MakyajGüzellikManşet

Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları

Makyaj yapmak çok keyifli ve çok iyi hissettiriyor katılıyoruz. Fakat bir defa makyaja alışınca bırakması gerçekten de çok zor.

Hem kış mevsimi gelmişken hem de sürekli maske takıyorken belki de sizler için derlediğimiz bu yöntemler makyajsızlığa alışmanın ilk adımları olabilir.

Yavaş Yavaş Azaltın.

makyajsız

Günlük makyajınızda 10’dan fazla ürün kullanıyorsanız elbette ki bir anda makyajsız sokağa çıkmanız zor olacaktır. Bu sebepten ürünleri yavaş yavaş azaltabilirsiniz. Örneğin bir gün fondöten ve pudrayı aynı anda kullanmak yerine ikisinden birini seçebilirsiniz ya da her gün eyeliner kullanıyorsanız bir gün kirpik dibinize hafif bir far geçmeyi veya yalnızca maskara sürmeyi deneyin.

Bakım Ürünlerine Yatırım Yapın.

makyajsız

Elbette kalitesiz makyaj malzemeleri kullanmanızı önermiyoruz fakat çok ucuz alternatifler varken pahalı bir fondöten almak yerine paranızı gerçekten cildiniz için gerekli bakım ürünlerine harcamanız daha yerinde bir karar olacaktır.

Cildinize Bakım Yapın.

makyajsız

Bu elbette ki en önemli kural. Güzel bir cilt, makyajı iyi taşımanın yanında makyajsız da harika durur. Günlük cilt bakımınızın yanında haftada bir gün de yoğun bir bakım uygulaması yapın. Önce bir buhar banyosu, peeling ile arınma, sonrasında güzel bir cilt maskesi ve yoğun nemlendirme. Basit ama etkili olacağından hiç şüpheniz olmasın.

Kaşlarınızı Şekillendirin.

makyajsız

Günümüzde hiç makyaj yapmasak bile kaşlarımızı boyamadan dışarı çıkmıyoruz. Bundan vazgeçmek için ise güzel alınmış simetrik kaşlara ihtiyacımız var. Eğer buna rağmen kaşlarınız boşluklu ve eşitsiz duruyorsa kalıcı makyajdan yardım alabilirsiniz.

Kaşlarınızı ve Kirpiklerinizi Gürleştirin.

makyajsız

Demesi kolay tabii de uygulama kısmı biraz zahmetli katılıyoruz. Ancak makyajsızken güzel kaşlar ve kirpikler dikkat çekici olacaktır. Bunun için bıkmadan usanmadan her gün kaş kirpik serumları ve doğal yağlar kullanmanız gerekiyor. Sabredip birkaç hafta kullanırsanız sonucu görmeye başlayacağınıza eminiz. Bunun için kendiniz de sevdiğiniz yağlarla bir kür oluşturabilirsiniz ya da hazır bulunan kaş ve kirpik serumlarını kullanabilirsiniz. Sürekli göz makyajı yapmayı bırakıp bakım yapmaya başladığınızda farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Kalıcı Makyajdan Destek Alın.

makyajsız

“Ee kalıcı makyajın neresi makyajsız görünüm sağlayacak?” dediğinizi duyar gibiyiz. Kalıcı makyaj, makyajdan vazgeçmenin iyi bir yolu aslında. Kendi kaş şekliniz bozulmadan yapılan doğal bir işlem, incecik bir eyeliner ya da ipek kirpikler sizi makyaj yapma zahmetinden kurtarır. Aynı zamanda da iyi hissetmenizi sağlar. Bunun yanında evde basit bir şekilde uygulayabileceğiniz kirpik lifting setleri de çok işinize yarayacaktır.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu