AlışverişManşet

The Body Shop: Full Flowers Koleksiyonu

The Body Shop’un yoğun çiçeksi Eau De Parfum’lerinden oluşan yeni koleksiyonuyla duyularınızı cezbetmeye hazır olun.

Güzel kokulu ürünleriyle tanınan ikonik İngiliz aktivist markası The Body Shop, yeni premium serisi Full Flowers’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Çiçeklerin tomurcuklarının zengin ve çiçek açan kokusundan ilham alan The Body Shop‘un Full Flowers Koleksiyonu; yumuşak taç yaprakları, yeşil yapraklar, odunsu saplar, sulu meyveler ve tatlı reçinenin harmanlanmasıyla hazırlandı.

Çiçeklerin zengin ve çok yönlü kokularından ilham alan yeni koleksiyon; Gül, İris, Yang Ylang ve Portakal Çiçeği kokularının karakteristik özelliklerini ön plana çıkarıyor.

Bu heyecan verici yeni koleksiyon The Vegan Society tarafından onaylanarak her bir şişesi geri dönüştürülebilir camdan yapıldı. Kapaklar ayrıca doğal olarak yenilenebilir ahşap ve mantardan üretilerek daha sürdürülebilir olacak şekilde tasarlandı.

Full Rose parfümü ile gül kokusunu üzerinizde taşıyın.

Nemli bir sabahta taze açan bir gülün kokusunu hayal edin. İşte bu The Body Shop‘un yeni Full Rose parfümünün taze, aromatik, çiçeksi kokusu. Pürüzsüz gül; tatlı kokulu yapraklarını, sardunya yaprağı; gül çalısının gevrek ve yeşil yapraklarını; baharatlı, aromatik kakuleler ise dikenleri sembolize ediyor.

Fransa’nın Grasse bölgesinde yetişen güller, Mayıs ayında deneyimli toplayıcılar tarafından şafakta elle toplanarak hasat ediliyor. %90 doğal kaynaklı içeriklerle oluşturulan bu koku, tazeliklerini korumak için ise aynı gün içinde işlenerek en yüksek kalitede mutlak bir gül oluşturuluyor.

75 ML seçeneği ile satışa çıkan Full Rose’un Eau de Parfum’ü ile taze narenciye ve biberli alt tonlarıyla kendinizi gül bahçesinde dolaşıyor gibi hissedeceksiniz.

the body shop

Cennetin gözü ‘İris Çiçeği’nin yumuşak odunsu kokusu sizi sarsın.

The Body Shop‘un yeni Eau de Parfum’ü son derece güzel İris ile tozlu yaprakları, çam gibi ardıç meyveleri ile aromatik gövdeleri temsil ederken, yumuşak sedir ağacı ise odunsu köklerini sembolize ediyor.

Şişe tasarımından içerisindeki çiçek özlerine kadar her anlamda romantik bir dokunuşla hazırlanan parfüm; doğal İris, parfümeri de kullanılan ender hammaddelerden birini oluşturuyor ve Güney Fransa’da üç yıl boyunca yetiştirilen ve hasat edilen İris saplarından çıkarılıyor.

The Body Shop ayrıca yeni parfümü Full Iris ile ileri dönüştürülmüş iris çiçeğini kullanıyor. İşlenmiş gövdeler, kalan kokulu molekülleri çıkarmak için ikinci bir damıtmada yeniden kullanılıyor. Bu yeni hammadde, sulu ahududu notalarıyla kendi koku karakterine sahip. Notalarında ardıcın canlı ve baharat kokularına irisin yumuşak karakterine her kokuya yoğun odunsu nota katan Sedir Ağacı eşlik ediyor.

Çiçeklerin çiçeği anlamına gelen Ylang Ylang, koleksiyonun en öne çıkan parfümü!

The Body Shop’un “Full Ylang Ylang” isimli serisi Ylang Ylang bitkisinin pürüzsüz taç yapraklarını teslim eden, parlak çiçeksi yağı ile hazırlanmış baharatlı, beyaz çiçeksi kokuları bünyesinde barındırıyor. Bitkinin dallarının baharatlı aromasını temsil etmek için kokulu karabiber kullanılırken, kadifemsi yaprakları belirginleştirmek için tatlı, kremsi vanilya ile harmanlanmıştır. Karabiber, Ylang Ylang ve vanilya bileşenlerinden oluşan Full Ylang Ylang parfümü, Madagaskar adasında elle toplanan çiçekler, sadece uzman ve yerel çiftçilerin optimum olgunluğuna ulaşmalarında zamanlamasını bildiği geleneksel tarım yöntemleri kullanılarak hasat edilmektedir.

Portakal kokulu ‘Full Orange Blossom’ ile mis gibi bir bahar sizi bekliyor.

The Body Shop’un Full Flowers Koleksiyonu’nun son ürünü olan “Full Orange Blossom’u tanımlayan notalarda cesur portakal çiçeği aromatik yaprakları temsil ederken, taze bergamot ise sulu meyveleri temsil ediyor. Canlı yeşil yaprakları simgelemek için vetiverin odunsu kokusuyla harmanlanmıştır. Bu taze, narenciye kokusunda kullanılan doğal portakal çiçeği, Mısır’ın Nil Bölgesi’nde elle toplanan portakal çiçeği tomurcuklarından çıkarılıyor. Ağaçların dallarını uzun çubuklarla sallamayı içeren geleneksel bir yöntemle sabahın çok erken saatlerinde hasat ediliyor ve bu yöntem, çiçeklerin özenle yerleştirilmiş kilimlere düşmesine neden olarak kolayca toplanabilmesini sağlıyor.

Parfümün anahtarlar notalarında çay severlerin vazgeçilmezi Bergamot; yoğun, taze, beyaz çiçek notasıyla harmanlanan Portakal Çiçeği ve tatlı toprak kokusu yayan kuru ve odunsu kokuya sahip olan Vetiver’den oluşmaktadır.

The Body Shop’un efsanevi kokularının arasına girecek olan Full Flowers Koleksiyonu’nda favori kokunuzu bulmanız için sizi mağazalarımıza bekliyoruz. Bu deneyimi birlikte yaşayalım!

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu