GüzellikCilt Bakımı

Oluşan Kırışıklıklarınızı Ev Yöntemi ile Azaltmaya Ne Dersiniz? İşte Kırışıklık Azaltan Yöntemler…

Günümüzde insanların en büyük korkusundan birisi yaşlanmaktır. Yüzümüzde oluşan kırışıklıklar günden güne artarak yaşlılık döneminin kapısını aralar. Kırışıklıkları azaltan estetik operasyonları olsa da bu operasyonlar hem pahalı hem de bıçak altına yatmak istemeyen kişiler için oldukça korkutucudur. Sizlerde yüzünüzde oluşan kırışıklıklardan rahatsızsanız ve bunlarla nasıl baş edeceğinizi bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte kırışıklık azaltan evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz mükemmel yöntemler…

Cildimiz her zaman en dikkatli davrandığımız yerimizdir. Yüzümüzün her zaman bir tablo gibi görünmesini istesek de yaşın ilerlemesiyle birlikte can sıkıcı bazı faktörler ortaya çıkar. Bu faktörlerden en büyüğü ise özellikle de göz altlarımızda oluşan kırışıklıklarımızdır. Kırışıklıklarımızı tamamen yok edemesek de azaltabileceğimiz ve ilerlemesini önleyebileceğimiz yöntemleri evde uygulayabiliriz. O halde daha da meraklanmadan bu yöntemlere geçelim.

Sabun Kullanımına Son!

Sabah uyandığımızda yüzümüzün ihtiyacı olan tek şey ılık su olacaktır. Yüzümüzü yıkarken sabun kullanmak kırışıklıkta emeği geçen en büyük etkendir. Sadece ılık su ile yıkadığımız yüzümüzü gün içinde iyi bir nemlendirici ile temizleyerek, kirden arındırmamız yeterlidir.

Yüzü Fazla Yıkamak Doğru Değil!

Toplum tarafından en çok bilinen yanlışlardan birisi de yüzümüzü ne kadar yıkarsak o kadar genç kalacağımız ya da görüneceğimizdir. Oysa bilinenin aksine yüzü sık sık yıkamak doğru değildir. Musluk suyunda bulunan pek çok kimyasal madde yüzümüzdeki koruyucu yağı biz farkında olmasak da yüzümüzden çıkarır. Aşırı yağlı bir cilt sürekli su ile yıkanırsa bu yağ üretimini arttıracaktır. Ciltle olan bir savaşı kazanmak zordur.

Yüzünüze Hassas Davranın!

Yüzümüzdeki deri vücudumuzun geri kalan kısmına kıyasla oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle yüzü temizlendiğini düşünerek çok sert bir şekilde ovmak cildimizin kızarmasına ve acı çekmemize neden olur. Ölü derilerden arınmak ya da cildi iyi bir şekilde temizlemek için çok sert bir ovalama yapmaya gerek yoktur. Yüzümüzü temizlemek için dairesel hareketlerle narin bir şekilde davranmak yeterlidir. Bu hareketi yaparken portakal, üzüm, limon, yoğurt, elma, armut, şeker gibi gıdalardan yararlanılabilir.

C Vitamini Önemi

Cildimizi yakından etkileyen vitaminlerden birisi de C vitaminidir. Çilek, domates, kivi, biber, lahana, brokoli ve portakal gibi gıdalar vücudumuzun kolajen sentezlemek için ihtiyaç duydukları L-askorbik asit-C vitamini olarak da bilinen yiyeceklerden birkaçıdır. Kolajen miktarı yeterli seviyede olmayan bir ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar daha çok oluşacaktır. Kırışıklık ve sarkma gibi durumları engellemk için kadının günlük alması gereken C vitamini 75 mg. Olup erkeklerin ise 90 mg.’dır.

Açelya fotoğrafı

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu