Yeni Yıl 2023GüzellikMakyajManşet

Yılbaşında Kırmızı Ruj Uygulama Taktikleri ile Yıldız Gibi Parla

Şüphesiz ki kırmızı ruj, hem çekici hem de asil bir görünüm için en çok tercih edilen makyaj malzemelerinden biri.

Fakat kullanımı da bir hayli zor. Siz de kırmızı ruj sevdalısıysanız ve adeta ünlü makyaj artistlerinin elinden çıkmış gibi bir görünüme kavuşmak istiyorsanız haydi gelin sizler için derlediğimiz birkaç öneriye birlikte göz atalım.

kırmızı ruj

İlk adımımız doğru kırmızı ruj seçimi olacak.

Eğer size kırmızı rujun yakışmadığını düşünüyorsanız henüz teninize uygun olan tonu bulamamış olabilirsiniz. Beyaz tenli ve soğuk cilt alt tonuna sahipseniz pembe ve mor gibi soğuk alt tonlu rujlar size daha çok yakışacaktır. Daha bronz tenli ve sıcak cilt alt tonuna sahipseniz de turuncu kiremit gibi alt tonlu ruhlar teninizle daha uyumlu olacaktır.

Dudaklarınızı makyaja hazırlayın.

Eğer makyajınızda kırmızı ruj var ise tüm gözler dudaklarınıza çevrilir diyebiliriz. Bu sebeple dudaklarınızı ruja hazırlamak çok büyük bir öneme sahip. Bunun için zeytinyağı ve şeker ile hazırlayacağınız karışımla dudaklarınıza peeling yapabilir ya da kuru bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayarak hem ölü derileri temizleyebilir hem de dudaklarınızı canlandırabilirsiniz. Daha sonra nemlendirmeyi unutmayın ama.

Dudak kaleminden yardım alın.

Ruju sürmeden önce rujunuzla uyumlu bir kalem ile dudaklarınızı çerçevelemeniz ve doldurmanız oldukça büyük bir öneme sahip.

kırmızı ruj

Ruju dudak fırçası yardımıyla uygulamayı deneyin.

Ruju doğrudan uygulamak hepimize kolay gelse de fırça ile uyguladığınız ruj daha kalıcı bir etki yaratır. Uygulama bittikten sonra bir peçete yardımı ile fazla ruju almayı gözden kaçırmayın.

Klasiklerden Vazgeçemeyenlere: Kırmızı Ruj ve Eyeliner

Asil ve zarif bir görünüm için ruju, kuyruklu bir eyeliner ile tamamlayabilirsiniz. Eyeliner makyajı, hem odağı dudaklardan dağıtmaz hem de rujun verdiği feminen havayı daha da güçlendirir.

Sadelikten Yana Olanlara: Kırmızı Ruj ve Nötr Gözler

Rujun günlük kullanım için abartılı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz aslında. Ruj görünümünü nude tonlarda hafif ışıltılı bir far ile tamamlayabilir ya da yalnızca maskara uygulayarak günlük kombinlerinizde ruju rahatlıkla kullanabilirsiniz.

kırmızı ruj

Özel Günlerin En Çekici Görünümü: Kırmızı Ruj ve Smokey Etkisi

Söz konusu özel bir gece ise hepimizin kurtarıcısı yine bu ruj oluyor. Bu gibi gecelerde iddialı bir görünüm elde etmek istiyorsanız siyah ya da kahverengi tonlarda yapacağınız smokey göz makyajı ile rujunuzu kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Macera Arayanlara: Kırmızı Ruj ve Metalik Gözler

Özel günlerinizde daha da çekici ve sıra dışı bir görünüm elde etmek istiyorsanız metalik ve ışıltılı tonlardaki farlar ile yapacağınız bir göz makyajı, rujunuza bambaşka bir hava katacaktır.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu