SanatManşetŞehirde

Ludovico Einaudi : Modern Çağın Mozart’ı Zorlu PSM’de!

Günümüzün klasik ve deneysel müziğin en büyük temsilcisi piyanist ve besteci Ludovico Einaudi, “Underwater Tour” kapsamında iki gece üst üste Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak.

Avrupa’nın en çok satan piyanisti ve bestecilerinden biri haline gelen Ludovico Einaudi 8 Şubat akşamı gerçekleştirilecek konserinin biletlerinin aylar önce tükenmesinin ardından yoğun istek üzerine 7 Şubat akşamı da Turkcell Sahnesi’ne konuk oluyor.

Ludovico Einaudi

Müzik eleştirmenleri tarafından eski ve yeni arasındaki bağlantıyı değiştiren müzisyen olarak adlandırılan sanatçı, “Una Mattina” , “Diario Mali” albümlerinin ardından, yedinci stüdyo albümü “Divenire” için Liverpool Kraliyet Filarmoni Orkestrası ile yaptığı iş birliğiyle müzik dünyasında sesini çok yüksek bir şekilde duyurdu.

Ludovico Einaudi

2009 yılında yayımlanan “Nightbook” , 2013 yılında “In a Time Lapse”i , Mart 2019’da “Seven Day Walking” albümleri ile başarısını sürdürdü ve müzik eleştirmenlerinden tam not almayı başardı.

“The Father” ve “Nomandland” gibi 2020’ye damgasını vurarak Oscar ve Altın Küre’de büyük başarı yakalayan filmlerin müziklerine de imza attı.

Pandeminin yarattığı sessiz, dış müdahalesiz ve akışkan dünyadan ilham alarak yarattığını söylediği solo albümü “Underwater”ı yayınlayarak müziğine kattığı daha samimi ve etkileyici boyutu Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde 7-8 Şubat 2023 tarihlerinde iki gece üst üste müzikseverler ile tanıştıracak.

7 Şubat Ludovico Einaudi “Underwater Tour” konserinin biletleri www.passo.com.tr‘de satışta!

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu