Makyaj

Geçici Çil Nasıl Yapılır?

Çilleri seviyoruz çükü bizi daha genç, daha dinamik ve daha sevimli gösteriyorlar. Peki çillerinizin yazın daha çok belirgin olduğunu fark ettiniz mi? Çillerin yazın daha da belirginleşmesinin sebebi güneştir. Çil her sene popüler olduğu gibi bu senede popülerliğini korumaktadır. Ama tabi ki şöyle bir durumda var! Herkesin yüzünde çil olmayabilir. Eğer yüzünüzde çil yoksa ve çilinizin olmasını istiyorsanız çillerinizi makyaj ile de yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Ten makyajınızla başlayınız

İlk önce cildinize uygun çil rengi belirleyerek başlayabiliriz. Yüzünüzü temizleyin ve daha sonra nemlendiricinizi yüzünüze sürünüz. Ardından cildinize fondöten yada BB krem uygulayarak cildiniz de eşit bir renk görünümü sağlayınız. Çiller güneş yanığı ile daha güzel görünmektedir. Bunun için yanaklarınıza ve burnunuza hafif bir şekilde bronzer uygulayın. Eğer doğal görünmesini istiyorsanız fazla kaçırmamaya özen gösterin.

Çillerinizin nasıl görüneceğine karar verin

2. adım ise çillerinizin nerde ne kadar görüneceğine karar vermek olacak. Bizim önerimiz burun ve yanak üstlerine fazla yoğunlaşmamanızdan yana. Ayrıca güzel görünüm maksadıyla oluşturduğunuz çiller abartıya kaçılması durumunda göz yorabilir.

Çilleriniz ortaya çıkıyor

3. adımda ise çil makyajımıza başlıyoruz. Bu adımda cildimize uygun kaş kalemi seçiyoruz. Kaş kalemleri pigment ve yumuşak uçlu ise istenilen sonuca ulaşılıyor. Lancome un le craon sraulcis kaş kaleminin 010 blond rengi oldukça doğal görünen çil yapmak için çok uygun bir seçenektir.

Kaş kalemi uygulayacağınız bölgeye kalemi dik açılı tutunuz. Ardından düzenli aralıklarla noktalar eklemeye başlayın. Noktaları koyarken hafif şekilde dokundurun ve bir tur döndürün. Ayrıca noktaları düzgün olmasına ve farklı boyutlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede çiller daha doğal görünecekler.

Sahte olduğu asla belli olmayacak

Son olarak basit fakat çok önemli olan basit bir işlem daha var. Kaş kalemiyle oluşturduğunuz noktaların üzerine transparan pudra ile mutlaka geçin. Bu sayede çilleriniz çok daha doğal bir görünüme sahip olacaktır. Transparan pudranız yoksa bile makyaj süngeri ya da parmak uçları ile fazlalıkları alarak güzel bir sonuca ulaşırsınız. Artık sizlerde güzel görünen çillere sahipsiniz.

Daha çılgın çillere sahip olmak ister misiniz

Sahte çil trendi, yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Çılgın partilere hazırlanırken makyajınıza ekleyebileceğiniz bambaşka bir çil trendi daha bulunuyor. Işıltılı çiller. İri yapılı simler ya da farklı şekillerdeki pulların, tıpkı çil gibi burun ve yanakların üzerine dağınık bir şekilde yapıştırılması oluşturulan bu çil makyajı oldukça farklı ve eğlenceli bir görünüm sağlıyor. Sizlerde böyle cesur ve çılgın makyajlardan hoşlanıyorsanız bu ışıltılı makyajı denemenizi tavsiye ederim.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu