile cilt sağlığı arasındaki karmaşık bağlantıyı çözmede çok önemli bir rol oynuyor. Katılımcılarla düzenli olarak etkileşimde bulunmak değişiklikleri gözlemlememize, risk faktörlerini belirlememize ve cilt sağlığını iyileştiren kişiselleştirilmiş cilt bakım önerileri sunmamıza yardımcı olacak.”

Loreal ve Verily iş birliğinin ilk ürünü ise HAPTA’ydı

Loreal ve Verily iş birliği 2022 yılında, cilt sağlığını iyileştirme adına yapılan stratejik ortaklıkla başladı. Bu kapsamında L’Oréal, kısıtlı hareket kabiliyetine sahip kullanıcılar için geliştirilen akıllı makyaj aplikatörü olan HAPTA’yı hayata geçirdi.

Farklı tüketici profillerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirilmiş ürün ve hizmetler sunan Loreal, aynı zamanda Ar-Ge alanında yüzyılı aşkın deneyimi ve küresel cilt ve saç sağlığını teşvik eden açık inovasyona olan güçlü bağlılığıyla biliniyor. Loreal’in uzmanlığı, sentetik biyoloji, yeşil bilimler ve tekno-güzellik gibi alanlarda ileri araştırma ve inovasyonu içeriyor.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu