Yeni Yıl 2023Manşet

Yılbaşında Evde Neler Yapılabilir?

Yılbaşını evde aileniz ve dostlarınız ile geçirmeye karar verdiyseniz sizi eğlendirecek tavsiyelerimize hep birlikte bir göz atalım.

yılbaşı duvar kağıdı

Hediye Çekilişi

Evde yeni yıla girerken sevdiğiniz insanlara küçük hediyeler alarak ortamı keyiflendirmeniz oldukça mümkün.

Eve gelen misafirlerin hepsi hediye almak zorunda olacak. Her hediyeye bir numara verilecek ve yapılan çekiliş ile hangi numara size çıkarsa o hediye sizin olacak. Aslında aktivitemiz bu. Fakat dilerseniz kalıcı olması adına herkes birbirine kart hazırlayıp hatıra olarak da verebilir.

anne ve kız hediye paketi hazırlıyor

Klasik Tombala

“Yılbaşı eğlencesi” denilince ilk akla gelen oyun elbette ki tombala. Oyun, İtalya’nın güneyindeki şehirlerde eldeki kazancı yükselterek hayır yapmak ya da gelir elde etmek amacı ile ortaya çıkmış. Ardından bir yılbaşı eğlencesine dönüşmüş ve ne olursa olsun tüm dünyada hala popülerliğini korumaya devam ediyor.

Özellikle de çocukların sevdiği tombala, 7’den 70’e tüm aile bireylerinin katılımı ile çok daha keyifli hale geliyor. Torbadan numaralı taşlar çekilerek üzerinde numara yazılı kartlar ile oynanan bu şans oyununda, kartta bulunan tüm numaraları kapatan kişi “tombala” diyor ve büyük ödülün sahibi oluyor. Elbette oyun denilince akla Monopoly ve Tabu gibi pek çok oyun da geliyor. Tombala oyununu tercih etmeyenler başka kutu oyunlarına da yönelebilirler. 🙂

monopoly oyun görseli

Karaoke

Japonya’da başlayan ve tüm dünyaya yayılan bir eğlence türü olan karaoke, yılbaşı gecesi mikrofonu eline alıp arkadaşları ile eğlenmek isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır.

karaoke yapan arkadaş grubu

Sessiz Sinema

Evde kalabalık bir grup var ise oynanabilecek en keyifli oyunlardan biri de sessiz sinemadır. Biraz sinema bilgisi olan herkesin rahatlıkla oynayabileceği bu aktivitede içinizde gizli kalmış oyunculuk yeteneğiniz de ortaya çıkabilir. 🙂 Evdeki grup eşit sayılar ile ikiye bölünüyor ve karşı tarafın söylediği filmi hiç konuşmadan hareketlerle kendi ekibinize anlatmanız gerekiyor. Özel isimler içeren filmler söylenemiyor. Bu yıl bizi çok etkileyen filmleri anlatmayı deneyerek öne geçebilirsiniz, bizden söylemesi… 🙂

Film İzlemek

Yeni yıla evde girip de televizyondan uzak durmak pek de mümkün değil. Fakat televizyon kanallarının klasik yılbaşı programlarını izlemek yerine daha eğlenceli birkaç film seçerek dostlarınız ile birlikte izleyebilirsiniz.

sevgililer film izliyor

Kart Oyunlarından UNO

Özellikle UNO pekçok kişinin tercihi. İlk olarak ABD’de ortaya çıkan UNO, en az iki kişi en fazla 10 kişi ile oynanabiliyor. Oynanan kişilerden önce eldeki kartları bitirmek oyunun genel amacıdır. Aile ve arkadaşlarla oynanacak eğlenceli bir kart oyunu olan UNO oyununu, rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Basit birkaç kuralı ile 6 yaşından itibaren herkesin iyi bir zaman geçirmesine olanak sağlayan bir oyundur. Küçük bir araştırmayla kurallarını öğrenip eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

uno kart oyunu

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu