AlışverişManşet

Maison Valentino’nun Yeni Yüzü Belli Oldu!

Valentino’nun yeni DI.VA.’sı Florance Pugh‘un kendine has karakteri, ünlü fotoğrafçı Steven Meisel tarafından New York’ta çekilen yeni reklam kampanyasında gözler önüne seriliyor.

Florence Pugh, Maison Valentino’nun ve kimliği kendi yaratım sürecinin vazgeçilmez bir unsuru olarak gören Pierpaolo Piccioli’nin değerler dünyasına giriyor. Bu yaratım süreci, kişinin kendini ifade etme biçiminden doğan bir imgelemin tasviri niteliğinde.

Oyuncu, bedenini, kendisini benzersiz kılan kayıtsız bir tavır ve keskinlikle ortaya koyuyor, bir anın bir zamanı, bir yeri, bir duyguyu temsil ettiğinin bilincinde olarak Valentino tasarımlarına bürünüyor ve onlara hayat veriyor. Etkileyici yeteneğinin yanı sıra canlılığı ve insancıllığıyla senaryoya yeni bir anlam katıyor. Florence, karmaşık karakterleri canlandırma konusundaki olağanüstü yeteneğinin yanı sıra kişinin ‘kendisi’ olmasının ve uyumsuzluğu kucaklamanın ateşli bir savunucusu olduğu için dünya çapında takdir topluyor.

Yeni Valentino Reklam Kampanyası Bir Duygular Ansiklopedisi

Florence, kendi kimliğini koruyarak bir karakteri ifade etme gücüne sahip. Beden dili ve yüz ifadeleri aracılığıyla temsil edebildiği duygu yelpazesi, onun varlığını hem kişisel hem de evrensel kılıyor. Oyuncu, kampanyada Steven Meisel tarafından otantik bir yaklaşımla fotoğraflandı. Fotoğraflar, ağlamaktan çığlık atmaya ve gülmeye kadar farklı duyguları ön plana çıkaran bir dizi portreden oluşuyor.

valentino

Kampanyanın hikayesi, yeni yeteneklerin de rol aldığı bir dizi çekimle devam ediyor. Hareketli ifadeler ve jestlerle canlı bir sohbete dalan bir grup insanı tasvir eden karelerde Florence başrolü üstleniyor. Beyaz fotografik arka plan, gündelik yaşamdan enstantaneler sunan zamansız bir sahne oluşturuyor. Kahve içerken sohbet eden arkadaşlar, iş yerinde mola sırasında sohbet eden meslektaşlar gibi sosyalleşme senaryolarını içeren kareler, etkileşiminin enerjisini ve sıcaklığını yansıtıyor ve Florence, bu duygulara büyüteç tutarak bir karakterde somutlaştırıyor. Canlandırdığı her bir bireyin duygularını, karakteristik özelliklerini, kişiliğini ve ruhunu olağanüstü gerçek bir şekilde yansıtarak son derece inandırıcı bir performans sergiliyor.

Florence’a kampanyada yeni Valentino Garavani Rockstud23 çanta eşlik ediyor. Modaevi’nin alameti farikası olan ve Roma saray kapılarından esinlenen piramit şeklindeki ikonik zımbalar, Valentino Garavani Rockstud aksesuarlarının rafine edilmiş yeni ve cesur tasarımlarıyla cüretkâr bir şekilde yeniden yorumlanıyor. Tasarımların vurguladığı değerler şimdi daha da güçlü: Kimlik bilinci ve aykırı tavır, aristo-punk bir havaya evriliyor. Miras sadece görkemli bir geçmiş değil, aynı zamanda Valentino’nun yakın tarihi. Yani… bu Rockstud!

Pierpaolo Piccioli, gerçekliğin ve hayalin, yücenin ve sıradanın, punk’ın ve aristokrasinin, couture’ün ve sokağın bir arada var olduğu Modaevi’nin ikonik kodlarını yeniden tanımlama sürecine devam ediyor.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu