Saç BakımıGüzellikManşet

Yaz Sezonunun Saç Trendleri Çok Dikkat Çekici!

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte plajlarda 2023 saç modası kadınların gündeminde yer almaya başladı. Yazın eğlenceli ruhuna uygun, farklı ve şık saç modelleri denemek isteyen kadınlar, kendisine en uygun saç kesimini ve rengini arıyor.

Saç tasarım uzmanı Erkan Uzelli, bu sene plajlarda güneşlenirken, sahilde keyifli vakit geçirirken, özel gecelerde ve günlük hayatta saçların nasıl sergilenebileceğini anlatıyor.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tarzını yenilemek isteyen kadınlar için kulak hizasında kısa saçlar, mikro boblar, uzun saçlarda at kuyruğu ve geriye taranmış saçlar, bu sezonun yeni saç trendleri arasında yerini alıyor. Yaz mevsiminde önemli olan saçlarınla fark yaratabilmek olduğunu belirten Saç Tasarım Uzmanı Erkan Uzelli, 2023 yazında trendleri yakalayan kadınların yaz sezonunda güzellik fenomeni olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğini açıkladı.

saç
Saç Tasarım Uzmanı Erkan Uzelli

Saçlarınızda Yaz Esintisini Hissedin

Yaz ruhuna uygun bu yılın en yeni trendlerin radikal kesimler olduğunu belirten Erkan Uzelli, ‘‘Kulak hizasında kesilmiş düz saçlar bu sene oldukça popüler. Asimetrik kesilmiş, özensiz, mikro boblar, kakülle birleştiğinde rahat bir ‘Fransız Bob’ tarzına dönüşebilir. Bununla birlikte 2023 yazının en popüler stilinin küt ve tek uzunluktaki at kuyruğu modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Saçı geriye doğru tarayarak elde edilen rahat görünüm için belki de en pratik kullanımlı saç.

Bu saç modeli, saçların basitçe arkaya doğru taranmasıyla elde ediliyor. Gevşek bırakılabilen veya başın arkasında bir topuz şeklinde toplanabilen bu saç trendi benim de favorim. Yazın olmazsa olmazı minimal modernizmin anahtarı, alçakgönüllü ama asil ensede toplanmış at kuyruğu, sezonun birincisi olmaya oynuyor.’’ açıklamasını yaptı.

Güneşten Hafif Açılmış Renkler Çok Güzel!

Saçların kumsalın tüm renkleri ile tanışacağını söyleyen Uzelli, ‘‘Yaz aylarında yapılan tatil planlarıyla birlikte doğal renk trendleri de içimizi ısıtıyor. Plajlarda güneşlenirken, sahilde keyifli vakit geçirirken, Deniz suyunun içinde barındırdığı tuz sayesinde saç renginin bir ile iki tona kadar açılması mümkün. Doğal yollarla açılan saçlar sanki kuaförde ombre yapılmış etkisi veriyor ve bu yüze çok yakışıyor. Ayrıca bu sayede dağınık ve fresh görünümlü saçların kadınları her zaman daha çekici gösterdiğini söyleyebilirim.’’

Yazın Saçlarınıza Bakmayı Unutmayın!

Her mevsim özenle bakım yaptığımız saçlarımız, yaz ayları gelince daha da nazlı bir hale büründüğünü vurgulayan Uzelli, ‘‘Yaz aylarında sıcaklıkla birlikte havadaki nem de artış gösteriyor. Bu durum saçların çok çabuk elektriklenmesine ve bakımsız görünmesine yol açıyor. Bunun önüne geçebilmek için kuaförlerde düzenli saç bakım maskeleri uygulatabilirsiniz.

Deniz, kum, güneş ve havuz derken serinlemek için her gün aldığımız duşlar ile de saçlarımızı istemeden yıpratabiliyoruz. Nasıl cildimizi güneşten koruyorsak, kişiyi gösteren ve önemli bir aksesuarımız olan saçlarımızı da güneşten korumak zorundayız. O yüzden deniz öncesi ve sonrası güneş şampuanı, denizden çıkıldığında hala saç şeklini koruyan ürünler kullanılmalı.“ Şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu