GurmeAlışverişManşet

Nespresso: Filter Style Coffee

Nespresso, özgün ve yenilikçi iki yeni kahveyi Nespresso severlerle buluşturuyor. Yeni bir teknoloji ve inovatif bir kapsül tasarımıyla bir ilke imza atan Nespresso, kahve makinelerinde filtre kahve stilinde kahve hazırlanmasını mümkün kılıyor.

Bu yenilikçi yaklaşımın meyvesi olarak filtre kahve stilinde, yepyeni sabah lezzeti iki kahveyi beğeniye sunuyor.

İçeriğinden ambalajına farklı bir tasarıma sahip Filter Style Mild ve Filter Style Intense kahveler Nespresso’nun Barista Creations serisine eklendi. 

Tüketicilerini her zaman yüksek çeşitlilikte ve kalitede lezzetli kahve karışımları ile buluşturma önceliğiyle hareket eden Nespresso, geniş bir yelpazede sunduğu ürün koleksiyonuna Filter Style kahvelerini ekledi. Nespresso severlere filtre kahve stilinde yepyeni bir sabah lezzeti sunarak farklı bir kahve deneyimi yaşatmak isteyen marka, bu alanda bir ilki gerçekleştirerek Filter Style Mild ve Filter Style Intense kahvelerini beğeniye sundu. 

Filtre kahvenin, birçok kahve sever ve Nespresso tüketicisi için önemli bir demleme tekniği olduğundan yola çıkarak, yenilikçi ve özgün bir teknolojiyle ilk defa üretilmiş bir kahve seçkisi olan Filter Style kahvelerini yarattı. İçeriğinden ambalajına yepyeni bir deneyimin kapılarını aralayan Filter Style kahveler için demleme yöntemi, diğer kahvelerinden farklı olsa da Nespresso tüketicilerinin kolaylıkla kullanabileceği pratik bir mekanizma olarak geliştirdi. 

Yeni Filter Style kahveler, hafif ve daha yoğun olmak üzere iki farklı tat seçeneği sunuyor. Filter Style Mild, çiçeksi ve maltımsı notalarla dengelenmiş hafif yoğunluklu bir kahve iken; Filter Style Intense, tütsülenmiş ve topraksı notalarıyla ortaya çıkan yoğun bir karaktere ve aromatiklere sahip yüksek yoğunluklu bir karışımdan oluşuyor. Barista Creations serisine eklenen her iki kahve de 150 ml’lik, pratik ve pürüzsüz bir uzun içimli fincan deneyimi yaşatıyor. 

nespresso

Bu iki kahvenin diğer kapsüllerden tasarım olarak farkı, üzerindeki alüminyum membranın makineye yerleştirilmeden önce çıkarılması gerekmesi. Bu sayede makine, basıncı kapsülün üzerinde yer alan kağıt bazlı farklı bir filtre kağıdına uyguluyor ve demlenen kahvenin yoğunluğu ve tadı değişiyor. Filtre kahve demleme stilinde kahvenin hazırlanması için,   kahvenin daha uzun içimli ayarlanması gerekiyor. Bunun için de makineye yerleştirilen kapsül için önce Lungo (110ml), sonra Espresso (40ml) seçeneğine basılarak 150ml’lik daha uzun içimli bir kahve hazırlanabiliyor. Böylece filtre kahve stiline en uygun tat ve yoğunluk da sağlanmış oluyor. 

Filter Style kahveler, tüm bu yenilikçi tasarımlarının yanında duyuları harekete geçiren özelliklere de sahip. Damak zevkine hitap etmesinin yanı sıra, kahveyi hazırlamak için alüminyum membran kaldırıldığında, Nespresso makinesinde suyla buluşup demlenmeden hemen önce kahvenin muhteşem kokusunu da almak mümkün oluyor. 

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu