GüzellikCilt Bakımı

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer?

Günümüzde özellikle de kadınların oldukça şikayet ettiği konulardan birisi de bacaktaki çatlaklardır. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte daha görünür hale gelen bacak çatlakları ağrılı ya da acılı bir durum olmasa da estetik görünüm açısından kişileri rahatsız edebilmektedir. Erkeklere kıyasla kadınlarda daha çok meydana gelen bacak çatlamalarını nasıl geçirebileceğimize bir göz atalım.

Genellikle hamilelik, hızlı şekilde kilo alıp verme ve bir takım ilaçların yan etkisi nedeniyle ortaya gelen bacak çatlamaları kişilerin rahatsız olduğu ve sık görülen bir cilt durumudur. Sırtta, göğüste ve kolda da görülebilen çatlamaların en sık görüldüğü yer ise bacaklardır. Bacak çatlamaları kişileri sürekli pantolon giymeye itan rahatsız edici bir durum olabilmektedir. Sizlerde bacaklarınızdaki çatlaklarla barışmayı bir türlü başamadıysanız ve nasıl geçirebileceğinizi araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Güzelliğin Peşinde ile bacaklarınızdaki çatlakları giderin!

Aleo Vera Etkisi

Aleo Vera cilt dokusunun yenilenmesini sağlayan ve bu özelliği ile mucizevi olarak görülen bir bitkidir. Görünüm açısından oldukça estetik olan Aleo Vera bitkisini evde yetiştirebilirsiniz. Bacaklarınızdaki çatlakların ilacı evinizin bir köşesinde yer alsa nasıl olurdu? Hem az maliyetli hem de oldukça faydalı olan Aleo Vera bitkisi ile bacaklarınızdaki çatlakların iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Yaprağından ayırdığınız Aleo Vera jelini bacaklarınıza masaj yaparak uyguladıktan sonra 20-30 dakika bekletmeniz ve ardından ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Bacaktaki Çatlamalara Kahve Peelingi

Az bilinen ama etkisi büyük olan bir diğer çözüm yöntemi ile kahve peelingidir. Evde içtiğiniz Türk kahvelerinin telvesini yıkamaya artık gerek yok. İçerisindeki kafesin ile kan akışının hızlandırmaya ve cildin daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan kahve ölü derileri de ortadan kaldırmaktadır. Az miktar su ile karıştırdığınız kahve telvesini bacaklarınıza masaj yaparak uygulayınız. Özellikle de çatlakların meydana geldiği bölgeye uygulamaya özen gösteriniz. Dairesel hareketlerle yaptığınız 5 dakikalık masaj sonrası ılık su ile durulayabilirsiniz.

Çatlak Karşıtı: Kakao Yağı

Özellikle gebelik sırasında ve gebelik sonrasında çatlaklara karşı kullanılan kakao yağının mucizevi etkisi ile tanışmaya hazır mısınız? Çatlak oluşumunu engelleyen kakao yağı oluşan çatlakların tedavisinde de oldukça sık tercih ediliyor. Kakao yağını gece yatmadan hemen önce bacaklarınıza sürün. Masaj yaaprak uyguladığınız kakao yağını haftada iki üç kere tekrarlayabilir ve bu şekilde çatlaklarınızın önüne geçebilirsiniz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu