Astroloji

Akrep Burcunun Öne Çıkan 7 Özelliği  

Akrep burcuysan akrep burcu hangi ay diyorsan, şimdi sana kendini bulacağın özelliklerden bahsedeceğim, hazır mısın? 24 Ekim ve 22 Kasım tarihleri arasındaki süre akrep burçlarına ait kısım ve bu dönem sonbaharı temsil ediyor. Peki, sonbaharda nasıl özellikler akrep burçlarına yansımış olabilir merak ediyor musun? O halde yazının devamında öne çıkan akrep burcu özelliklerine bakabilirsin.

Akrep Burcunda En Önemli Özellik Arzu

Akrep burcunu tanımlayan en önemli özellik, arzuladıklarıyla kendisini tanımlamasıdır. Öne çıkardığı karakteristik yapısı arzulardır. Arzuları öne çıkarma isteği kendini aşırı sorgulamasının bir ters yansıması olarak da düşünebilirsin.

Fiziksel Açıdan Güçlü Yapı

Mevsiminin de etkileriyle akrep burcu genelde fiziksel açıdan dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kolay kolay hastalıklara yakalanmayan akrep burcu bu açıdan avantajlıdır, fark edebilirsin.

Odaklanma Yoğunluğu Fazla

Akrep burçlarının avantajlı başka bir özelliğinden bahsedeceğim, bu da odaklanmasını fazlaca sürdürebilmesi… Bir işe odaklanan akrep burcu uzun süre aynı konuyla ilgili yoğunlaşabiliyor. Bu durum, tahmin edebileceğin gibi başarılı bir özgeçmişi destekler niteliklerin habercisidir.

Sorgulayan Bakış Açısı

Akrep burçlarının en belirgin başka bir özelliğini açıklıyorum, oda şüpheci olmaları. Sorgulamaya yatkın düşünce tarzıyla bazen başkalarını gereksiz yere yorabiliyor. Dolayısıyla bazı hallerde eleştiri odağındaki kişiler tam da akrep burcuna dönüşüyor. Eleştirmek ve sorgulamak güzel olsa da abartıldığında yaşamı da kötü etkileyebiliyor.

Akreplerde Kin Duygusu

Akreplerde görülen kötü özelliklere bakalım biraz da ne dersin? Kin duygusunun yıpratıcı etkisini herkes biliyor ve akrep burcunun özelliklerinde sıkça anılıyor. Kin duygusunun neden olduğu zincirleme etkileri de buna ekleyebiliriz bildiğin gibi… Kendisine yapılanı unutmayan akrep burcu başka kişilerin zayıf yönlerini arayabiliyor.

Ego Duygusu Aslan Burcuna Benziyor

Aslan burcu ile benzerliği olan akrep burçları egoistlik bakımından bu niteliği taşıyor. Egoist olmaları ne anlama geliyor diyorsan, her durumda kendilerine pay çıkarmaları diyebilirsin. Gereksiz durumlarda bile kendini öne çıkaran akrep burcunun bu özelliği bazen itici olabiliyor.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu