SanatManşet

Magnum: JVKE ile Yazın Haz Dolu Şarkısı

MAGNUM, dünyaca ünlü TikTok yıldızı, şarkıcı ve söz yazarı JVKE ile yeni lezzetleri Sunlover ve Starchaser’ı kutladığı yaz şarkısı için bir araya geldi.

Hande Erçel 22 Mayıs’ta Magnum’un Cannes’da gerçekleştireceği etkinliğe Türkiye onur konuğu olarak katıldı ve JVKE’nin seslendireceği Golden Hour’un yeni versiyonunu ilk kez dinleyenler arasında yer aldı.

Müziğin gücüyle dünyanın dört bir yanındaki haz tutkunlarını bir araya getiren Magnum, her yıl merakla beklenen yaz şarkısı için TikTok yıldızı JVKE ile bir iş birliğine imza attı.

TikTok’un en büyük yıldızlarından JVKE ile evrenin en büyük yıldızı Güneş’i, yeni yaz lezzetleri Sunlover ve Starchaser’ı kutlamak için bir araya getirdi. Dünya çapında ünlü şarkıcı, söz yazarı ve TikTok fenomeni JVKE, hit parçası Golden Hour’u, NASA katkılarıyla elde edilen Güneş’in çıkardığı gerçek sesleri kullanarak yeniden düzenledi ve yorumladı. 

Magnum’un hazla dolu dünyasında gündüzü yansıtan Sunlover ve geceyi simgeleyen Starchaser’ı kutlayan bu buluşma, 1 milyardan fazla dinleme sayısına sahip Billboard Hot 100 listesinde yer alan JVKE’in yeni yorumuyla yeni hazlara ilham oluyor. Şarkının heyecanla beklenen yeni versiyonu “Golden Hour (ft. the Sun) [Sunlover-Starchaser Edit]” olarak adlandırılırken, kısa bir versiyonu müzik severlerle buluştu.

“Golden Hour (ft. the Sun) [Sunlover-Starchaser Edit]”,  22 Mayıs Pazartesi günü, Cannes’da Magnum’un ikonik plajında BBC Radio 1 sunucusu Clara Amfo’nun ev sahipliğinde sürpriz konukların katılımıyla gerçekleştirilecek panelde yayınlanacak. “Golden Hour (ft. the Sun) [Sunlover-Starchaser Edit]” aynı gün TikTok üzerinden canlı yayınlanacak performansla da tanıtılacak. Haz tutkunları daha sonra bu yepyeni parçayı Spotify üzerinden dinleyebilecek ve JVKE’nin kendi kanalında başlattığı TikTok yarışmasına katılabilecek. 22 Mayıs Pazartesi günü, Cannes La Croisette plajında tanıtılacak şarkının kutlandığı partiye Magnum Türkiye onur konuğu Hande Erçel de katılacak.

magnum

İş birliği hakkında konuşan JVKE projeye duyduğu heyecanı şu sözlerle dile getirdi: “Güneş’in çıkarttığı gerçek seslerini kullanarak, Golden Hour’un bu yepyeni versiyonunu hayata geçirmek için Magnum’la çalışmak hem çok eğlenceli hem de çok havalıydı. Müziğimde her zaman hayallerin sınırlarını zorlamaya çalıştım. NASA verilerini, Güneş’ten çıkan sesleri kullanmak, beni çok heyecanlandırdı. Herkesin dinlemesi için sabırsızlanıyorum.”

NASA’nın veri kütüphanesinden alınan Güneş’in çıkarttığı sesler, Magnum ve JVKE’e ilhamoldu. NASA’dan alınan veriler kullanılarak yeniden tasarlanan parça, veri sonifikasyonu süreciyle gerçek anlamda dünyanın sınırlarını aşan bir ses deneyimi sunuyor. Magnum ve JVKE, NASA’nın ses kütüphanesindeki ham verileri sese dönüştürmek için NASA ile birlikte çalışmış bilim adamı Dr. Robert Alexander ile iş birliği yaptı.

Parçanın hazırlık aşamasında bilimsel destek sunan Dr. Robert Alexander; “On yılı aşkın bir süredir NASA’nın veri arşivindeki en iyi bölümleri dinliyor ve en sevdiğim örnekleri topluyorum. Magnum ve JVKE ile birlikte çalışarak bu sesleri tarihte ilk kez bir pop hitine dönüştürmek, gerçekten heyecan verici. Bu parça ile uzay araştırmalarının sessiz çağının ötesine geçtik.” dedi.

#HazHiçBitmesin kampanyası, bu yaz müziğin tadını Magnum’un yeni lezzetleriyle çıkarmak için dünyanın dört bir yanından haz tutkunlarını bir araya getiriyor. Gece ya da gündüz, yazın her anının keyfini çıkarmaları için ilham veriyor. 

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu