İyi YaşamBeslenmeManşetSağlık

TheLifeCo ile bütünsel bir sağlık yolculuğu

TheLifeCo'nun sunduğu bütünsel sağlık yolculuğunu Genel Müdür Figen Tunçsav'dan dinledik.

İyi yaşam… Sadece fiziksel değil, aynı zamanda zihinsel bir ihtiyaç. Bu ihtiyacı 2005 yılından bu yana fark yaratarak sunan ilk kuruluş ve 2022 Dünya SPA Ödülleri’nde Türkiye’nin En İyi Sağlık Yaşam Merkezi Ödülü’ne sahip TheLifeCo ‘nun hayata kattığı güzellikleri Genel Müdür Figen Tunçsav ile konuştuk.

GP:Bütünsel sağlık yolculuğu olarak tanımladığınız hizmetleriniz aslında insanların hayatına farkındalık ve iyilik yanında güzellik katan ayrıcalıklı  bir yolculuk. Bu bağlamda TheLifeCo hizmetleri hakkında neler söylersiniz?

Figen Tunçsav: Merkezlerimizde misafirlerimizin deneyimlediği programların fiziksel ve zihinsel iyiliğe yansımaları hücresel yenilenme, zindelik ve iyi hissetmeyle başlarken tabii ki kişinin kendi ve özellikle çevresi tarafından hemen farkedilen kilo kaybı,  cilde, gözlere gelen tazelik ve parlama gibi pek çok artıyla beraber geliyor.

Figen Tunçsav
Figen Tunçsav

Günümüz yaşam koşullarında kozmetik ve estetik desteğiyle sağlanan pek çok “yenilenmeyi” aslında en doğal yolla ve birbirini tetikleyen pozitif bir döngü içerisinde; özellikle 7 günü aşan programlarımızı uygulayan misafirlerimizde gözlemlemek mümkün. Burada uygulanan programlarımıza ek, destekleyici terapilerin rolü tabii ki yadsınamaz.

Aynı şekilde TheLifeCo Shop ürünleriyle merkezlerimize gelmeden uygulayabileceğiniz beslenme programları ve takviye gıdalarla sürdürülebilir bir sağlıklı yaşam döngüsünü heryerde, kolayca kullanabilecekleri gıda ve takviye gıdaları sunmak felsefemizin en önemli parçalarından biri.

The LifeCo BODRUM

GP:Thelifeco deneyimini yaşayanların değişimleri ve yorumları hakkında neler söylersiniz?

Figen Tunçsav: 10 yıldır genel müdürlüğünü sürdürdüğüm TheLifeCo’da merkezlerimizde ağırladığımız kişilerin %80’i merkezlerimizi tekrar ziyaret etmeyi seçmiş; Shop alışverişi yapan müşterilerimizin ise %60’ı tekrar alışveriş yapmış. 

Rakamlar dışında bizim çok daha fazla kıymet verdiğimiz konuysa benimsediğimiz yaşam tarzının aslında bir üründen ya da bir deneyimden çok daha fazlasını vaat etmesi.

Bunun yanında rakamlardan uzaklaşıp tabii ki duygusal bir cevap vermek isterim: Dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimizin deneyimleri öylesine ağızdan ağıza yayılan bir iyilik hali içeriyor ki; yıllarca kesintisiz uyku çekemeyen ama burada ilk kez kesintisiz uyduğunu söyleyenler, tip 2 diabet nedeniyle kullandığı ilaçlarını burada terkedenler, pek çok diyet uygulayıp istikrar sağlayamayıp obeziteye vedanın ilk adımını TheLifeCo’da atanlar ve hatta kronik rahatsızlığının çözümünü beslenme tarzı ve terapilerle bizimle keşfedenler… Tabii ki çok çok güzel hikayeler biriktirdik ve ilk günki devam ediyoruz.

The LifeCo PHUKET sound healing

GP:Merkezlerinizde bu deneyimi yaşamanın minimum ve maksimum süreleri ile önerdiğiniz sıklık nedir?

Figen Tunçsav: Açıkçası bu tamamen kişinin kendi ihtiyacına ve niyetine bağlı. Detoks kavramı çokça kritik edilen ve yanlış yorumlanan bir konu. O nedenle de kişisel bir süreç olarak kişinin değerlendirmesine bırakıyoruz. Örnek vermem gerekirse haftasonu eşiyle gelip 1 ay sonra 2 haftalığına tek başına konaklamayı tercih edenler de var. 

6 ay önceden sürecini belirleyip gelenler de; 3 gün kalacağım emin değilim diye gelip dönmemek için iznini 2 hafta uzatanlar da. Kişiye özel olduğundan içselleştirilmiş  bir süreç ve çok çeşitli örnekler var önümüzde.
The LifeCo BODRUM Juice Bar

GP:Pek çok ünlü ismi Thelifeco’da merkezlerinde görüyoruz. Sizi en sık ziyaret eden ünlülerden birkaç isim verebilir misiniz?

Figen Tunçsav: Tabii her daim severek ağırladığımız çok fazla isim var ancak önde gelenlerden, ailemizin parçası diyebileceğimiz… Ayşe Arman, İsmail Küçükkaya, Ayhan Sicimoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Nebahat Çehre, Kate Moss, Rita Ora, Kelly Brook, Amanda Holden ve şu an aklımda gelmeyen dünyaca ünlü bir çok misafirimiz her yıl arınmak ve yenilenmek için bizi tercih ediyor. 

The LifeCo PHUKET Mandala Painting 2

GP:Bir de thelifecoshop.com üzerinden ulaştırdığınız doğal ve organik ürünler var. En çok tercih edilen ilk 3 ürün hangisi?

Figen Tunçsav: Shop Ailemiz de her geçen gün misafirlerimiz ve kullanıcı deneyimleri göz önüne alınarak genişliyor. Örneğin doğal kozmetik açığını memnuniyetle doldurduğumuz organik roll-on ürünlerimiz en çok tercih edilenler arasında. Ama organik Hindistan cevizi yağımız tabii Türkiye’de ilk olması ve kalite üstünlüğü sebebiyle hem gıda hem kozmetikte kullanılan 1 numaramız.

Organik ve doğal şeker alternatifi olarak sunduğumuz Hindistan cevizi şekeri yine ilk 3’te ancak özellikle detoks ve zayıflamayı destekleyici ürünlerimizden olan psyllium, lemon cayenne ürünlerimizi da eklemeden geçemeyeceğim. 

Son olarak üç günlük bir paket olarak çıkardığımız evinizde ve iş yerinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz fit&slim  detoks paketimiz var ki. Hızlıca verilmesi gereken o iki kiloyu üç günde rahatlıkla sizde uzaklaştırıyor.

GP:Sizi de tanımak isteriz. Buradaki göreviniz ve sizin için güzelliği ifade etmenin yolu hakkında bilgi verir misiniz?

TheLifeCo Wellbeing markasının uzun yıllardır Genel Müdürü olarak görev yapıyorum. Sağlığa ve insanlara değer katan bir marka ile çalışmanın gururunu taşıyarak işimi keyifle ve severek yapıyorum. İnsanların hayatlarına dokunmak, o hayatlara iyi gelecek bir şeyler katmak çok değerli, ama aynı zamanda bu işin  sürdürülebilir olması için bazı gereklilikler, ticari ve kurumsal  dinamikler de var. Biz TheLifeco ekibi olarak bu dinamikler içerisinde sürdürülebilir bir başarıyı yakalamak için çalışıyoruz.

Son yıllarda insanların güzellik kavramlarının bile  standardize edilmeye başladığını düşünüyorum, tüm bu standardizasyonlara rağmen özgün kalabilmek, ifade etmek istediğiniz güzelliği kendi özgün tarzınızda ifade etmek bana şu sıralar daha anlamlı geliyor. Kişilerin kendi tarzlarını bulabilmeleri için de kendilerini donatmaları ve derinliklerini artırmaları gerektiğini düşünüyorum.

Günümüzde giderek zorlaşmakla birlikte bir insanın ruh, beden ve zihnen iyi olması, iyi hissetmesi çok değerli.

Bu iyi olma hali için kendisini motive edip gayret göstermek ve bunu çeşitli yöntemlerle başarmış olmak insana harika  bir enerji veriyor ve bu enerji de zaten kişinin dış güzelliğine yansıyor. 

Bunu yapabilmek için bize dayatılan standardlardan biraz uzaklaşıp kendi bilgi, görgü, düşünce ve eylemlerimizle kendi tarzımızı ve kendi iyi olma halimizi kişisel çabalarımızla keşfetmemiz gerekiyor. İşte bunu becerdiğimiz zaman o iyi olma halinin, güzellik olarak tüm iç ve dış dünyamıza yansıdığını düşünüyorum.

TheLifeCo ile bütünsel bir sağlık yolculuğu hakkında:

2005 yılından bu yana  detoks ve sağlıklı beslenme programlarını, anti-aging (yaşlanma karşıtı), well-being (sağlıklı yaşam) ve well-aging (sağlıklı yaş alma) terapileri, kronik hastalıklardan korunma ve destek programlarını, spa, güzellik, masaj terapileri ve zihinsel terapileri aynı yapıda birleştiren sağlıklı yaşam merkezlerinizde, 360 derece bütünsel sağlık yaklaşımıyla hizmet veriyor.

TheLifeCo yaşam kültürü sağlıklı yaş almak, zindeliğini korumak ve yaşam kalitesini üst düzeyde tutmak isteyen herkese ulaşma tutkusuyla Bodrum, Antalya ve Phuket’te yer alan merkezlerinde vücudun doğal iyileştirme gücünü destekleyen programlar sunuyor felsefesini 4 ana başlık altında şekillendiriyor:

Arınma & Beslenme, İyileştirici Atmosfer, Esneklik & Egzersiz ve Zihinsel Sağlık.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu