GüzellikCilt BakımıEstetik

Vücut Hatlarınızı Belirginleştirmek İçin Deneyebileceğiniz 7 Yöntem

Vücut hatlarının daha kıvrımlı görünmesi pek çok kadın için çok büyük önem taşır. Bu yazımızda yer alan öneriler ise bu duruma önem veren kadınlar için hayat kurtarıcı görevinde olacak. Öyleyse haydi gelin içeriğimizin devamına geçelim.

Sütyen

İlk önceliğimiz sütyen seçiminin doğruluğu olacak. Eğer göğüs kısmınızı daha fazla öne çıkarmak istiyorsanız destekli yani dolgulu bir sütyen tercih etmek izin için doğru bir seçim olacaktır.

Omuz

Kum saati görünümünü pek çoğumuz çok seviyoruz evet. Bu görünüşü elde edebilmek için omuz dekolteli üst giyim ürünlerini tercih edebilirsiniz. Omuzlarımız vücudumuzun en geniş kısmıdır. Eğer omuzlarınızı öne çıkaran üstler giyerseniz beliniz çok daha fazla ince görünecektir.

Peplum

Peplum, kırmızı halıda çok sık kullanılan hilelerin başında geliyor. Peki ya ne demek bu kelime? Peplum, genellikle giysinin bel hizasındaki bölgeye eklenen fırfır görünümlü kısım demek oluyor. Ve bu hilenin de beli ince gösterdiğine hiç şüphe yok.

Etek

Eteklerde A şeklinde kesimleri tercih ederseniz de vücut hatlarınız daha kıvrımlı görünecektir. A kesim etek nasıl olur diye düşündüğünüzü duyar gibiyim. Öyleyse hemen söyleyelim, seçtiğiniz etek vücudunuzun üst bedenini sarıp belden aşağıya doğru genişleyerek inmeli.

Bluz

Üst bedeninizi öne çıkarabileceğiniz yollardan biri de drapeli bluzlar. Drape ile giysiye katlayarak şekil veriliyor ve istediğimiz kıvrımlı görünüme biraz daha yaklaşıyoruz.

Elbise

Havalar soğumaya başladı.. Ancak biraz daha vaktimiz var. Havalar tam olarak soğumadan sargı modeli elbiseler tercih edebilirsiniz. Elbisenin ipi önden ya da arkadan bağlamak fark etmiyor. Her şekilde daha kıvrımlı görünüm elde ediliyor. Sargı elbise modeli beli ince, kalçaları da daha büyük gösteriyor.

Yüksek Bel

Daha kıvrımlı vücut hatlarına sahip olabilmek için yüksek bel şart! Ve inanın şort, etek ya da pantolon fark etmiyor. Giysiniz belinizin en ince noktalarına kadar yukarı çıktığında aynada vücudunuza bir bakmanızı öneriyoruz. Aslında ne kadar yüksek o kadar iyi desek pek de yalan olmaz!

Ee kızlar, giyiyor muyuz yüksek belleri? Sizin de kullandığınız vücut hatlarını daha şekilli gösteren yöntemler var mı? Haydi gelin yorumlarda buluşalım!

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu