GüzellikBeslenmeEstetik

Sizlerde Nefis Yemekleri Yedikten Sonra ‘’Bel Çevresi Neden Yağlanır?’’ Diye Soranlardan mısınız? E Bizde Öyleyiz. İşte Göbek Çevrenizin Yağlanmasına Neden Olan Sebepler…

Güzelliğin Peşinde olarak şimdide bel çevresindeki fazlalıkların peşine düştük. Sizlerde bel çevresindeki fazlalıklardan, yağlanmadan şikayetçi olanlardansanız doğru yerdesiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız bu konu çok daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak. Peki bel çevresi neden yağlanır? Bel çevresindeki yağlanmalardan nasıl kurtuluruz? İşte bel çevresine ait yağlanmaların nedeni ve çözümleri…

Bel çevresi yağlanması erkeklerde ve kadınlarda farklı şekilde farklı yaşlarda görüldüğü gibi nedenleri de farklı olmaktadır. Dilerseniz önceliğimiz kadınlar diyelim ve kadınların bel çevresindeki fazlalıklara nelerin neden olduğuna bakalım.

Kadınlarda Bel Çevresi Yağlanması Neden Olur?

5de0cafe55428508344d5770

Kadınlar erkeklere kıyasla daha yağlı bir yapıya sahiptir. Bel bölgesindeki yağlar ne yazık ki yerleştikleri yerden en zor giden yağlardır. Düzensiz beslenmeyle asla yakamızı bırakmayan bu yağlara neler neden olur. Gelin görelim.

Fazla alkol tüketimi, kronik stres, hareketsizlik ve düzensiz beslenme kadınlarda bel bölgesinde görülen yağlanmayı arttıran en büyük etkenlerdendir. Bunun yanı sıra menopoz dönemindeki kadınlarda yağlanmanın daha çok görülmesi ihtimali yüksektir. Menopoz dönemi vücuttu yağ oranının en çok artışa geçtiği dönem olarak bilinir. Bel bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak zor olunca kadınların soluğu aldığı yer genelde cerrahlar olur. Bu yağların nasıl eritileceği konusuna geçmeden önce gelin erkeklerde bel bölgesinin neden yağlandığına bakalım.

Erkeklerde Bel Çevresi Yağlanması Neden Olur?

gobek bolgesinde yaglanma 1200x675 1

Erkeklerdeki yağ oranı kadınlara göre daha düşüktür. Bu nedenle erkeklerde bel çevresi yağlanması genellikle 30-50 yaş arası görülmektedir. Erkeklerde bel bölgesinin yağlanması profesörlere göre dislipidemi, kardiyovasküler hastalıklar ve 2 tip diyabet hastalığı öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra beslenme, hareketsizlik ve yaş gibi etkenler de bel çevresi yağlanmasına neden olmaktadır. Peki kadın erkek fark etmeksizin bel bölgesindeki yağlanmalardan nasıl kurtuluruz?

Baklava İsterken Simit Haline Gelen Bel Bölgemizdeki Yağlardan Kurtulmaya Var mısınız?

diyet egzersiz

Bel bölgesindeki yağlanmalardan kurtulmanın kolay olduğu yalanlarını söylemek isterdik ama ne yazık ki öyle değil. Vücudumuzda kilonun ve fazlalıkların en zor verildiği bölge bel bölgesidir. Bu bölgedeki yağlardan kurtulmanın ilk yolu sıkı bir diyet ve egzersizdir. Profesyonel bir yardım sayesinde kendinize hem sıkı bir diyet listesi hem de işe yarar bir egzersiz planlaması yaptırabilirsiniz. Bel bölgesindeki yağlanmalardan kurtulmanın ikinci yolu ise az önce de bahsettiğimiz gibi cerrahi işlemlerdir. Ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak ikiye ayrılan yöntemlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Ameliyatsız bel bölgesindeki yağlanmadan kurtularak gün gün incelmeyi kaydeden pek çok klinik bulunmaktadır. Bize soracak olursanız bel bölgesindeki yağlanmadan en güzel diyet ve spor ile kurtulabilirsiniz. Spor ve diyet sadece bel bölgesindeki yağlanmalardan kurtulmak için değil, hayatımızın bir yağ gibi kayıp gitmemesi açısından da oldukça yararlı olacaktır. Peki siz bel bölgesindeki yağlanmandan kurtulmak için hangi yöntemi tercih ederdiniz?

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu