Güzellik

Tırnaklar İçin Kullanabileceğiniz Bakım Yağları

Ellerimiz tartışmasız vücudumuzun en değerli parçasıdır. Hem iletişimde hem de estetikte görünümü oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalar sonucu insanların %60’ı ellere oldukça dikkat ediyor. İletişim kurarken özellikle ellerimizi sık kullanmamız ve kendimizi ifade etmeye çalışmamız el güzelliğinin önemini daha da arttırıyor.

Tırnkalarımızın kırılması, sararması ve uzamaması gibi sorunlar el güzelliğimizin önüne geçebilmektedir. Bu noktada el sağlığımız için ne yapabileceğimiz oldukça büyük önem taşır. Peki el sağlığımızı korumak için ne yapabiliriz? Gelin bakalım…

Tırnakların Hızlı Uzaması İçin Ne Yapılabilir?

Sizlerde tırnaklarınızın hem sağlıklı hem de hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız yapmanız gereken şey kesinlikle bakım yağı kullanmak. Bakım yağı kullanarak tırnak sararmalarının, kırılmalarının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca ellerinizin de yumuşacık olmasını sağlayacak tırnak bakım yağlarını öğrenmeye hazır mısınız?

Eczanede, kozmetik mağazalarında ya da aktarlarda kolayca bulabileceğiniz uygun fiyatlı bakım yağları tırnaklarınıza istediğiniz parlaklığı ve sağlamlığı vererek çok daha güzel görünmelerini sağlayacaktır. İşte tırnaklarınız için kullanabileceğiniz bakım yağı önerileri…

-Lavanta

-Hindistan Cevizi Yağı

-Keten Tohumu Yağı

-Badem Yağı

-Zeytinyağı

-Jojoba Yağı

Bakım Yağı Tırnaklara Nasıl Uygulanır?

Kuru kış, soğular, aseton ve uzun süreli kullanılan ojeli tırnaklar tırnaklarınızın git gide daha da yıpranmasına neden olacaktır. Yukarıda önermiş olduğumuz yağlar ile tırnaklarınızın ihtiyacı olan vitamini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Güçlendirici özellikleri ile bilinen bu yağların yanı sıra çay ağacı yağı, limon ve mür yağlarını da tercih edebilirsiniz.

Tırnaklarınızdaki incelme ve kırılma gibi istenmeyen olayları bu yağlar ile ortadan kaldırabilirsiniz. Tırnaklarınız için sıralamış olduğumuz hangi yağı tercih ederseniz edin iki damla kullanmayı unutmayın. İster bir pamukla isterseniz de bir kulak çöpü yardımı ile damlattığınız bakım yağını tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Tırnaklarınızın bu yağı yeterli seviyede alması için üstüne uygulamayı unutmayınız.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu