GüzellikMakyajManşet

Makyaj Süngeri Kullanırken Yapılan Hatalar

Makyaj süngerlerini bilmeyen yoktur! Pratik kullanıma sahip olan bu süngerler, doğru kullanıldığı zaman makyajınızda şaşırtacak etkiler sağlayabiliyor.

Peki ya siz makyaj süngerini doğru kullanıyor musunuz? Haydi gelin hep birlikte bu sünger kullanılırken yapılan hatalara göz atalım.

Makyaj Süngerini Şekline Göre Kullanmak

makyaj süngeri

Süngerin altında bulunan tombik kısmını alın ve yanak gibi geniş yerler için; sivri kısmını ise göz altları ve burun kenarları gibi dar yerler için kullanırsanız makyajınızı yaparken daha rahat edersiniz.

Süngeri Kuru Kullanmak

makyaj süngeri

Sakın süngerinizi kuru kullanmayın. Bu süngerleri kuru kullanmak ürünün çoğunun sünger tarafından emilmesine neden olur. Dolayısıyla makyajınızda daha fazla ürün kullanmak zorunda kalırsınız. Makyaja başlamadan önce süngerinizi muhakkak su ya da gül suyu ile nemlendirin. Makyajınızda daha şık bir görüntü elde etmek için bu madde şart.

Süngeri Yüzünüzde Sürüklemek

makyaj süngeri

Diğer bir hata ise süngeri yüzünüzde sürükleyerek kullanmak. Bu şekilde cildinizin ürünü emmesini engellemiş olursunuz. Bunun yerine süngerinizi nazik bir şekilde ve tampon hareketlerle kullanın.

Ürünü Süngerin Üzerine Sıkmak

makyaj süngeri

Herhangi bir likit ürün kullanırken ürünü süngerin üzerine sıkarsanız gereksiz ürün kullanmış olursunuz. Bunun yerine fondöteninizden elinize bir miktar alın ve daha sonrasında süngeri ürüne sürerek makyajınıza başlayın. Bu şekilde fondöteninizin yüzünüzde daha homojen dağılmasını sağlarsınız.

Makyaj Süngerini Nemliyken Kapalı Yerde Muhafaza Etmek

makyaj süngeri

Makyajınız bittikten sonra nemli makyaj süngerini kapalı bir alanda muhafaza etmek, süngerinizi adeta bir bakteri yuvası haline getirir. Siz bir de onu tekrar tekrar yüzünüze uygularsanız ne mi olur? Hoş geldiniz sivilceler ve siyah noktalar… Bu nedenle makyajınız bittikten sonra bırakın da süngeriniz kurusun. Daha sonra yerine koyarsınız.

Aynı Süngeri Uzun Süre Kullanmak

makyaj süngeri

Belli aralıklar ile makyaj süngerinizi yenilemek cilt sağlığı ve makyajınızın güzel sonuçlanması için çok önemlidir. Aynı makyaj süngerini uzun süre kullandığınız zaman parçalanmaya başlar. Tahmin edersiniz ki parçalanmış bir sünger ile makyaj yapmak çok da kolay sayılmaz.

Makyaj Süngerini Temizlememek

makyaj süngeri

Makyaj süngerinizi uzun süre temizlemediğiniz zaman cildinizde çeşitli problemler ile karşılaşabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için süngerinizi daima temiz tutmanız gerekiyor. Kullandıktan hemen sonra beyaz bir sabun ile temizleyip kurulamaya bırakabilirsiniz. Üşenmek yok unutmayın.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu