ŞehirdeManşetSeyahat

The Peninsula İstanbul: Eşsiz Spa ve Wellness Deneyimi

Boğaz’ın en göz alıcı noktalarından birinde konumlanan The Peninsula Istanbul’un, huzur ve rahatlama sunan Spa ve Wellness Merkezi, zengin bakım yelpazesi, hamam ve havuz alanlarıyla misafirlerini alışılmışın dışında bir spa deneyimine davet ediyor.

The Peninsula Hotels’in dünya çapındaki zarif ve lüks otel portföyünün en yeni üyesi ve Türkiye’deki ilk oteli, İstanbul Boğazı’nın kıyısında, Tarihi Yarımada manzarası ile Tarihi Karaköy semtinde yer alan The Peninsula Istanbul, üçü yapımı 1900’lü yılların başlarına uzanan tarihi binalar olmak üzere, toplam dört binadan oluşuyor. Otelde, SPA ve wellness deneyimi için geniş bir seçenek yelpazesi misafirleri bekliyor.

Peninsula’da Benzersiz Spa ve Wellness Olanakları

Roma banyoları ve Osmanlı hamamlarından ilhamla tasarlanan The Peninsula Spa ve Wellness Merkezi’nde, Zeynep Fadıllıoğlu’nun imza stili ve otelin sanat koleksiyonundan eserler fark yaratıyor. 

2.500 m² bir alana sahip The Peninsula Spa ve Wellness Merkezi’nde, sekiz adet bakım odası, iki adet geleneksel Türk hamamı, etkileyici bir aydınlatmaya sahip 25 metre uzunluğunda yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve su altı müzik sistemi, macera duşu, buz çeşmesi ile kapsamlı bir bakım menüsü yer alıyor.

SPA bakım menüsü dünyaca ünlü markalarıyla öne çıkıyor. Monte Carlo merkezli, biyomimetik peptitlerle (doğala özdeş moleküller) geliştirilmiş lüks cilt bakım uygulaması sunan, ASIA SPA Ödülü sahibi Margy’s Monte Carlo markasının imza ürünü gold mask, kolajen maskesi, yaşlanma karşıtı terapileri gibi uygulamaları ile SPA deneyimini zenginleştiriyor.

Ürün yelpazesinde Doğu’nun Ayurveda ilkeri ve Batı’nın aromaterapi tekniğinin harmanlayan Subtle Energies, doğal cilt bakımı ve sağlıklı yaşam çözümleri sunuyor. Amaçları her zaman “mümkün olan en iyi” sonuçları elde etmek olan tolerans, işlevsellik, güvenirlik, uzun süreli etki ile ilişkilendirilen tıbbı cilt bakım markası MBR ürün ve uygulamaları The Peninsula Spa ve Wellness Merkezi’nde misafirleri ile buluşuyor.

Etkileyici otelleri ve bir asra yakın geçmişi ile hizmetleri arasında sağlık ve sürdürülebilirlik platformu Life Lived Best deneyimi de dikkat çekiyor. Life Lived Best platformu ile The Peninsula Istanbul, konuklara fitness, farkındalık (mindfulness) ve beslenme hedeflerine ulaşmaları, bu fırsatlara özel bir Sağlık Portalı ve 24 saat Wellness Concierge hizmeti aracılığıyla diledikleri zaman erişmeleri için benzersiz bir deneyim sağlıyor. 

The Peninsula Istanbul’un son teknolojik donanıma sahip ekipmanları ile donatılmış ferah Fitness Merkezi’nde fitness ve mindfulness dersleri ile grup çalışmaları bulunuyor. The Peninsula Istanbul ayrıca konuklarına özel Wellness Portalı’nda, misafirlerine eğitmen eşliğinde egzersiz rutinleri, aromaterapi, kişisel bakım ritüelleri ve sesli meditasyonlar gibi sağlıklı yaşam programlarına konaklama odasında 24 saat erişim imkanı sunuyor. Otelde, Boğaz boyunca uzanan yemyeşil bahçeler arasında yer alan ve özel kabanalarda vakit geçirme imkanı sunan, 25 metre uzunluğunda bir açık yüzme havuzu da yer alıyor.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu