ŞehirdeManşet

Zorlu PSM Etkinlik Takvimi (4-10 Mart)

Zorlu PSM’de bu hafta, “Pusulam Rüzgar”, “Antidepresan”, “Cehennemin Dibi” gibi çalışmaları ile müzik listelerinin ilk sıralarında yer alan, “Ateşe Düştüm” şarkısı ile Türkiye listelerinin yanı sıra  Avrupa ve Ortadoğu ülkelerini de kasıp kavuran Mert Demir, 8 Mart akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşuyor.Türk heavy metal müziğinin en önemli temsilcilerinden Pentagram, 10 Mart Akşamı Turkcell Sahnesi’nde sahne almaya hazırlanırken, 60’ların ve 70’lerin ruhunu şiirsel besteleri ve rock’n roll esintili şovuyla yaşatan Cosmic Crooner, PSM Loves2Gather kapsamında 9 Mart’ta Zorlu PSM’de %100 Studio’da hayranlarıyla buluşmak için sabırsızlanıyor.

ON ADIMDA UNUTMAK // 4 MART // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği On Adımda Unutmak, bireysel küçük dünyasına sıkışmış, hayata müdahale etme yeteneğini, büyük umutlarını ve uzun vadeli projelerini, kısa vadeli ve küçük kazanımlara feda etmiş, kendisine sunulan küçük konforlar aracılığıyla çevresine ve çevresindeki insanlara, sorunlara duyarsızlaşmış, maruz bırakıldığı bilgi bombardımanı içinde giderek farklı bir anlamda bilgisizleşmiş ve sonuçta cahilleşmiş çağdaş insanın traji-komik öyküsüyle 4 Mart akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.

TOLGSHOW // 4 MART // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Arkadaşım” karakteri ile milyonları güldüren Tolga Çevik sahnede artık bir klasik haline gelen doğaçlama oyununun Türkiye Turnesi’yle izleyicinin karşısına çıkıyor. Tolgshow 4 Mart’ta Zorlu PSM’de.

ALİ CONGUN STAND UP // 5 MART // touché by N Kolay // 21.00

Ali Congun daha çok “şehir eliti” olma hayalleri ile okuduğu Üniversitenin idealleri arasında geçen gerçekliklere değindiği tek kişilik stand up gösterisi ile 5 Mart 21.00’de Zorlu PSM’de

CMXXIV // 5-6 MART // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Dünyanın dört bir yanında binlerce kez sahne alan Cem Yılmaz, “CMXXIV” adını taşıyan yepyeni stand-up gösterisiyle Zorlu PSM’de kahkaha dolu anlar yaşatmaya devam ediyor. Sezon boyunca Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleştirilen bu özel gösteri serisi tüm izleyicilere eğlenceli saatler yaşatıyor.

KİBRİTİN UCUNDA // 6 MART // %100 STUDIO // 20.30

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazdığı, Kayhan Berkin’in yönettiği, Rıza Kocaoğlu’nun oynadığı Kibritin Ucunda, sezon boyunca %100 Studio’da izleyicisiyle buluşuyor. Kibritin Ucunda’da, 30’lu yaşlarının başında bir plaza çalışanı olan Kerem’in başarı hırsının, çocukluğunun ve küçük bir felaket sonrası ziyarete gelen geçmişinin gölgesinde, kendiyle uzun ve derin bir hesaplaşması anlatılıyor.

EMİR ERSOY “CUBAN CLASSICS” // 6 MART // touché by N Kolay // 21.00

Piyanist Emir Ersoy CUBAN CLASSICS projesini Volkan Öktem, Eylem Pelit, Aleiksi Contreras ve Sercan Kerpiççiler ile birlikte sahneleyecek. Küba ve Latin Amerikanın eşsiz melodilierini, Michel Camilo, Chick Corea, Cucho Valdes gibi isimlerin bestelerini kendi stilleriyle harmanlayan grubun performansı 6 Mart’ta Zorlu PSM’de izleyicilerle buluşuyor.

MİRAY AKOVALIGİL STAND UP // 7 MART // touché by N Kolay // 21.00

Komedyen Miray Akovalıgil, kariyer, aşk, sağlık dahil her alanda başarı kavramını sorgulatan tek kişilik stand up gösterisiyle Zorlu PSM touché by N Kolay’da seyircileriyle buluşuyor.

MERT DEMİR // 8 MART // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Mert Demir, Pusulam Rüzgar, Antidepresan, Ateşe Düştüm gibi çalışmaları ile birçok listede ilk sıralarda yer alan ve yine son şarkısı Ateşe Düştüm ile birçok Avrupa ve Ortadoğu ülkesinde müzik listelerinin ve radyoların ilk sırasında yer alıyor.  Mert Demir, yılın ilk çeyreğinde çıkacak yeni şarkılarını ve projelerini ikonik bir konserle ilk kez Zorlu PSM’de hayranlarının beğenisine sunacak. 35 kişilik bir ekiple çalışmalarını sürdüren Mert Demir hafızalarından silinmeyecek konseriyle 8 Mart akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşuyor.

AİLE YALANLARI // 8 MART // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Zorlu PSM ve Toy İstanbul ortak yapımcılığı ile Nermin Yıldırım’ın “Bavula Sığmayan” novella’sının birbiriyle bağlı ilk üç kısa öyküsünden kendi uyarladığı oyun olan, başrollerini Melisa Sözen, Ülkü Duru ve Müfit Kayacan’ın paylaştığı ve rejisörlüğünü Hakan Emre Ünal’ın üstlendiği “Aile Yalanları”, küçük bir aile trajedisini üç kahramanın da perspektifinden anlatarak, her birinin aynı olayı nasıl bambaşka şekillerde algılayıp yaşadığını gözler önüne serdiği hikayesiyle Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde temsillerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

AYŞE SİCİMOĞLU QUINTET // 8 MART // touché by N Kolay // 21.00

Klasik müzik, Fransız şansonları, 80’lerin ve 90’ların hit parçalarından oluşan geniş ve renkli bir repertuar ile Ayşe Sicimoğlu Quintet, Zorlu PSM’de sahne almaya hazırlanıyor.

%100 BBI SHOWCASE: “KADINLAR GÜNÜ” // 8 MART // %100 STUDIO // 21.00

%100 BBI Showcase: “Kadınlar Günü” 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Zorlu PSM %100 Studio izleyicileriyle buluşuyor.

GÖKHAN TÜRKMEN // 9 MART // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 21.00

13 yıllık müzikal hayatına 7 albüm ve 21 tekli sığdıran Gökhan Türkmen, sevilen şarkılarıyla 9 Mart akşamı Turkcell Platinum Sahnesi’nde. Dijital platformlardaki canlı konserleriyle binlere ulaşarak dikkatleri üzerine çeken Gökhan Türkmen, yedinci stüdyo albümü “7”yi Haziran 2021’de yayınladı. Disco-Funk tarzındaki albümün çıkış parçası “Şerefine” oldu. Albüm çıktığı andan itibaren listelerde üst sıralarda yer aldı. 2022 yılına verdiği konserlerle hızlı bir başlangıç yapan Gökhan Türkmen, Nisan ayında “Mahşer” isimli duygu yoğunluğu yüksek şarkısıyla müzikseverlerle buluştu. Sevilen sanatçı konser serisine 2023 yılında da hız kesmeden devam ediyor ve 9 Mart akşamı Zorlu PSM’de sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

EVGENY GRINKO // 9 MART // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Besteleri milyonlarca kişi tarafından dinlenen dünyaca ünlü piyanist Evgeny Grinko Türkiye turnesinin son durağında Zorlu PSM Turkcell Sahnesinde olmaya hazırlanıyor. 9 Mart’taki konserinin biletleri şimdiden tükenmek üzere olan ve dinleyicilerini düşsel yolculuklara çıkaran tarzıyla müzikseverlerden yoğun ilgi gören Evgeny Grinko, Zorlu PSM Turkcell Sahnesinde, uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir konsere imza atacak. BWO Entertainment organizasyonuyla, Citta Invest ana sponsorluğunda Zorlu PSM’de müzikseverler ile buluşacak olan Evgeny Grinko, Youtube’da 45 milyon kez dinlenen ve müzik listelerini alt üst eden “Valse” bestesinin yanı sıra “Jane Maryam”, “Serenade” ve “Once Upon A Time” gibi eşsiz eserlerini de seslendirmek için gün sayıyor.

COSMIC CROONER // 9 MART // %100 STUDIO // 21.30

Zorlu PSM, PSM Loves2Gather konser serisiyle müzikseverleri dünyanın farklı yerlerindeki alternatif müzik sahnelerine keşfe çıkarmaya devam ediyor. 60’ların ve 70’lerin ruhunu şiirsel besteleri ve rock’n roll esintili şovuyla yaşatan,

Hollandalı sanatçı Cosmic Crooner, şiirsel besteleri, rock‘n’roll coşkusuyla oluşturduğu renkli gösterisi, “Tema di Filippo”, “Reflexopolis”, “Popsicle Place” ve “Bolero” gibi şimdiden kültleşmeye aday şarkılarıyla PSM Loves2Gather kapsamında 9 Mart’ta Zorlu PSM %100 Studio’da hayranlarını zaman yolculuğuna çıkarmaya hazırlanıyor.

BİLAL KARAMAN “EXPERIMENTALS” SOLO KONSER // 9 MART // touché by N Kolay // 21.00

Besteci, gitarist Bilal Karaman heyecan verici hayal dünyasının kapılarını “Experimentals” projesi ile açıyor. 2014 yılında yayımladığı “Hayyam Sessions” albümünden doğaçlamalar, 2013 “Patika” albümünden beste ve düzenlemeleriyle modern caz gitarı dünya müzikleri ve elektronik tınılarla buluşturanBilal Karaman, 9 Mart’ta Zorlu PSM’de sahne alıyor.

PENTAGRAM // 10 MART // TURKCELL SAHNESİ // 20.00

Türk heavy metal müziğinin en önemli temsilcilerinden biri olan ve heavy metal tarzının ülkemizdeki sembolü haline gelen Pentagram, müzik kariyerlerine onlarca albüm ve çok sayıda sevilen şarkı sığdırdı. Pentagram, Hakan Utangaç (gitar, vokal), Ogün Sanlısoy (vokal), Murat İlkan (vokal), Gökalp Ergen (vokal), Metin Türkcan (gitar), Cenk Ünnü (davul), Tarkan Gözübüyük (bas gitar) ve Ozan Tügen’den (klavye) oluşan kadrosuyla 10 Mart Pazar akşamı saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sahne almaya hazırlanıyor.

UNSEEN TUR // 10 MART // ZORLU PSM // 12.00

Türkiye’de ilk defa bir kültür sanat kurumunun misafirlerini sahne arkasında kimsenin bilmediği ve görmediği, merak edilen o özel yolculuğa çıkardığı UNSEEN Tur 10 Mart’ta ziyaretçilerini bekliyor. Zorlu PSM’de sahnelenen dev yapımların sahne arkasını, sanatçıların bıraktığı izleri, hediyeleri, hikayeleri, fotoğrafları ve daha birçok anıyı keşif dolu 5000 adımlık rehberli Unseen Tur, sahne arkasındaki dünyayı merak eden ziyaretçileri özel bir yolculuğa çıkarıyor.

KUSURSUZ DÜNYA MÜZİKALİ // 10 MART // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 15.00

Çocuklarla en sevilen oyunları 20 senedir buluşturan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Bir Hayal Bir Oyun” yarışmasının 2020 yılı kazananı Elif Sude Dobra’nın kaleme aldığı ‘Acayip Teknolojik Masallar’ hikayesinden sahneye uyarlanan Kusursuz Dünya Müzikali, bu sene de her yaştan izleyiciyle buluşuyor. Başrolünde Pınar Altuğ Atacan, Yağmur Topçu ve Yarkın Ünsal’ın yer aldığı, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde izleyenleri yenilikçi dekoru ve kostümleri, müzikleri ve danslarıyla gerçek, sanal ve masal arasında bir yolculuğa çıkaran Kusursuz Dünya Müzikali, sezon boyunca Zorlu PSM’de. 

İBRAHİM SELİM İLE BU GECE // 10 MART // touché by N KOLAY // 21.00

Zorlu PSM’de geçtiğimiz sezonlarda her hafta Türkiye ve gündeme dair konuları ve farklı ilgi alanlarından ağırladığı sürpriz konuk sanatçıları ile seyirci karşısına çıkan İbrahim Selim’in sevilen şovu “İbrahim Selim ile Bu Gece” yeni sezonunda da izleyicilerini yeni mekanı olan Zorlu PSM touché by N Kolay’da bekliyor.

Son yazılarımızı incelemek ister misiniz?😍👇

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu