GüzellikManşetSaç Bakımı

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç kremi günümüzde pek çok kadının kullanma ihtiyacı duyduğu bir bakım ürünüdür. Pek çok farklı faktörün saça verdiği hasar; saçlarda kuruma ve sertleşmelere yol açar. Şampuanlamanın sonrasında kullanılan saç kremi; saçın yumuşaması ve kolay taranması gibi pek çok faydaya sahiptir.

Fakat saç kremi doğru kullanılmadığında yarardan çok saç dökülmesi gibi hiç istenmeyen ve beklenmeyen problemlere davetiye çıkarabilir. Bu nedenle saç kremi nasıl kullanılır sorusunun cevabı saç kremi kullanacak herkes tarafından muhakkak önceden bilgi sahibi olunması gereken bir konudur. Peki ya nasıl kullanılır ve ne işe yarar? İçeriğimizin devamında bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

saç kremi

Saç kreminin bilenen en önemli özelliği saçları yumuşatması ve nemlendirmesidir. Piyasada pek çok farklı markanın satışa sunmuş olduğu kremler, içerdiği besleyici maddeler ve yağlar ile saçlara yumuşaklık ve doğal bir parlaklık kazandırır. Saçlarınızı tararken kırılmalarını önlemek ve daha bakımlı, sağlıklı görünen saçlara sahip olmak istiyorsanız bu kremi muhakkak talimatlara uygun kullanmaya özen göstermelisiniz. Peki ya bu kremler nasıl kullanılır ve ne işe yarar? Haydi sorularımızın cevaplarına geçelim.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

pexels olena bohovyk 10182309

Bu kremler durulanan ve durulanmayan olmak üzere 2 çeşide sahiptir. Saç kremi kullanımından önce saçınıza uygun bir kreme sahip olmanız oldukça önemlidir. Çünkü her saç tipinin farklı ihtiyaçları vardır. Bu kremin kullanımı oldukça basittir. Saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra saçınızdaki fazla suyu nazik bir şekilde sıkın.

Saçınızın boyutuna göre avcunuzun içine bir miktar kremi aldıktan sonra kremi sadece saçlarınızın ucuna uygulayın. Saç derisine yani saçlarınızın tepelerine krem uygulamaktan kaçının. Saçlarınızın uç kısımlarına sürdüğünüz kremi birkaç dakika sonra hemen durulayın. Kremlediğiniz saç uçlarını ılık ya da soğuk su ile durulamak saçlarınız için daha yararlı olacaktır.

Durulanmayan kremler ise genellikle nemli ya da ıslak saça uygulanır. Saçınız için uygun durulanmayan kremi temin ettikten sonra kullanmadan önce muhakkak üzerinde yazan talimatları inceleyin. Bu kremler isminden de anlaşıldığı üzere durulama işlemi gerektirmemektedir.

Saç Kremi Ne İşe Yarar?

saç kremi

Bu kremler nemlendirici, onarıcı, çözücü ve asitli gibi pek çok çeşide sahiptir. Hangi türü kullanılırsa kullanılsın kremler saçların şekil almasını kolaylaştırarak saçtaki elektriklenmeleri ortadan kaldırmaktadır.

Saçlarınıza uyguladığınız zaman anında bir yumuşama fark edeceğiniz kremler, içerdiği besleyici içerikler nedeni ile saç bakımını desteklemeye yardımcı olurlar. Ayrıca kırılmaların ve koparak dökülmelerin de ortadan kalkmasına yardımcı olur. Saça uygulanan çeşitli işlemlere karşı koruyuculuk sağlar. Bu kremin saç üzerinde uzun süre bekletilmemesinden kaçınmak büyük önem taşır.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu