Biliyor Muydunuz?Manşet

Özgür olduğu için güzel: Meriç Keskin

Tanım: insanlık dersi vermiş bir sosyal medya ünlüsü.

Günümüzün fenomen dünyasında içtenliği ve doğallıya öne çıkan bir isimdir Meriç Keskin. Güzel İzmir’in güzel kızıdır. Ama bu güzellik bir başka güzelliktir: 

Kendi bloğunda yazdığı üzere;  

-Eski İzmir Büyükşehir Belediye başkanı rahmetli Ahmet Piriştina’ya “ İzmir’in kızları neden bu kadar güzel?” diye sorulduğunda beni çok etkileyen şu cevabı vermiştir: “Özgür oldukları için”. 

Merikk’in özgürlüğü de güzelliğine yansımıştır.

Twitter’da Öteki Dünyalı adıyla, Instagram’da Merikkeskin adıyla ortalığı kasıp kavurur. Güldüren, düşündüren, sosyal sorumluluğa davet eden, kendisiyle dalga geçen, içimizden biridir.

-‘o kadar doğal ve pozitif ki, mesela canım sıkkın aç bi merik videosu tamamdır. seviliyorsun merikkk’

-beslediği köpekler, yangın için yaptıkları, izmir depremi’ndeki çabası için çok teşekkur ederiz meric!

Sevenleri kadar sevmeyenleri olsa da sevenleri fanatik derecede Merikk düşkünüdür: 

-bazı insanların zihninde olumsuz bir imajı varmış gibi görünse de kendisinin kocaman bir yüreği olduğunu düşünüyorum gayet mütevazı bir yapısı var hiç öyle burnu havada kendini beğenmiş bir insan değil ben şahsen tanışmıyorum fakat birkaç yorumuma cevap vermişliği vardır ve cevap verirken sanki karşında oturuyor da sohbet ediyormuşsun gibi cevap veriyor bu da samimiyetinin en büyük göstergesi.

-kendisini takip etmekten inanılmaz keyif alıyorum. eğlenceli, duyarlı ve her şeyden önce kendine ve ev ahalisi (kedicikleri) fazlasıyla saygılı biri. reklam alıyormuş, alacak tabii ki…

-keşke herkes hayatının keyfini çıkartıp bunu paylaşırken başkalarını da mutlu edebilirken üstüne bir de para kazanabiliyorsa daha ne ister? iyi ki varsın merik! sayende bir sürü kız çocuğu burslu okuyacak!’

Screenshot 2023 01 03 at 10.41.58
Bizim hikayemizde sen de varsın artık❤️

Yaptığı işbirlikleri, ürün önermeleri bazılarına itici gelse de objektif düşünen hayranları özeldir. 

Ürün tavsiyesi konusundaki hassasiyeti dikkat çekmiştir:

-‘ne kadar eleştirirseniz eleştirin kız çok komik ve işini gerçekten layıkıyla yapıyor. 

-cem yılmaz da insanları eğlendiriyor karşılığında bilet satıp para kazanıyor meriç de bu mecradan insanları eğlendiriyor karşılığında reklam alıp para kazanıyor ikisi de aynı şey. takılmayın bence buna bu kadar eğlenmenize bakın ayrıca ürün tavsiyesi konusunda çok seçici olduğunu düşünüyorum ( kıpss 🙂 ) 

meriç keskin

Blog sayfasında 2016 yılında ‘birkaç tavsiyem var’ başlıklı yazısı anlam doludur:

-‘Bir şarkın olsun. Senin olsun. Hayatına her giren insana “bu benim şarkım bak” diye dinlet. Bir gün o kişinin hayatından çıktığında bir radyoda denk gelirse, seni hatırlasın.

Bir insan bir şey yapmak isterse yapar. Kalbin temizse, sen araştırmadan da karşına çıkar korkma. Sonuna kadar güven. Bir gün kırılırsa kalp yenisini inşa eder.

VE

Kalbini temiz tut. Çevreni de. Unutma yaptığın her iyilik bir gün sana geri döner.’

meriç keskin

Bloğunun ‘Bir sorun mu var ‘ sekmesinde de içtenliğine şahitlik edebilirsiniz. Adeta her soru soranı yakından tanıyormuşçasına:

-selam 🙂 eski sevgilime geri dönmek istiyorum oda bana dönmek istiyor ama ailesi yüzünden bi geleceğimiz olmayacağını düşünüyorum çok kararsızım 

Merik’in yanıtı: Ozge delirdin mi? öyle bi düşüncen varsa otur oturduğun yerde gelme bi araya. Ama bu senin hüsnü kuruntun da olabilir. Bi adamın her şeyiyle baş edebilirsin ama anasıyla asla bir de varsa kız kardeşiyle. Aman aman. Boşver

Google’da oldukça çok araştırılmıştır:

Meriç Keskin kimdir?

24 Ekim 1986 doğumlu olan Meriç Keskin, sosyal medya fenomenidir. İzmir ilinin Karşıyaka ilçesinde doğmuştur. Burada ailesiyle yaşarken İstanbula taşınmıştır. Sosyal medya videolarında annesine de sıklıkla yer veren Meriç‘in, babasıyla ilgili çok bir bilgi bulunmamaktadır.

Meriç Keskin nasıl para kazanıyor?

Bir ara ortaköyde pasta dükkanı açmıştı. Pasta tasarımı yapıyordu. Şimdilerde ne yapıyor bilemem ama meriç baya eskilerden. Direkt sosyal medya geliriyle geçiniyor olabilir.

Meriç Keskin ne okudu?

Macar Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan başarılı sosyal medya fenomeni, sosyal medya platformunda reklamlar ve tanıtımlar yapmakta ve eğlendirici, bilgilendirici paylaşımlarda bulunmaktadır.

Meriç Keskin kaç kilo?

Meriç Keskin‘in; Boyu: 1.62 cm. Kilosu: 49. Burcu: Akrep

Screenshot 2023 01 03 at 10.39.08
benden çay uşaklar❤️

Hazır cevaplarıyla insanların gönlünde taht kurmuştur. 

Bir aldatma hikayesine yönelik yorumu onu gönüllerde tahta oturtan Merikk yapar :

‘Nerdeyse 40 milyon erkek yaşayan bir ülkede arkadaşınızın sevgilisiyle niye takılıyosunuz beyninizin içinde pilav mı var? Çok sinirlendim.’
meriç keskin

İyilik elçisidir

Yanan ormanlar için TEMA Vakfı yararına yaptığı bağış kampanyasıyla birçok fidan dikimi sağlayan; Malawi’de su kuyusu açtıran;’Anadolu’da Bir Kızım Var’ projesiyle binlerce kişiye, ‘Ben de Doğu’daki bir kız çocuğunun eğitimine katkı sağlayayım’ dedirterek 1 milyon 800 bin TL’lik bağış yaptıran Meriç Keskin; 2020’de İzmir’de yaşanan deprem felaketinin ardından da başlattığı yardım hareketiyle 24 saatten kısa sürede 429 bin TL toplamıştı.

Duygu doludur.

Bloğundaki ‘son’ başlıklı şiiri yürek sızlatır:

‘…

Çökmediğim kaldırım, oturmadığım bank kalmadı.

Ortaköy’den Arnavutköy’e yürürsen bir gün hepsinde gözyaşlarım kalmıştır.

Yani şimdi sana üzülmedim desem ,

yalan olur.

Kocaman bir şaşkınlık ve şarkılar kaldı şimdi bana.

Bitiremediğin kitabın ayracı bıraktığın yerde.

Okumam artık ben de.

Bir de “Neden?” sorusu kafamın içinde.

Ondan da vazgeçiyorum artık Cevabı kalsın sende.

Senin deyişinle küçücük bedenimle sımsıkı sarıldım sana,

Sezen aksunun deyişiyle “acıttım canını sevdikçe”

şimdi,

İyileşeceğim.

açtığın yara beni büyütecek, büyütecek ve daha güçlü bir kadın yapacak.

Sen de zar zor törpülediğim köşelerim belki daha keskin olacak ama bundan sonraki darbeler daha az can yakacak.

Ve bir klarnet sesinde ağlarken tüm şarkılar, kalbim seni yarım kalan en hazin hikaye olarak hatırlayacak.

Bundan sonrasında,

Yolun açık olsun.

Çok sevildin ama,

bunun için pişman değilim desem,

YALAN OLUR.’

Aşkı doyasıya yaşar

Yaşadığı eğlence dolu ilişkisinde sevgilisi Bay Kemal, Faik olmuştur kendisi de Safiye. Onunla gezer tozar, stres atar. Samimiyet dolu paylaşımları izleyene de stres arttırır.

meriç keskin

Mutluluk kaynağıdır

Kedilerine elini öptürüp bayram harçlığı veren Merikk’in yeni yıl mesajı da Merikk’tir:

‘Hiçbir kirli elin ağaca, toprağa, kadına, çocuğa, hayvana uzanamadığı bir yıl olsun. Bu yılın bir gününde hep beraber mutluluktan ağlayalım.’

meriç keskin

Yüreğine sağlık Merikk! Samimiyetin, sevgiyle dokunduğun, örnek olduğun her şey için! 

Eminim ki ağaçlar, toprak, çocuklar, hayvanlar sana teşekkür ediyordur: Zeki esprilerin ve hayatın içinden paylaşımlarınla yüreklerine mutluluk kattığın herkes gibi…

Erkan Güzel fotoğrafı

Erkan Güzel

Ankara Üniversitesi D.T.C.F Sinoloji bölümünden mezun oldu. Shanghai Fudan Üniversitesinde tamamladığı yüksek lisansının ardından uzun yıllar yurtiçinde ve yurtdışında yerel ve global markalar için pazarlama bölümlerinde görevler üstlendi.Estetica Dergisi, hairist.com.tr ve Güzelliğin Peşinde Gazetesi ile güzelliğin peşinde.Ortaokul yıllarından bu yana sevdiği yayıncılığa 'iyilik güzelliktir' sloganıyla devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu