Saç BakımıAlışverişGüzellikManşet

Aveda: Yeni Vegan Scalp Solutions

Botanik adaptojenik saç derisi biliminin öncülerinden olan Aveda’nın yeni Scalp Solutions Koleksiyonu, yenilenmiş dirilik ve parlaklık ile daha canlı görünen saçlar için kafa derisi tahrişini yatıştırmaya yardımcı oluyor ve gözle görülür erken saç derisi yaşlanma belirtileriyle savaşıyor.

Dünyaya önem verme misyonuna sahip yüksek performanslı vegan saç bakım markası Aveda, yenilenmiş dirilik ve parlaklık ile daha canlı bir görünüm için erken saç derisi yaşlanmasının gözle görülür belirtileriyle savaşmak üzere tasarlanmış, %94 oranında doğal olarak türetilmiş, botanik olarak güçlendirilmiş ürünlerden olan Scalp Solutions serisini tanıttı.

Saç derisi biyolojisinde dünyanın önde gelen bilimsel yetkililerinin araştırmaları, 8 yıllık bilimsel araştırma ve 13 klinik çalışma ile desteklenen Scalp Solutions, botanik adaptojenik saç derisi biliminden yararlanıyor ve yüksek performanslı, vegan saç derisi bakım rejimi sunan saç derisi bakımına bütünsel bir yaklaşım sunuyor. 

Saç Derisi Bakımının Önemi

Deri gibi, saç derisi de zamanla yaşlanır ve yaşam tarzı ve çevresel faktörlerden etkilenebilir. Saç derisinin ideal durumunu korumak için uygun bir bakıma ihtiyacı vardır. Saç derisi bakımı, parlaklıktan yoksun ve kırılmaya meyilli kuru, kırılgan, incelmiş saçlara neden olabilen erken saç derisi yaşlanmasının görünür belirtileriyle savaşmaya yardımcı olur. Saç derisini nemli tutmak, saç derisi bakımında önemli bir faktördür, çünkü kuru saç derisi hasara karşı daha hassastır ve bu da erken saç derisi yaşlanmasının gözle görülür belirtilerine yol açabilir.

Aveda’nın Scalp Solutions Koleksiyonu dermatolog tarafından test edilmiştir. Saç derisinin nemini arttırmak, dinçleşmiş, parlak, canlı görünen saç derisi ve saç için yüzey kirliliğini ve ürün birikimini/kalıntılarını anında ortadan kaldırmak üzere formüle edilmiştir.

aveda

İngiltere’deki Bradford Üniversitesi Dermatoloji Profesörü ve Cilt Bilimleri Merkezi Direktörü Profesör Julie Thornton: ”Saç derisi yüzeyi, yüz derimize benzer şekilde yaşlanır çünkü benzer çevresel faktörlere (kirlilik, yağlılık, birikme, kuruluk ve mikro toza) maruz kalır.” diye açıklıyor. ”Saçları parlak ve canlı görünümde tutan yağ bezleri daha az etkili hale geldiğinden, saç derisinin yaşlanması; saçın görünümünü etkileyebilir. Bu nedenle, daha canlı görünen saçlara sahip olmak için cildimize nasıl bakmamız önemliyse, saç derimize de bakmamız gerekir.”

Uykuda Erken Saç Derisi Yaşlanmasının Görünür Belirtileriyle Mücadele

Scalp Solutions, siz uyurken erken saç derisi yaşlanmasının görünür belirtileriyle savaşmak için Lactobacillus fermenti ve Ectoin’in Biotech Naturals içeren güçlü bir Saç Derisi Yenileme Gece Serumu sunuyor. Bu serum saç derisi bariyerini güçlendirmeyi desteklerken, mikrobiyom dengeyi sağlamaya yardımcı olur.

94% ISO 16128 standardına göre, ortalama olarak bitki, petrol dışı mineral ve/veya su kaynaklarından doğal olarak elde edilmiştir. 

Cilt bakımından ilham alan adaptojenler- Centella Asiatica ve Andrographis – saç derisini çevresel saldırganlardan ve oksidatif streslerden koruyarak saç derisindkei erken yaşlanmanın görünür belirtileriyle savaşma yeteneğini arttırır. Hyaluronik asit daha esnek bir saç derisi için; saç derisinin hidrasyonunu arttırmaya yardımcı olur. Bu yüksek performanslı vegan saç derisi terapisi, sadece bir gecede saç derisi hidrasyonunda %51, bir haftada %111 ve bir ayda %140 artış sağlarken, saç derisi bariyerinin güçlenmesinde %24 oranında artış sağlamaya yardımcı olur. 

Aveda Yeni Aveda Scalp Solutions Koleksiyonu

Aveda Scalp Solutions, tüm saç tipleri ile normalden yağlıya ve normalden kuruya saç derisi tipleri için güçlü, vegan ve botanik bileşenlerle saç ve saç derisi bakım ürünleri yelpazesine sahiptir. 

Aveda Scalp Solutions Saç Derisi için Peeling Bakımı 

%96 doğal bileşenlerden türetilmiştir, sülfat temizleyici ve silikon içermez. Bu cilt bakımından ilham alan sıvı jel peeling, kekliküzümü türevli salisilik asidin yanı sıra saç derisini nazikçe ancak derinlemesine eksolfiye eden,yüzey kirliliğini, ürün birikimini, mikro tozu gideren ve saç derisi bariyerini bozmadan sebumu %76 oranında azaltan fermente türevli glukozamin ile formüle edilmiştir.

Normal ile kuru saç derisi tipleri veya boyalı saçlara sahip olanlar için haftada bir kez veya yağlı saç derisi olanlar için gerektiği kadar sık kullanılması önerilir. Kullanmak için şampuanlamadan önce ıslak veya kuru saç derisine masaj yapın. Scalp Solutions Dengeleyici Şampuan ile devam edin ve iyice durulayın. 

Aveda Scalp Solutions Saç Derisi için Şampuan ve Saç Derisi için Saç Kremi 

%94 doğal olarak türetilmiştir, sülfat temizleyici ve silikon içermez. Saç derisinin nemini %92 arttırır. Scalp Solutions şampuan, yüzey kirliliğini ve ürün birikimini nazikçe temizleyen ve anında ortadan kaldıran bitki kaynaklı temizlik maddeleriyle güçlendirilmiştir. Scalp Solutions saç kremi, saçı ve saç derisini yenileyen, nemlendiren ve yumuşatan Babassu ve Moringa yağlarının bir karışımını içerir. Scalp Solutions Şampuan & Saç Kremi, normalden yağlıya ve normalden kuruya saç derisi tipine sahip olanlar için her yıkamada kullanılması önerilir. 

Scalp Solutions Saç Derisi için Sprey 

98% doğal olarak türetilmiştir ve silikon içermez, tüm gün antioksidan koruma sağlamaya yardımcı olur ve 48 saat boyunca sebumun kontrolüne adaptojenik botaniklerin karışımı, Centella Asiatica ve Andrographis – E vitamini ile birlikte yardımcı olur.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu