ModaAlışverişManşetYeni Yıl 2023

Tiffany&Co. x Andy Warhol koleksiyonunda başrolde: Hailey Bieber

Hailey Bieber Tiffany & Co.’nun ışıltılı tasarımlarından güç alarak, göz alıcı bir Noel ev sahibine dönüşüyor

Andy Warhol’un bir döneme imza atan, pek çok ünlüyü ağırlayan, partileri ile ses getiren ve sanatçının pek çok eserini ortaya çıkardığı ‘The Factory’ olarak adlandırdığı ikonik stüdyosuna atıfta bulunan Tiffany&Co. Noel koleksiyonu için çekilen filmin başrolünde Hailey Bieber yer aldı.

Tiffany&Co mücevher markası için Hailey Bieber
Tiffany&Co mücevher markası için Hailey Bieber

Andy Warhol’un 1957-1962 yılları arasında her Aralık ayında markanın müşterileri için hazırlamış olduğu ilham dolu tebrik kartlarına gönderme yapan yeni koleksiyon ile Andy Warhol ve markanın geçmişten gelen ilişkisini gündeme getirmeyi amaçladıklarını belirten Tiffany Başkan Yardımcısı Alexandre Arnault ‘bu çalışma dünyanın en ünlü sanatçılarından biriyle uzun süre devam eden ilişkimize olan saygıyı yansıtan unsurlar taşıyor.’ sözleriyle koleksiyonun ruhunu vurguluyor.

Kampanyada Bieber, markanın ışıltılı tasarımlarından güç alarak, göz alıcı bir ev sahibine dönüşüyor ve  imrenerek bakılan mavi kutuları katılan konuklarına dağıtıyor.

Bu çok özel koleksiyon Mario Sorrenti tarafından çekilen bir filmin yanı sıra Raymond Meier’in imzasını taşıyan fotoğraflarla tanıtılıyor. Kampanya bünyesinde müşterileri için özel Tiffany & Co. x Andy Warhol takıları ile sofra takımları, ağaç süsleri ve tebrik kartları da sunuluyor.

tiffanny hailey bieber 3
Tiffany&Co mücevher markası için Hailey Bieber

Tiffany&Co. hakkında:

180 yılı aşkın bir süredir lüks ve stil ile eşanlamlı bir markadır. Çok az Amerikan şirketinin böylesine şanlı bir geçmişi vardır. Bu geçmiş kurucusunun tartışılmaz mükemmellik standartlarıyla hayata geçirilen güzellik vizyonuyla başlar. Ödüller ve övgüler biriktikçe, Bay Tiffany, şirketinin bir New York City efsanesinden uluslararası üne sahip bir kuyumcuya doğru büyümesine öncülük etmiştir.

Amerika’nın ilk ve tek lüks evlerinden biri olmayı başarmıştır. Dünya çapında 300’den fazla mağazasıyla dünyadaki etkisi kıyaslanamaz.

Charles Lewis Tiffany, mağazasını 1837’de New York Broadway 259 numarada açtı. On yıl sonra, Tiffany işletmesini 271 Broadway’e, ardından 1853’te 550 Broadway’e ve 1870’te Union Square ve 15th Street’e taşıdı.

1902’deki vefatının üç yıl sonra şirket Fifth Avenue ve37th Street’e taşındı; 1940 yılında, Tiffany’nin ikonik Fifth Avenue amiral mağazası kapılarını ilk olarak 727 Fifth Avenue’da açtı; bu hareket, bölgenin bugünkü dünyaca ünlü lüks alışveriş bölgesi haline gelmesine yardımcı oldu.

Fifth Avenue mağazası, ünlü isimlerden turistlere ve New York’lulara kadar herkes için her zaman imrenilen bir yer olmuştur.

tiffany hakkinda
Tiffany&Co. hakkında

Abraham Lincoln‘dan beri neredeyse her Birleşik Devletler başkanı, Tiffany & Co.’nun müşterisi olmuştur. Bunlara Tiffany mücevherleri ile eşi Elizabeth Taylor‘ın koleksiyonunu büyük ölçüde zenginleştiren Richard Burton gibi sahne ve sinema yıldızları da dahildir.

Ana kat aynı zamanda Audrey Hepburn® ‘ün rol aldığı efsanevi Breakfast at Tiffany‘s (1961), Seattle’da Uykusuz (1993) ve Sweet Home Alabama (2002) gibi filmlere set görevi görmüştür.

Kaynak
Tiffany&Co
Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu