Teknoloji

Duolingo ya Matematik ve Zihin Egzersizleri Ekleniyor 

Duolingo dil öğrenme uygulamasını duymuş olabilirsin. Yabancı dil eğitiminde önde gelen Dulingo’ya matematik ve zihin egzersizleri ekleniyor, bunun tadını çıkarabilirsin.  Şimdi biraz Duolingo uygulamasından bahsedeceğim ve yeni gelişmelerden de haberdar olacaksın.

Duolingo Nedir? Kısa Bir Uygulama İncelemesi

Yabancı dil eğitimini kitlelere ulaşılabilir hale getiren Duolingo Severin Hacker tarafından kurulan bir uygulamadır. Popülerliğini her geçen gün artıran uygulamada her sene yenilikler de kendini gösteriyor. Örneğin yeni dil seçenekleri ve eğitim yelpazesinde önemli farklar görünüyor.

Matematik ve Beyin Geliştirme Kursları Ekleniyor

Duolingo uygulamasına yeni eklenmesi beklenen bir özellik, matematik ve zihin geliştirme kurslarıyla ilgili… Yakın dönemde yapılan duyurudan bahsedeceğim, hazır mısın: Yabancı dil eğitimine ek olarak bahsettiğim ilave eğitimlerden de faydalanabileceksin.

Kendi içinde yabancı dil harici eğitim seçeneği sunan uygulama şimdiden başarısına başarı katmış durumda. Bunun nedeni ise matematik ve zihin geliştirme, soyut düşünce odaklı eğitimin uygulamada öne çıkması…

İlkokul Öğrencilerine Özel Hazırlanıyor

Yeni özelliklerin kimlere hazırlandığına gelince, matematik ve zihin geliştirme kursu ilkokul öğrencilerine özel bir gelişme…

  • Çocukların eğlenirken soyut düşünce kapasitelerinin artması hedefleniyor.
  • Uygulamaya giren çocuklar interaktif bir öğrenme içerisinde yer alacak.

13 Yaşından Büyüklere Zihinsel Egzersizler Var

Uygulamada sadece ilkokul öğrencileri değil 13 yaş ve üzerindekiler de düşünülmüş, bunu görebilirsin. Beyin geliştirme uygulamalarına geldiğinde bu bölümün sana daha çok hitap ettiğini göreceksin.

Günlük Zeka Becerilerini Geliştirebileceksin

Uygulama indirdiğinde neler kazanacaksın merak ettiğini duyar gibiyim. Öncelikle soyut düşünme yeteneklerin daha iyi hale gelebilir. Tabii ki bir iki seferden daha çok uygulamayı kullanman gerekiyor. Düzenli egzersizler her zaman geliştirmeye faydalı olacaktır.

  • Günlük düşünce hızın geliştiğinde karar alırken daha net olabilirsin, bu da kendine olan güvenini artıracaktır.
  • Beyin geliştirme uygulamaları bazı sorunlara bakış açının değişmesini sağlayabilir. Yeni çözümler aradığında kendini daha çok seçenek içinde bulacaksın, bundan emin olabilirsin.
  • Duolingo beyin geliştiren uygulamalar sayesinde bazı sanat dallarına ekstra ilgi duymaya başlayabilirsin. Hatta hayattan aldığın zevkin bile arttığını görebilirsin.

Beyin zeka geliştirme uygulaması kullanmadan önce Play Store gibi alanlardan daha çok özelliği incelemeniz faydalı olacaktır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu