GüzellikCilt BakımıEstetikManşet

Yüzünüzdeki Tüylerden Kurtulmanızı Sağlayacak Doğal Yöntemler

Yüzümüzde çıkan inatçı ve istenmeyen tüylerle uğraşmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Hele bir de gittikçe koyulaşıp sıklaşmaya başlayınca tam bir kabus oluyorlar.

Bu tüylerle başı belada olanlar için işe yarayacak en kolay ve doğal yöntemleri sizler için derledik. Haydi gelin içeriğimizin devamına geçelim.

Kadınlar için vücutlarının belli bölgelerinde ve özellikle yüzde yerli yersiz uzamaya başlayan, gittikçe de koyulaşan istenmeyen tüyler tam anlamıyla bir baş belasıdır.

tüy

İstenmeyen tüylerden kurtulmanıza yardımcı olacak bazı doğal ve basit yöntemleri sizler için derledik. Haydi detaylara!

Nane Çayı

tüy

Nane çayı güzel kokusu ve tadıyla sinirlerinizi rahatlatmasının yanında vücudunuzdaki erkek hormonlarını da dengede tutmanıza yarar sağlayacaktır. İstenmeyen yüz kıllarının en büyük nedeninin fazla erkek hormonları olduğunu açıklayan uzmanlar, her gün 2 bardak nane çayı içmenin kılların uzamasını yavaşlattığını söylüyorlar.

Lavanta ya da Çay Ağacı Yağı

tüy

Yüzyıllardır güzellik için kullanılan en doğan yöntemler elbette ki bitkisel yağlardır. Özellikle lavanta ve çay ağacı yağının ise istenmeyen kılları azalttığı hatta çıkmasını durdurduğu gözlemlenmiştir.

Zararlı Abur Cuburlar

tüy

Cips, çikolata, şeker… Zararlı abur cuburları hayatınızdan çıkarmalısınız. Evet biliyoruz, mutluluğa en ihtiyacınız olan anlarda size kollarını açan tatlıları hayatınızdan çıkarmak çok zor. Fakat bu abur cuburların içerisinde bulunan trans yağlar hem kolesterolümüzü hem de kalp hastalıkları riskimizi bir hayli yükseltiyor. Aynı zamanda istenmeyen tüylerin çıkmasına da sebep oluyor.

Egzersiz

tüy

Sağlıklı beslenmekten bahsetmişken sporu da es geçmek olmaz tabi ki. Kendiniz ve vücudunuz için yapabileceğiniz en önemli aktivitelerden biri kesinlikle egzersiz yapmaktır. Fazla kilo maalesef ki aşırı tüylenmeye sebep olur. Bu sebepten günlük 30 dakikalık orta zorlukta bir egzersiz ile hormonlarınızı dengeleyebilirsiniz.

Akupunktur

tüy

Akupunktur, stresi azaltmaya ve rahatlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda istenmeyen tüylerin azalmasına da sebep olabilir. Akupunktur üzerinde yapılan araştırmalar ve çalışmalar gerçekten de kıl yoğunluğunu ve erkek hormonlarını azalttığını kanıtlamıştır.

Su

tüy

Her gün düzenli olarak su içmek, metabolizmanızı hızlandırır. Bunun yanında cildinizin de uzun süre nemli kalarak genç görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda günlük 6 ila 8 bardak su içmenin, aşırı tüylenmeyi de azalttığı kanıtlanmıştır.

Peki ya sizin bir öneriniz var mı? Haydi gelin yorumlarda buluşalım!

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu