AlışverişManşet

Acqua Di Parma: Colonia

Mükemmellik, zanaatkarlık ve İtalyan stilinin küresel simgesi Acqua di Parma’nın 100 yılı aşan imza kokusu Colonia, Samuel Ross tasarımıyla zamansızlığını yeniden tanımlıyor.

Ödüllü tasarımcı Samuel Ross’un imzasını taşıyan, İtalya’da el işçiliğiyle üretilen “Colonia Limited Edition’’ koleksiyonu mart ayında tüm dünyadaki parfüm tutkunlarıyla buluşuyor.

İtalyan kökleriyle bağlantılı sadeliğin, samimiyetin ve cömertliğin kutlaması Acqua di Parma ve Samuel Ross’un lüks endüstriyel tasarım stüdyosu SR_A’nın üç yıllık ortaklığının ilk yinelemesi olan ve Design Miami’de tanıtılan Acqua di Parma’nın ikonik parfümü Colonia’nın yeni koleksiyonu, her bir Maison’un tasarım kodlarını yeniden düzenliyor.

Acqua di Parma, Samuel Ross tarafından tasarlanan Colonia Limited Edition ile markanın ilk kokusu olan ve 100 yılı aşkın süredir değişmeyen imza kokunun zamansızlığını kutluyor.

Parfümün gelecek vizyonunu yaratmak için çağdaş bir dil kullanan Samuel Ross, dinamik Colonia yorumu ile parfümün geçmişine kutlu bir övgü sunuyor. Koleksiyonu Londra ve Milano’nun mimari yaklaşımları ile Renzo Piano ve Richard Rogers’ın yapılarından esinlenerek hazırlayan Samuel Ross, Colonia’ya yansıttığı Avrupa’da şehir manzarası boyunca parlayan güneşi andıran tasarımı ile imza kokunun ilham kaynağına gönderme yapıyor. 

acqua di parma

Londra’nın kentsel brütalizmi, Acqua di Parma’nın bu iş birliğinin başlangıç noktasını oluşturan imza renginin yeniden tasarlanmış versiyonuyla ve ışığı içine çeken sarı renkle temsil ediliyor. Duyuları aniden uyaran, Acqua di Parma ile özdeşleşen ve iyimserliği temsil eden bu renk, SR_A’nın yazı stiliyle damgalanıyor. Sun Rise Yellow, Grass Blade Green’in ana tonları ve Samuel Ross’un kendi pratiğinin adeta endüstriyel bir yansıması olan Ultra Orange ile bir bütün oluşturuyor. Paletin yeni evrimi, İtalyan ve İngiliz modernizminin mirasına saygı duruşunda bulunan yeni bir tasarım dili oluşturuyor.

İtalyan altın narenciyesinin birleşimi ve zamansız bir şaheser olan Colonia, doğuşundan bu yana ikonik Art Deco şişesinde sunuluyor. Mimari değerlerle uyumlu yeni şişe, farklı bakış açıları ve perspektifler sunarken, bu anlamda geçmişten geleceğe yeni bir pencere açıyor ve fikirlerin bu iş birlikçi paylaşımı için adeta sinerjik bir metafor yaratıyor. Şişenin katmanları arasına saklanmış, taş baskıyla işlenen harflerin bulunduğu etiket ile bu metafor güçlendiriliyor.

Samuel Ross tarafından tasarlanan Colonia Limited Edition, dijitali hayatının önceliklerinden biri haline getirenler için yaratılmış bir koleksiyon. Koleksiyonda yer alan şişe, ışığa tutulduğunda muhteşem bir dönüşüm gerçekleşiyor. Eser, ışıkla etkileşime girerek The Centre Pompidou veya The Shard’da güneşin doğduğu andaki gibi gün boyunca mutlulukla hatırlanabilecek imgeler yaratıyor.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu