GüzellikMakyaj

2022’nin 10 Makyaj Trendi

2022 yılı her açıdan renkli bir şekilde hayatımıza girdi. Gerek makyajda gerekse de modada bambaşka tarzları bizlere gösterdi. 2022 makyajlarını yakından takip etmek ve bu akımları uygulamak istiyorsanız sizler için hem keyifli hem de bilgilendirici bir içerik hazırladık. Bu yıl kesinlikle takip etmeniz ve uygulamanız gereken 2022’nin makyaj trendlerine haydi hep birlikte göz atalım.

Doğal Tonlar

2022’de karşımıza çıkan trendlerin en sadesi ve en şık olanı kesinlikle doğal tonlardaki ışıltıların yer aldığı bu trend. Doğal tonları esas alan bu trendde aslında makyajı pek fazla belli etmeden, doğal bir görünüm yakalamak amaçlanıyor.

Euphoria Etkisi

2022 yılının ortalarına doğru Euphoria ışıltılı makyajları ile gerçek hayatımızın tam ortasına oturdu. Özellikle göz makyajlarında Euphoria dizisinden ilham alınarak yapılan uygulamalar her geçen gün çoğaldı ve çoğalmaya devam ediyor. Bu trendde daha canlı renkler kullanılıyor. Öne çıkan nokta ise kesinlikle gözler oluyor. Alışılmışın dışında, cesur bir far kullanarak siz de bu trendi uygulayabilirsiniz.

Soft Pembe Işıltısı

Tıpkı doğal tonlardaki trend gibi bu sene de soft pembe tonları çok moda. Açık pembe tonlarında bir ruj ile göz farınızı birleştirdiğiniz zaman sade ama göz alıcı ve akılda kalıcı bir makyaj yapabilirsiniz.

Retro Kırmızı

Kırmızı rujun modası bitmiyooor! 2022’nin her geçen günü daha da yükselen trendlerden biri kırmızı ruj. Bu şekilde retro bir hava yakalanmış oluyor. Koyu ve cesur kırmızı tonlarda bulunan bir ruju aşırıya kaçmadan sade bir makyaj ile dengeledikten sonra saçınızı da retro bir şekilde yaparak bu trendi siz de uygulayabilirsiniz.

Neon Tonlar

Tıpkı tırnaklardaki trendler gibi bu yıl makyajda da neon tonlar oldukça göz önünde. Tek renk yerine birbirinden çeşitli renkleri tercih ederek rengarenk bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle canlı ve neon renkler kullanmanız bu yılın akımına ayak uydurmanızı sağlayacak.

Double Eyeliner

Evet eyeliner 2022’de yeniden popüler bir hale geldi. Ancak ufak bir farklılıkla. Artık eyeliner ile sanat yapmanız gerekli. Öyle ki usta bir şekilde çizgiler çekerek gözlerinizde mükemmel bir ahenk yakayabilirsiniz.

Renkli Eyeliner

Eyelinerın popülerliği sadece siyah tonları ile olmadı. Bu yıl renkli eyelinerlar pek fazla moda haline geldi. Özellikle farların yerine tercih edilen eyelinerlar hem farklı bir görünüm yakalamanıza olanak sunuyor hem de renk cümbüşüne katılmanızı sağlıyor. Aynı zamanda far sürmekten de daha kolay.

Glitter Etkisi

Sim ve çeşitli parlak taşlar ile parıltı etkisi yaratmak 2022 trendlerinden biri. Eskiden sadece festivallerde gördüğümüz bu görünüm artık günlük hayatta da moda haline geldi. Günlük hayatta kullanılan glitterlar ile farklı ve unutulmaz bir tarz oluşturabilirsiniz.

Overline Dudaklar

Geçen günkü yazımızda dudaklarımızı nasıl dolgun gösterebileceğimizden bahsetmiştik. Bu trend de onlardan biri aslında. Dudaklarınızı biraz daha dolgun ve büyük göstermek için ruj ya da dudak kalemi ile dudak çizginizin üzerinden biraz daha fazla geçerek siz de bu trendi uygulayabilirsiniz. İddialı ve şık görünüm için güzel bir trend.

Popsicle Dudaklar

Hafif buzlu ve şekerli bir görünüm yakalamanızı sağlayan rujlar ile bu akıma katılabilirsiniz. Şekeri anımsatan pembe ve kırmızının açık tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu akım daha ıslak ve canlı bir görünüm sağlıyor.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu