Cilt BakımıAlışverişGüzellikManşet

Neutrogena: Yenilenen Hydro Boost

Dermatoloji alanındaki 90 yılı aşkın deneyimi ve cilt sağlığı alanındaki araştırmaları ile Amerika’nın bir numaralı lider cilt bakım markası Neutrogena’nın, çok sevilen Hydro Boost serisinin formülü cildin kendi doğal işleyişini taklit eden bir nemlendirme teknoloji ile yenilendi.

Neutrogena, Hydro Boost ürün ailesi ile ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen hiyalüronik asit içeriğini mass cilt bakım pazarına ilk tanıtan marka olmuştu

Yıllardır yoğun nem etkisi ve hafif formülü ile tüketici tarafından sevilen Hydro Boost’un formülü güçlendirildi. Ciltte doğal olarak bulunan ve cildin nemini korumaya yardımcı olan doğal nemlendirici faktörler ile önceki formüle kıyasla 6 kat daha fazla nem sağlıyor. 

neutrogena

Doğal nemlendirici faktörler; hiyalüronik asit, amino asitler, elektrolitler ve peptitler gibi ciltte doğal olarak bulunan bileşenlerdir. Bu bileşenler cildi elastik ve nemli tutmaktan sorumludurlar ancak yaşlanma ve dış çevresel etmenler sebebi ile değişime uğrarlar. Bu bileşenlerin ciltte daha az bulunması, cilt katmanlarında daha düşük nem tutulmasına ve cildin elastikiyetinde azalmaya neden olmaktadır. 

Yenilenen formülü ile içeriğinde %20 daha fazla hiyalüronik asit, amino asitler ve elektrolitler bulunan Hydro Boost ürün ailesi %80 daha güçlü bir cilt bariyeri sunuyor.

Etkili bir yüz bakımı için Neutrogena Hydro Boost Temizleme Jeli ile yüzünüzü temizleyebilir ardından Konsantre Yüz Bakım Serumu ile canlandırabilir ve son olarak  cilt tipinize göre Water Gel ya da Jel Krem ile cildinizi nemlendirerek cilt bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu