GüzellikCilt Bakımı

Siyah Noktalardan Hemen Kurtulacaksınız Desem? Çok mu Abartmış Oluruz? İşte Siyah Noktalarınızdan Anında Kurtulacağınız O Karışımlar…

Siyah noktalar mı? Sizlere ve pek çok insana ne kadar sorun çıkardıklarını biliyoruz. Siyah noktalarınızdan hemen kurtulacağınız en pratik ve kesin yöntemlerle geldik bu defa. Güzelliğin Peşinde olarak sağlığınız ve güzelliğiniz bizlere emanet. Siyah noktalarından anında kurtulacağınız karışımlar ile kozmetik ürünlerine veda edeceksiniz.

Sizi siyah noktalarınızdan hemen kurtaracak karışımlara geçmeden önce siyah nokta oluşumunun nedenleriyle aydınlatmak isteriz. Güzelliğin Peşinde olarak en büyük mottomuz ‘’sorunu çözmeden önce nedenini bul’’ olmuştur. Peki siyah nokta oluşumuna ne neden olur?

Siyah Nokta Oluşumuna Neden Olan Faktörler

Siyah nokta temizleme bandy horz e1589448088195

Siyah nokta oluşumunun nedeni gözeneklerinizin tıkanmasıdır. Oksitlenmiş kir, sebum ve ölü hücrelerin varlığı nedeniyle özellikle burun çevremizde sürekli oluşan siyah noktalarla karşı karşıya kalabiliriz. Kişilerde en çok burun çevresinde beliren siyah noktalar yüzün farklı bölümlerinde de oluşabilmektedir. Estetik görünüm açısından oldukça rahatsız edici görünen siyah noktaların oluşumunu engellemek için en çok önerilen şey ise yüzün sürekli temizlenmesi ve suyla yıkanmasıdır. Şimdi gelelim esas konumuza. Siyah noktaların gitmesi için ne yapmalıyız? İşte sizleri siyah nokta dertlerinizin hemen kurtaracak mucizevi karışımlar…

Siyah Noktalara Son!

1-Buhar Banyosu

buhar banyosunun cildinizi tazeleyen 7 faydasi 3

Cildi temizleme konusunda en çok tercih edilen yöntemlerden birisi de buhar banyosudur. Buhar banyosu sadece cildi temizlemekle kalmaz. Aynı zamanda siyah noktaların yüzünüzden temizlenmesini de sağlar. Bir kasede su ısıttıktan sonra yüzünüzü yanmayacak şekilde buhara yakın tutun. Buharın cildinize birebir şekilde temas etmesi için kafanızın üstünden olacak şekilde havlu koyun. Birkaç dakika beklemenin ardından pamuk yardımıyla siyah noktalarınıza baskı uygulayın. Buhar banyosu sayesinde gözenekleriniz açılacak ve siyah noktalar kolay bir şekilde cildinizden sıyrılacaktır.

2-Deniz Tuzu

5d78c98045d2a023a0d364f4

Pek çok yararı olduğunu bildiğimiz deniz tuzu sadece yemek için değil cildimiz için de bir şifadır. Siyah noktalarınızdan kurtulmak için deniz tuzu kullanabileceğinizi daha önce duymuş muydunuz? Deniz tuzuna eklediğiniz bir miktar suyu avucunuza alarak siyah noktaların olduğu bölgeye uygulayın. 5 dakikalık bir beklemenin ardından yüzünüze masaj yapın. Deniz tuzunun içinde bulunan mineraller sayesinde yüzünüzdeki siyah noktalardan kolay bir şekilde kurtulabileceksiniz.

3-Tarçın

Tarcin Ve Bal Maskesi

Ah bu tarçın! Faydaları say say bitmeyen tarçının cildimizde de büyük faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Toz haline getirdiğiniz iki adet çubuk tarçını biraz su ve zeytinyağı ekleyin. Macun kıvamına gelen tarçını siyah noktalarınızın olduğu bölgeye uygulayın. 15 dakika beklemenin ardından yüzünüze masaj uygulayın. Soğuk suyla duruladıktan sonra yüzünüzdeki siyah noktaların azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

4-Limon ve Şeker

Limon maskesi

Cilt rengini eşitleme ve asidik özelliğiyle temizleme görevi gören Limon şekerle bir araya geldiğinde mucizevi bir etki yaratıyor. Bir kaba sıktığınız yarım limonun içine 1 tatlı kaşığı şeker ekleyin. Hemen ardından siyah noktalarınızın bulunduğu bölgeye karışımla masaj yapın. Ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Yüzünüzdeki siyah noktalar kolay bir şekilde azalacaktır.

5-Cilt Temizliği

Cilt temizliği cildimiz için uygulayacağımız tüm karışımlardan daha yararlıdır. Düzenli şekilde yapıldığında yüzde oluşabilecek her türlü problemi engeller. Sadece su ile düzenli şekilde yapılacak yıkama işlemi siyah noktaların oluşumunu engelleyecektir. Eğer hassas bir cildiniz varsa cilt temizliğinizi hazır su kullanarak da yapabilirsiniz.

Açelya fotoğrafı

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu