Astroloji

Tarot Falı Nedir? Tarot Nasıl Bakılır?

Özellikle son zamanlarda oldukça popüler hale gelen Tarot falı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Tarot falı bilindiği üzere en eski kehanet yöntemlerinden birisidir. Günümüzde bir meslek haline dönüşen tarot falının pek çok inananı bulunmaktadır. Peki tarot nedir? Tarot falı nasıl bakılır?

Kelime kökeni Mısır’a kadar uzanan Tarot falı dilimize Farsçadan gelmekte olan fal kelimesi ile birlikte kullanılmaktadır. Fal kelimesinin anlamı ise talih ve bahttır. Tarot falı geçmişte kişilerin talihi ve geleceği hakkında kehanetlerde bulunmak için sık kullanılan yöntemler arasında yer almıştır.

Tarot Falı Nedir?

Sosyal medyada pek çok kişinin baktığı tarot falı günümüzde hala etkisini devam ettirmektedir. Tarot falını bir nevi kahve falına benzetebiliriz. Kişinin geleceği hakkında kehanetlerde bulunmasına yardımcı olan tarot falını bir meslek haline dönüştüren binlerce insan bulunmaktadır. Tarot falı dizilişi, renkleri, görselleri, rakamları ile en eski inanç ve sembollere gönderme yapmaktadır. Geleceği söylemenin yanı sıra gelecek hakkında ipuçları sunan tarot falına daha da yakından bakmaya ne dersiniz?

Orta çağ dönemlerinin sonlarına doğru ortaya çıkan tarot falı 78 karttan ve iki ana bölümden oluşur. Minor arcana olarak adlandırılan tarot destesi 56 karttan oluşurken, 22 karttan oluşan tarot destesine maajor arcana adı verilmektedir. Tarot falında sembollerin anlattığı şeyin geleceğe yönelik söylemler olduğuna inanılmaktadır.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falına baktırmak isteyen kişinin önünde duran kartlara odaklanması istenmektedir. Falına baktıran kişinin üç adet kart seçmesi ile başlayan bu yolculuğun bir sonraki aşamasında ortada duran kart vardır. Ortada duran karta self kart adı verilmektedir. Self kart adını verdiğimiz kart kişinin duygu, düşünce, kişilik ve karakter yapısına dair detayları göstermektedir. Sol tarafta yer alan kart ise kişinin o an içinde bulunduğu duruma dair ipuçlarını içermektedir. Sağ tarafta bulunan kartın anlamı ise kişinin hayatında önemli rol oynayan kişileri ,kararlarını, hayallerini ve planlarını simgeler.

İkinci aşamada fal baktıran kişi 4 kart seçmelidir. Bu kartların verdiği bilgiler kişinin ilişkileri, özel yaşamı, ailesi, kariyeri ile ilgili planlarının olduğu kehanetleri aktarmaktadır. Tarot falı sanıldığı kadar kolay bakılan bir fal şekli değildir. Tarot falına gerçekten iyi şekilde bakmak için kartların anlamları bilinmelidir.

Burçolog fotoğrafı

Burçolog

Sık kahve tüketir, astroloji delisidir, ilgisizlikten hoşlanmaz, içeriklerinin yorumlanmasına bayılır. Hazırladığı içeriklerin altında yaptığı boş muhabbetler ile ünlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu