GurmeManşetŞehirde

Shangri-la Bosphorus İstanbul’dan Baklava Butler Deneyimi

Shangri-La Bosphorus, Istanbul, gastronomi tutkunlarını ve özel anlar peşinde koşan gezginleri her detayı incelikle hazırlanmış eşsiz bir deneyime davet ediyor ve Baklava Butler deneyimini 2023 yılında bir üst seviyeye taşıyor.

Türkiye’nin en iyi baklava üreticilerinden Güllüoğlu’nda baklava yapımının püf noktalarına tanıklık etme şansını yakalayacak misafirler, Shangri-La Bosphorus, Istanbul’da dünyanın ilk Baklava Butler’ı tarafından servis edilecek el yapımı dondurmalı baklava ile lezzet şöleni yaşayacak.

Shangri-la

Shangri-La Bosphorus, Istanbul, Karaköy Güllüoğlu’nun katkılarıyla misafirlerini unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. İstanbul’un ilk baklavacısında baklava yapımının inceliklerini yakından görme fırsatıyla başlayan yolculuk, otel konforunda geleneksel bir sunumla en lezzetli baklavaların tadını çıkararak devam edecek.

Shangri-la

Misafirler Shangri-La Bosphorus, Istanbul’dan özel sürücülü bir araçla alınarak Türkiye’nin en iyi baklava üreticilerinden Karaköy Güllüoğlu’na götürülecek.

Markanın tarihçesi hakkında kısa bir bilgilendirmenin ardından misafirler, kendileri için hazırlanan kıyafetleri giyerek üretim tesisini gezecek. Karaköy Güllüoğlu ekibinin eşlik edeceği turda, baklava hamuruna şekil verilmesinden hamurun açılıp pişirilmesine kadar tüm aşamalar ustalar tarafından uygulamalı olarak anlatılacak.

Yaklaşık iki saat sürecek atölyenin sonunda otele dönen misafirler, Shangri-La Bosphorus’ta çay veya Türk kahvesi eşliğinde dünyanın ilk Baklava Butler’ı tarafından sunulan el yapımı dondurmalı baklavanın tadını çıkaracak. Deneyim sonrası ister kendilerinin yemelerini isterse sevdiklerine hediye etmeleri için Karaköy Güllüoğlu baklava kutuları odalarında konumlandırılacak.

Shangri-la

Türk motifleriyle süslenmiş kıyafetiyle Baklava Butler, tarihi Osmanlı İmparatorluğu’na kadar uzanan geleneksel tatlıyı şık bir sunumla tercihe göre Lobby Lounge’ta veya IST TOO’da misafirlerin beğenisine sunuyor. Leziz Güllüoğlu baklavası, kaymaktan yapılmış ve dikey bir şişten kesilerek ikram edilen geleneksel Maraş dondurmasıyla birlikte geliyor.

Maraş dondurması baklavanın yanında veya sandviç şeklinde baklavanın içinde servis ediliyor. Hem damağa hem de göze hitap eden Baklava Butler, bu deneyime ortak olanların seyahat anılarında ve Instagram profillerinde unutulmaz bir yer ediniyor. 

Shangri-la

Baklava Butler deneyimi Pazar hariç her gün, yalnızca Shangri-La Bosphorus konuklarına özel olarak sunuluyor. Baklava Butler ile ilgili detaylı bilgi almak ve kişiye özel bir deneyim planlamak isterseniz, en az bir hafta öncesinde 0212 275 88 88 telefon numarasından Concierge ile görüşerek rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu