Alışveriş

Ray-Ban: “Genuine Since”

Gerçekten özgün hissettiğin ilk an ne zamandı? Ray-Ban logosunu tamamlayan Genuine Since 1937 ifadesi, bu sezon gerçek benliğinize bürünüp, kendinize has hissettiğiniz anlara gönderme yapan Genuine Since kampanyasına ilham oluyor. Sezona ilham veren Ray-Ban’in “Genuine Since” kampanyası Galataport İstanbul’da düzenlenen özel bir davetle Ray-Ban tutkunlarına tanıtıldı. 

Ray-Ban logosunu tamamlayan Genuine Since 1937 ifadesi, gerçek özünüzü keşfettiğiniz ilk ana gönderme yapan Genuine Since kampanyasına ilham oluyor.

Dikkat çekici bir değişim ile daha cesur hale bürünen “Genuine Since” kampanyası Galataport İstanbul’da düzenlenen özel bir davetle tanıtıldı. Kampanya kapsamında Eda Gürkaynak ve Umut Eker’in özgün hissettiği ilk anlardan ilham alarak çektikleri videolar ise davetlilerle birlikte ilk kez etkinlikte izlendi. En cesur, en özgün ve en zamansız anlardan ilham alan video içerikler misafirlerden de tam not aldı. 

Dünyanın orijinal trend belirleyicisi markanın sezonun en özgün kampanyası “Genuine Since” etkinliğinde Eda Gürkaynak ve Umut Eker’in yanı sıra Birkan Sokullu, Didem Soydan, Fırat Çelik, Engin Hepileri, Uğur Kurul, Belgin Şimşek de katıldı. Etkinlikte Ray-Ban’in ilk özgün olduğu an, yani 1937’de lansmanı yapılan Aviator modelinden başlayarak çığır açan içbükey lens tasarımına sahip en yeni koleksiyonu Reverse misafirlerin beğenisine sunuldu.

ray-ban

Müthiş bir deneyim olan hayatı kutlamak için Ray-Ban’den daha iyi bir yol olabilir mi?

Genuie Since: İki İkon Mega ile Sezonun İlhamı

 Dikkat çekici bir değişim ile daha cesur hale bürünen Ray-Ban, en ikonik siluetlerinden bazılarını Mega trendine uyarlıyor. Özgünlüğün simgesi olan ikonik Clubmaster, dikkat çekici kaş hattı ve retro stiliyle 80’lere damgasını vurmuştu. Clubmaster, öz güvenli duruşu sayesinde yıllarca ünlü düşünürler ve vizyonerlerin favori modeli oldu. Diğer yandan 1952’den beri ikonik tarzın simgesi haline Wayfarer yıllar içerisinde her şeye meydan okuyan ruhu ile ünlendi.

60’ların rock devriminden 80’lerin sanat sahnesine ve 90’ların hip-hop kültürünün zirvesine kadar hep ön planda olan Wayfarer bugün de o zamanlar olduğu gibi alışılmışın dışına çıkmayı başarıyor. Dikkat çekici siluete bürünen bu iki modelin Mega versiyonları, zamansız çekiciliğinden ödün vermeden, cesur bir bakış açısıyla sınırları zorluyor. Kalın asetat çerçevelere eşlik eden geniş saplar ikonik geçmişi havalı ve cesur bir şekilde yorumluyor.

Daha önce hiç görmediğiniz bir lens tasarımı: Ray-Ban Reverse Koleksiyonu

Ray-Ban on yıllardır keşfedilmemişin peşinde gitme cesaretini bir kez daha gösteriyor. Ray-Ban, bu daimi meraktan aldığı güç ile yeni Reverse koleksiyonunda gözlük tasarımlarını adeta kendi ekseni etrafında döndürüyor. Gelişmiş mühendislik eseri olarak ortaya çıkan bu lensler, yenilikçi teknolojisi sayesinde geleneksel dışbükey şekilden içbükey şekle evriliyor.

Sonuncunda da hem refraktif, astigmatik ve prizmatik kapasitesini hem de çözünürlük gücünü optimize eden ezber bozan imza bir tasarım ortaya çıkıyor. Ergonomik çerçeve tasarımları ile geliştirilen Ray-Ban Reverse Aviator, Wayfarer, Caravan ve Boyfriend modelleri elmacık kemiklerini ortaya çıkartarak her yüz şekline uyum sağlıyor ve havalı bir duruş sağlıyor. Doğayı düşünerek tasarlanan koleksiyonda; %41 biyo bazlı karbon içeriğine sahip biyo bazlı lensler, %67 biyo bazlı karbon içeriğine sahip biyo bazlı asetat çerçeveler ve %100 geri dönüştürülmüş kutu, kart ve temizleme bezi dahil olmak üzere bir dizi alternatif malzeme kullanılıyor.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu