Saç BakımıAlışverişGüzellikManşet

Metal Detox’un Yeni Üyesiyle Tanışın

En sağlıklı saçlarda bile yıpranmalar, kırılmalar ve renk tutarsızlıkları görülebiliyor. L’Oréal Professionnel, Metal Detox ailesi ile bu problemlere profesyonel bir çözüm sunuyor.

Güçlü formülü sayesinde saçlara %97 daha az kırılma riski ve %100 güvenilir renk sonucu sağlıyor. Şampuan, koruyucu maske ve konsantre yağın yer aldığı Metal Detox serisi, saç bakım rutinini yeni Metal Detox durulanmayan bakım kremi ile tamamlıyor. 

L’Oréal Professionnel’in uzmanlarla birlikte geliştirdiği Metal Detox Uzman Serisi genişliyor. L’Oréal Professionnel, saç kırılmalarına ve renk değişimlerine karşı etki sunan, yüksek korumalı durulanmayan bakım kremini saç bakım tutkunlarıyla buluşturdu.  

Saçta neden metal birikir? 

Saçtaki metal seviyesi, yaşadığımız yerdeki suyun kalitesine ve saç gözeneklerine bağlı olarak değişiyor. En temiz suda bile metal yoğunluğu çok fazla olabiliyor. Saçları sık sık yıkama halinde metal parçacıkları saç telinin içerisinde birikiyor. Saçlarda biriken metal, saçlarda oksitlenme yapıyor; saçta yıpranmalara, kırılmalara ve güvenilmez renk sonuçlarına neden oluyor.

Temel araştırma, çığır açan sonuçlar!

Yıpranma, kırılma ve renk eşitsizlikleri; en sağlıklı saçlarda bile sık görülebiliyor. L’Oréal Professionnel, Ioannina Üniversitesi ile yürüttüğü araştırma sonucunda; saç telinin yıpranmasına, kırılmasına ve eşit olmayan renk sonucuna neden olan etkenin saç teli yüzeyinde değil, saç telinin içinde biriken metal olduğunu ortaya çıkardı. 

Metal Detox Durulanmayan Krem, sürtünme ve kırılmayı tetikleyen UV kaynaklı hasara karşı koruma sağlıyor.

L’Oréal Professionnel Metal Detox serisindeki bu en yeni durulanmayan bakım kremi, seride UV koruması sağlayan ilk ürün olma özelliğine sahip. Eşsiz teknolojiye sahip Metal Detox yüksek korumalı krem, saç telinin içerisindeki metali hedef alacak kadar küçük bir molekül olan Glikoamin’i saçı hasara karşı korumak için UV filtreleriyle birleştiriyor. %1 Glikoamin ile konsantre edilen, hafif dokulu krem formülü, saça duyusal bir doku ve yumuşak bir dokunuş katıyor. Yaz mevsimi için ideal, UV korumalı Metal Detox Durulanmayan Krem, anında nem ve ısı direnci kazandırıyor. 

Tüm saç tipleri için uygun olan ve anında emilen krem;

  • UV etkisine, oksidasyona, fırçalanmaya ve 230°C sıcaklığa kadar koruma
  • 72 saat boyunca nem ve yumuşaklık
  • 72 saat elektriklenme karşıtı etki
  • %83 daha disiplinli saçlar
  • Altı kat daha fazla açıklık sağlıyor.

İmza niteliğinde koku!

Rrutininin devamı niteliği taşıyan Metal Detox Durulanmayan Krem, akılda kalıcı kokusuyla da öne çıkıyor. Üst notalar limon ve bergamot, orta nota limon otundan oluşuyor. Dip notalarda ise sıcak gaiac ağacı ve kehribar formülü açığa çıkıyor.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu