Astroloji

Rüyaları Yönetmek Mümkün mü? İşte Rüyaları Yönetmenin Yolları…

Uykuda ya da uyku halinde gördüğümüz rüyalardan çoğu zaman etkileniriz değil mi? Gördüğümüz rüyalar çoğu zaman zihnimizde gerçek bir olaymış gibi yansır. Rüyalardan kaynaklanan korkular, mutluluklar ve heyecanlar da rüyaları gerçekmiş gibi görmemizden dolayı kaynaklanır. Rüya gören pek çok kişi özellikle de güzel bir rüyada dilediğini yapabilmek, rüyaları yönetebilmek ister. Peki rüyaları yönetmek mümkün müdür? İşte rüyaları yönetmenin yolları…

Uyku sırasında hemen hemen her insan rüya görmektedir. Kimileri gördüğü rüyaları yaşadığını düşünürken bazıları da gördükleri rüyayı hatırlamakta güçlük çeker. Görülen rüyalar genellikle bir dakikayı bile aşmazken gören kişiler bunu bir saat anlatabilir. Rüya içinde rüya görmek bile çoğu zaman mümkündür.

Rüyaları Yönetmek Mümkün müdür?

Bazı kişiler ve araştırmalar rüyaları yönetmenin mümkün olduğunu söylemektedir. Bunun literatürde bir ismi dahi vardır, “Lucid Dreams” olarak adlandırılan bu tanım tam da düşündüğümüz şeyi bizlere anlatmakta. Rüyaları yönetmenin birçok yolu olduğunu ve bu yöntemleri herkesin kullanabileceğini kanıtlar nitelikte araştırmalar bulunmaktadır. Bu araştırmalar her ne kadar her kişide kesin sonuçlar vermese de birçok insanda işe yaradığı söylenmektedir. Rüyalarınızı kontrol edebilmeniz için yapmanız gerekenler genel olarak şu şekilde. Zihninizi olabildiğince durulaştırın ve aklınızdan geçen her şeyi bir kenara atarak bütün düşüncelerinizi bir kenara atın. Bulunduğunuz odanın olabildiğince karanlık olduğuna kesinlikle emin olun. Sizi rahatsız edebilecek veya dikkatinizi dağıtabilecek bütün unsurları kendinizden uzaklaştırın. Odanızda saat, hava temizleme cihazı, müzik vs. unsurların bulunmamasına dikkat edin. Size huzur veren şeyleri düşünün. Olabildiğince rahatlamaya çalışın. Yatağınıza sırtüstü uzanın, kollarınızı bedeninizin yanına uzatın. Yastığınızın nefes almanızı güçleştirmeyecek konumda olduğundan (çok yüksek ya da çok alçak olmadığından) emin olun. Uykuya dalarken tek bir nesne ya da obje düşünün. Aman dikkat kişiler ya da canlı varlıklar düşünmek işinizi zorlaştıracaktır. Düşündüğünüz şeyi normal gün içerisinde de düşünmek bu aşamada işinize yarayacaktır. Bu nesneyi her gördüğünüzde kendinize “buraya nereden geldim?” sorusunu sorun. Eğer bir yanıtınız yok ise tebrikler, artık rüyada olduğunuzun bilincindesiniz. İlk deneyimlerinizde çok fazla başarılı olamayabilirsiniz ya da rüyalarınız kısa sürebilir. Zaman içerisinde bu yöntemi kullanarak hem rüyalarınızdaki hakimiyetinizi hem de rüya sürelerinizi uzatabilirsiniz. Bu gibi başka yöntemler de var fakat başlangıç aşamasında bu yöntem en etkili yöntem olarak bilinmekte. Tabi ki herkesin yöntemi ilerledikçe farklılıklar göstermeye başlıyor fakat henüz bu aşamalarda olmayanlar için rüyalarınızı yönetmek bu aşamaları doğru yapmaktan geçiyor.

Burçolog fotoğrafı

Burçolog

Sık kahve tüketir, astroloji delisidir, ilgisizlikten hoşlanmaz, içeriklerinin yorumlanmasına bayılır. Hazırladığı içeriklerin altında yaptığı boş muhabbetler ile ünlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu